E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıBorsada pozitif açılış bekleniyor---

Borsada pozitif açılış bekleniyor

Borsada pozitif açılış bekleniyor
17 Mayıs 2022 - 08:56 www.borsagundem.com

Dinamik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende piyasalardaki gelişmeler mercek altına alınıyor.

Piyasalarda yoğun haber akışının olmadığı günde toparlanma hareketini gözlemlemekteyiz. Ancak bu toparlanmanın da henüz bir dönüş hareketine dönüşmediğini de belirtmemizde fayda var.

ABD endeksleri seansın sonuna kadar yükselişle işlem görürken seansın son kısmında getirilerini koruyamaması nedeniyle satış ağırlıklı olarak günü tamamladı.

Avrupa endeksleri de ABD endekslerini takiben günü satıcılı tamamladı. Bölgedki haber akışına baktığımızda ise AB, Rusya’ya uygulanacak 6.aömbargo konusunda uzlaşma sağlayamazken açıklamada AB üye ülkelerinin Rusya’dan doğalgaz arzına yönelik Ruble ile ödeme yapılması konusunda bir ibarenin yer almaması piyasalarda bir miktar iyimserliği artırdığını söyleyebiliriz.

Dünü karışık seyirle tamamlayan Asya endekslerinde risk iştahının an itibariyle artış kaydetti.

Piyasalardaki yükselişte özellikle Çin’de salgınla mücadeleye ilişkin uygulanan kısıtlamaların yumuşayacağına yönelik beklentiler yer aldı.

Yurt içi piyasalarda BİST100 endeksi, %1,18 değer kaybederek 2390,79 puandan tamamlarken bankacılık endeksinin %2,59 ve demir çelik hisselerinde görülen %4,94’lük geri çekilmede etkili oldu. Tekniksel bazda 2400 seviyesinin altındaki kapanışlarda piyasamızda 2350 ve 2300 destek seviyeleri gündeme gelebilir. 2400 üzerindeki kapanışlarda ise 2450 ve 2500 seviyelerini önemli bulmaktayız.

Günün veri akışında ise Euro Bölgesi büyüme verisi, Fed Başkanı Powell ve AMB Başkanı Lagarde’ın konuşmaları yer alacak.Ayrıca ABD’de perakendecilik sektörüne ilişkin bilançoları takip edeceğiz.
BİST100 endeksinin güne pozitif bir başlangıç yapacağı kanısındayız ancak baskının devam edeceği yönündeki görüşümüzü koruyoruz.

İpek Enerji ve Berkosan Yalıtım sorusu

 

12 göstergesi al veren hisseler

 

Yatırımcının ilgisinin arttığı 10 hisse

 

Yabancı işlemlerinde öne çıkan hisseler

 

Günün önemli şirket haberleri 17/05/2022

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)