E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBP CEO'su: Kızımın arkadaşları küresel ısınma yüzünden anti-depresan kullanıyor---

BP CEO'su: Kızımın arkadaşları küresel ısınma yüzünden anti-depresan kullanıyor

BP CEO'su: Kızımın arkadaşları küresel ısınma yüzünden anti-depresan kullanıyor
30 Aralık 2019 - 06:48 www.borsagundem.com

İngiliz enerji şirketi British Petroleum'un (BP) CEO'su Dudley, kızının ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan arkadaşlarının, küresel ısınma nedeniyle duydukları endişeden dolayı anti-depresan ilaç kullandıkları yönünde bir açıklama yaptı

İngiliz petrol devi BP'nin CEO'su 64 yaşındaki Bob Dudley, görevini devretmesine 2 ay kala yaptığı açıklamada, genç nesilleri küresel ısınma sebebiyle mutsuz ve endişeli görmekten nefret ettiğini söyledi.

Kendi kızının da bu konudaki endişeleri paylaştığını ifade eden Dudley, kızının kendisine 'bir fosil yakıt şirketinde nasıl çalışabildiğini' sorduğunu dile getirdi. Kızının arkadaşlarının küresel ısınma nedeniyle endişe duyduğunu ve anti-depresan kullanmak zorunda kaldığını söyleyen BP CEO'su, "Günümüzün genç insanlarının yenilenebilir yada değil, enerji alanına daha çok ilgili olmalarını umuyorum. Çünkü bu, taşlanması en kolay olan iş. Taşlamak öyle eğlenceli. Fakat bu işlerde bazı sorumluluklarınız da var ve bu herkesin yaptığı bir şey değil" dedi.

Günde yaklaşık 3.7 milyon varil petrol üreten BP, yılda dolaylı ve dolaysız olarak toplam 491 milyon tonluk karbon emisyonundan sorumlu tutuluyor. BP ayrıca, yıllık bütçesinin yalnızca yüzde 3'ünü yenilenebilir enerjiye ayırmasından dolayı da eleştiriliyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)