E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBabacan: Umarım sonuçlarını hesap etmişlerdir---

Babacan: Umarım sonuçlarını hesap etmişlerdir

Babacan: Umarım sonuçlarını hesap etmişlerdir
12 Temmuz 2020 - 10:30 www.borsagundem.com

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili konuştu. "Umarım sonuçlarını hesap ederek bu kararı almışlardır" diyen Babacan konu ile alakalı açıklamalarda bulundu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel mer­kezinde yardımcıları Sadullah Ergin, Abdurrahman Bilgiç ve Sanem Oktar'la birlikte gazete ve TV temsilci­leriyle buluştu. Yeni kurulan partinin örgütlenme süreci hakkında bilgi verdi. 37 il başkanının belli olduğunu, haftaya 15 il başkanının daha belirle­neceğini kaydeden Babacan, il ve ilçe kongrelerinin hızlı şekilde yürütüle­ceğini belirtti. Ali Babacan “Geleceğin Türkiye'sine dönük bir yapı kurmaya çalışıyoruz” dedi ve ülke gündemini şöyle değerlendirdi:

‘TÜRKİYE'NİN İŞİ ZOR'
"Avrupa ekonomisinde yüzde 8-9 daralma bekleniyor. En önemli ihracat pazarımız ve en çok turist oradan geli­yor. Türkiye'nin önündeki süreçte en çok zorlanacağı konu bu olacak."

"Zaten ciddi şekilde yavaşlamış ekonomik büyümemiz vardı. Merkez Bankası rezervleri erimişti, hukukun üstünlüğü ve yargı ile ilgili ciddi sorun­lar vardı. Üstüne pandeminin etkileri­ni ekleyince Türkiye'nin işi son derece zorlaşmış durumda."

"Ağustos 2018'den bu yana toplam çalışan sayımızda 3 milyon 700 bin azalma olmuş. İş gücüne katılım özel­likle kadınlarda düşüyor. Kadınlar iş aramaktan vazgeçiyor. Devlet, bu in­sanları işsiz saymıyor."

‘İSTİKRAR GEREKİYOR'
"Diğer en çok etkilenen kesim gençler. Onlar da iş aramaktan vazge­çiyor. Bir ümitsizlik söz konusu. Kolay kolay mevcut yönetim anlayışı ile çö­zülebilecek bir şey değil. Yeni iş alan­ları için yatırım, yatırım için güven ve istikrar gerekiyor. Güven ve istikrar olmadan işsizlik sorununu çözmek müm­kün değil."

"Tünelin ucunda ışık falan görünmü­yor. Mevcut yönetim çözüm üretemiyor. Bu nedenle ekonomi dışındaki maddelerin hep ön planda tutuldu­ğunu görüyoruz."

"İktidarda, milli ve dini has­sasiyetler üzerinden durumu idare etme ve siyasi desteği koruma çabası var. Ama lafla peynir gemisinin yürü­mesi mümkün değil. İnsanların duygu dünyası tabii ki çok önemli ama insan­lar adalet, refah ister. Bunu sağlayama­dığınız sürece o siyasi sistem zayıflar."

‘BİZE ÖZEL BİR MODEL'
"Bizim ekonomik modelimizin üç sacayağı var. Güçlü, sürdürülebilir ve kapsayıcı… Türkiye'ye özel bir elbise bizim ekonomik modelimiz. Herhangi bir kategoriye sokmak doğru değil."

"Şu andaki yönetimin en önemli sorunu her konuda tutarsızlıktır. Açıklamaları yan yana koyun dün ne dendi, bugün ne yapılıyor."

"Şu anda şartlar tabii zor. İnsanlar daha kötüsünden korkuyor. Mevcut yönetime destek varsa insan­ların daha kötüsünden korkmasındandır. Biz daha iyisi için insanla­ra gerçekçi bir ümit vermek için bu çalışmaları yürü­tüyoruz."

"Biz, ‘Benden misin, yoksa öteki taraftan mısın?' anlayışını yıkmak için ortaya çıktık. Meclis'te temsil edilen bütün siyasi partilere diyalog kapılarımız açık."

‘HAMASETE KARŞIYIZ'
"İnsanları taraf olmaya zorluyorsu­nuz, böyle bir şey asla kabul edilemez. Eğer çalışmalarda yasal olmayan bir şey varsa bunun gereğini zaten yargı yapar, bu siyasetin değil yargının görevidir."

"Siyaset, siyasi partiler hakkında bir hüküm veremez. Bizim diyalog kanallarımız herkese açıktır. Hamaset üstünden asla siyaset yapmayacağız. İnsanlar boğulma hissi yaşıyor. Top­lum yoruldu, artık nefes aldırmamız, rahatlatmamız lazım."

‘BİR GENEL BAŞKANIN İDEAL DURUŞU OLMASI GEREKİR
Ali Babacan'a, “Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı” da soruldu. Babacan, “Bir partinin genel başka­nı varsa, iddialı duruş da gerekir” karşılığını verdi. Ali Babacan'ın toplantısına 33 gazete ve TV tem­silcisi davet edildi. Yabancı ajans ve gazete temsilcileriyle birlikte 17 kişi katıldı. Aralarında Hürriyet, Milliyet, CNN Türk gibi kuruluşların temsilcileri yoktu. Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar, “Bizde akredite yok. Herkesi davet ettik. Etmeye devam edeceğiz” dedi.

