E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıBitcoin 70 bin dolara yükselebilir---

Bitcoin 70 bin dolara yükselebilir

Bitcoin 70 bin dolara yükselebilir
03 Şubat 2021 - 08:46 www.borsagundem.com

ARK Invest'in yeni araştırmasına göre Bitcoin fiyatı, giderek daha çok şirketin rezervlerinin bir kısmını dijital varlığa ayırdıkça çok daha fazla yükselebilir.

ARK Invest'in yeni araştırmasına göre Bitcoin (BTC) fiyatı, giderek daha çok şirketin rezervlerinin bir kısmını dijital varlığa ayırdıkça çok daha fazla yükselebilir.

ARK, yıllık Büyük Fikirler raporunda tüm S&P 500 şirketlerinin nakit paralarının yüzde 1'ini Bitcoin'e yatırmaları halinde BTC fiyatının yaklaşık 40 bin dolar artacağını ileri sürdü. Bitcoin ağına olan destek büyümeyi sürdürdüğü için, bu senaryo tamamen imkansız değil.

Raporda şöyle belirtildi:

“Arama hacmini 2017 ile kıyaslarsak, Bitcoin fiyatındaki yükselişi coşkunun tetiklemediğini görebiliriz. Bitcoin'in daha fazla güven kazanmasıyla birlikte bazı şirketler, kripto parayı bilanço tablolarına dahil etmeyi değerlendirebilir.”

Bitcoin fiyatı mevcut kurda 40 bin dolar değer kazanırsa 73 bin dolara ulaşacaktır.

S&P 500 şirketleri nakit rezervlerinin yüzde 10'unu Bitcoin'e ayırırlarsa, BTC fiyatı 400 bin dolar kadar yükselebilir.

Kurumsal yatırımcı akını, Bitcoin piyasasındaki güçlü koşulları pekiştiriyor. Verilere göre Bitcoin'in dolaşımda olan arzının yüzde 60'tan fazlası, geçtiğimiz bir yılda hiç hareket ettirilmedi.

S&P 500'ün bir parçası olmayan MicroStrategy, ABD'de kurumsal yatırımcıları Bitcoin'e yönlendiren şirket oldu. İş zekası devi, mevcut durumda neredeyse 71 bin Bitcoin'e sahip. Şirketin Bitcoin birikiminin değeri 2,4 milyar doları buluyor.

Bitcoin kritik seviyeyi test ediyor

 

Bitcoin riskli yatırımlar hakkında ne öğretti?

 

Çin Yeni Yılı Bitcoin'i tetikleyebilir

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)