E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriBera Holding’den açıklama---

Bera Holding’den açıklama

Bera Holding’den açıklama
27 Nisan 2021 - 18:05 www.borsagundem.com

Bera Holding, Borsagundem.com’da yer alan “Bera Holding’deki şaibeli hisse satışından kim menfaat sağlıyor?” haberimiz üzerine bir açıklama yolladı.

Bera Holding bugün “Bera Holding’deki şaibeli hisse satışından kim menfaat sağlıyor?” haberimiz üzerine yeni bir açıklama yolladı. Yeni diyoruz çünkü dün (26 Nisan 2021) Borsagundem.com manşetlerinde, haberimize cevap olarak Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun’dan gelen açıklamalar yer aldı. Ancak Şirket’in bugün gönderdiği ikinci açıklamada, Ali Rıza Alaboyun’un dün görevden alındığı, açıklamanın ise ‘görevden alınmanın hissiyatı ile yapıldığı’ öne sürüldü.

Dikkat edilirse Ali Rıza Alaboyun’un Yönetim Kurulu Başkanı olarak açıklamasının Borsagundem.com’da yayınladığı saat 15.33. Bera Holding’in yeni açıklamasında belirtilen ‘görevden alınma’ duyurusunun KAP'taki saati ise 17.16. Yani haberin kamuoyu ile buluşmasından 1 saat 43 dakika sonra. Buradan da, Ali Rıza Alaboyun’un o açıklamayı Yönetim Kurulu Başkanı sıfatıyla görevinin başında ve en yetkili isim olarak yaptığı ortaya çıkıyor.

Bera Holding’den yollanan açıklama ise şöyle:

Borsa Gündem Com sitesi Yöneticiliğine

26.04.2021 tarihinde internet sitenizde şirketimizle ilgili;

1. “Halka açık şirket borsa tarihine geçecek bir işleme imza attı! Binlerce ortaklı Bera Holding’in birkaç yöneticisinin yaptığı gizemli hisse devrinin detayları hala sır. Hisseler kime, hangi şartlarda satıldı, kimler bu işlemlerden menfaat sağlıyor?”

2. “Halka açık bir şirkette yaşanan kapalı kapılar ardındaki hisse satışını gündeme taşıyan Borsagundem.com'un manşeti üzerine, Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, bir açıklama yaptı. Alaboyun çok çarpıcı ifadeler kullandı.”

Başlıklı iki haber yer almıştır.

Her iki haberinizde de  yanlış ve yanıltıcı ifadeler yer almakta ve bu husus yatırımcıların yatırım kararlarını etkileyecek bir mahiyet arzetmektedir.

Haberlerinize ilişkin açıklamalarımız şöyledir;

1.      Haberinizde 24.7.2020 tarihinde KAP’a açıklanmış olan hisse satış işlemi  maksatlı olarak,  yeni bir işlemmiş izlenimi doğuran  bir başlıkla  yapılmış, yatırımcı yanıltılmaya çalışılmıştır

2.      Haberinizin başlığında “Bera Holding’in birkaç yöneticisinin yaptığı gizemli hisse devri” ibaresi ile bir algı yaratılmaya çalışılmıştır. Oysa, mezkur hisse satış işlemi tüm yönetim kurulu üyelerinin oy birliği  ile şirkete fon yaratmak için yapılmış bir işlem olup aynı gün şeffaf bir şekilde KAP’ta detayları ile kamuya duyurulmuştur.

3.      Haberinizin ilk parağrafında yer alan “alengirli hisse işlemleri” ibaresi ile yatırımcıların kararlarını etkileyecek bir algı yaratılması hedeflendiği görülmektedir,

4.      Haberinizde “birkaç kişi arasında yapılan işlemler borsa tarihine geçecek nitelikte” denilmek suretiyle yatırımcı nezdinde bir kafa karışıklığı, şüphe uyandırılmak istenmiştir.

5.      Tüm borsa şirketleri gibi Bera Holding de hem bağımsız denetime hem SPK denetimine hem BİST denetimine tabi bir şirkettir ve tüm iş ve  işlemleri sürekli olarak denetlenmektedir. Bu bilindiği halde haberinizle yarattığınız suiistimal algısının maksatlı olduğu açıktır.

6.      “Konya Kağıt Hisseleri Nerede” başlığı altında yer alan “üçüncü şahıslara yapılan bir  servet aktarımı değil mi” ibaresi ile ilgili şirket yönetim kurulunu şaibe altında bırakır ağır bir suçlama yapılmıştır. Bununla ilgili savcılığa suç duyurusu yapılacaktır.

“Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Alaboyun bir açıklama yaptı” başlıklı haberinizle ilgili olarak;

1.      Açıklamayı yapan Ali Rıza Alaboyun, yönetim kurulu üyesi Divapan A.Ş’ni temsilen Bera Holding Yönetim Kurulun’da görev yapmış iken 26.04.2021 tarihli Divapan A.Ş yönetim kurulu kararı ile görevden alınmıştır. Bunu müteakip sitenize yaptığı açıklamayı, yönetim kurulu başkanı açıklaması gibi yayınlamanız yanlış ve yanıltıcıdır,

2.      Sözkonusu açıklama, görevden alınmanın verdiği hissiyat ile yapılmış yalan ve yanlışlarla dolu bir açıklamadır. Bu açıklamaları sanki mevcut yönetim kurulunun açıklamaları gibi yayınlamanız dürüst yayın ilkeleriyle açıklanamaz,

Bilindiği üzeri, Sermaye Piyasası Kanunu’nun “Piyasa Dolandırıcılığı” başlıklı 107.maddesinde

(2) (Değişik: 27/3/2015-6637/11 md.) Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayan ve bu suretle menfaat sağlayanlar üç yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar

Hükmü yer almaktadır. 26.4.2021 tarihli haberlerinize ilişkin iş bu tekzip metnini aynı şekilde sitenizde yayımlamanızı talep ediyoruz, aksi takdirde ilgili makamlara suç duyurusunda bulunacağımızı ihtar ediyoruz.

Bera Holding’deki şaibeli hisse satışından kim menfaat sağlıyor?

Borsagundem.com yazdı, Bera Holding açıklama yaptı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Metin Erdem28 Nisan 2021 22:14

    Sayın bakan gelmeden önce hisse senedi 0.80 lerdeyken Geldikten sonra yaklaşık 30 lara çıktı. Suan hala yükseklerde bera hissesi çünkü insanlar Alirıza beye vizyonuna güveniyor ve Genel kurulda daha dinamik ve ufku açık bir ekiple gelicek gördüğüm kadarıyla ama eğer seçilmezse eski değerlerine düşer hisse değeri. O zaman biz yatırımcılara geçmiş olsun. Alirıza bey rüştünü ispatladı ve Bera olmazsa emin olun başka holdingler adamı kapar.

  • Ali Kaleli28 Nisan 2021 11:43

    Ali Rıza Alaboyun klasik bir şekilde giderayak çamur at izi kalsın zihniyetiyle davranmış bu ülkede bakanlık yapan birisi için çocukca mızmızca bu hareket için sadece ülkem adına üzüldüm. bu tarz insanlar memlekette bakanlık yapıyor ya