E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıBanka hisseleri öncülüğünde satış fırsatı---

Banka hisseleri öncülüğünde satış fırsatı

Banka hisseleri öncülüğünde satış fırsatı
20 Şubat 2020 - 09:38 www.borsagundem.com

Şeker Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende bankacılık hisseleri öncülüğünde satış fırsatlarının kullanılmaya devam edileceği düşünülüyor.

Güne tepki alımlarıyla başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde satışlarla karşılaşarak günü %0,32 düşüşle 119.196’dan kapattı. Yurtdışı borsalar günü yükselişle tamamlarken,
ABD borsaları tarihi zirve seviyelerden günü kapattı.

BIST jeopolitik risklerle negatif ayrışarak günü düşüşle tamamlarken, bankacılık endeksi negatif ayrışmasını sürdürüyor. TL TCMB’nin 50 baz puanlık faiz indirimi sonrası değer kayıplarını devam ettirdi.

CDS’ler ise yatay eğilimini devam ettirerek günü 261 seviyelerinden kapattı. İdlib konusunda Rusya ile yapılan görüşmelerden sonuç alınamazken, Suriye’ye yönelik jeopolitik risk algısı yükseldi. BIST’te yurtdışı piyasalardaki pozitif eğilimin desteğiyle tepki yükselişleri oluşsa da jeopolitik riskler nedeniyle yükselişlerin bankacılık hisseleri öncülüğünde satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edileceğini düşünüyoruz.

Bugün ABD’de açıklanacak haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve Philadelphia Fed endeksi verileri takip edilecek. Çin, korona virüsünün ekonomiye negatif etkisini azaltmak için tedbirler almaya devam ederken, merkez bankası gösterge kredi faizlerini indirerek piyasaları desteklemeye devam etti.

Asya borsalarında karışık bir seyir var. Endeksin güne sınırlıtepki alımlarıyla başlaması beklenmektedir. Endekste gün içinde tepki yükselişleri oluşsa da son iki günde olduğu gibi yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edileceğini düşünüyoruz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)