‘İNSANLARIN SESİNİ KISARAK BİRŞEY YAPAMAZSINIZ'
İktidarın, sosyal medya ile ilgili yapmak istediği düzenlemelere de değinen DEVA Partisi lideri Ali Baba­can, belli başlı uluslararası kuruluş­ların her ülkede terörle mücadelede, 18 yaşın altındakilerin korunması konusunda ya da ağır hakaret suç­larında zaten iş birliği içinde oldu­ğunu hatırlattı. Babacan asıl amacın ne olduğunu şöyle açıkladı:

‘GENÇLER BİZDEN YANA'
“Siz, ‘İnsanların sesini kısalım, konuşturmayalım ve bu firmaları yönlendirelim' derseniz o zaman olmaz. Konuşarak değil de sopayla bir şey yaptırmaya çalışırsanız bu­nun amacının farklı olduğu ortaya çıkar.” Babacan şöyle devam etti: “Teknoloji ile savaşamazsınız. Bu ülkenin gençlerini karşınıza alıp on­larla savaşamazsınız. Bununla ilgili bir komisyon oluşturduk, pasif şekil­de izleyeceğiz. Somut taslak ortada yok ama bir teklif geldiği anda mü­cadelemizi vereceğiz. Gençler bizden yana, onun için korkmuyoruz.”

‘UMARIM SONUCU HESAP ETMİŞLERDİR'
Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi hakkında Ali Babacan şunları söyledi: “Umarım sonuçlarını hesap ederek bu kararı almışlardır. Ben ‘Hayırlı olsun' diyorum. Ayasofya, ortak bir kültür mirasıdır. Bu çok kıymetli eserin fiziki şartlarının, tarihi anlamının mutlaka yaşatılması, korunması gerekiyor. Biz zaten kendi yönetimimizde bunu sağlayacağımızı, insanlığın kültür mirası olduğunu ve bu perspektifi korumak gerektiğini söyledik. Ayasofya kısmen ibadete açıktı. Ezan okunuyor, namaz kılınıyordu. Şimdi anladığımız daha geniş alanlar açılacak.”

‘AMAÇLARI BAROLARI EMİR ALTINA ALMAK'
Babacan, TBMM'den geçip yasalaşan çoklu baro düzenlemesi için şu değerlendirmeyi yaptı: “Baro başkanlarına, avukatlara yapılan muamele kabul edilebilir bir şey değil. Teklif neden geldi ve neden geçti? Bunun arkasındaki sebebe bakmak lazım. Yönetim için ana motivasyon baroları da emri altında hareket eden pek çok sivil toplum kuruluşu gibi kontrol altına almaktır. Ana motivasyon bu, diğer her şey ikincil, üçüncül konular. İçinde belki iyi maddeler de olabilir ama ana motivasyonun ne olduğunu bildiğimiz için bu bizim hoşumuza gitmiyor.”
(Saygı Öztürk /Sözcü)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (87)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • vecihi13 Temmuz 2020 10:32

  İki ayrı parti ile hiç bir şey yapamassınız,,bencilliği bırakın da birleşin.

 • vatandaş13 Temmuz 2020 09:14

  evet kimin uşagı olduğu belli oldu,birde parti kurmuş güya memleket yönetecek,gör bunları ey türk milleti,liderler böyle zamanda çıkar ,milletin önüne,bu adamda liderlik vasfı yokmuş,yani boş adam

 • çevik113 Temmuz 2020 09:05

  içimizdeki İrlandalılar Ayasofya'nın açılmasından rahatsız olmuşlar.

 • gerçek13 Temmuz 2020 08:16

  ne oldu kansız  agababaların hoşlanmadımı bu işten

 • Gakko 13 Temmuz 2020 01:34

  Hesap kitap işi senin gibi korkakların işi

 • İtri13 Temmuz 2020 08:04

  18 yıldır hesap kitap yapıp bekleyen kim

 • A. A.13 Temmuz 2020 01:17

  Dış güçlerin maşası bu adam. Demedi demeyin. Tayyip Erdoğan'la anlaşamadı o yüzden. Parti kur, Ak Parti'nin oyunu azalt dediler. O da efendilerini dinledi ve kurdu. Yoksa hiçbir iddiası yok. 15 temmuz'da neredeydi acaba? 15 temmuz'la ilgili hiçbir açıklaması yok. Fetönün adamı gibi...

 • Artur gsli12 Temmuz 2020 23:53

  Kısa ve öz. Ya islam ya ölüm. Vıdı vıdı yapmayın. Zaten şu covid den sonra ecnebi ve ecnebi gibi düşünenlere kinim çoook.

 • Koala13 Temmuz 2020 08:05

  Baldırı çıplak gavurlarin çimde top kovalayıp, müslüman Fakir halkın parası ile zengin olması İslam mı ölüm mü?

 • Asl13 Temmuz 2020 02:59

  Git öl.

 • abdullah 12 Temmuz 2020 23:50

  kim ne der diye yola çıktıysan kuyruğunu kıçının arasına sokup kaçma fikrindeysen niye soyundun neye soyundun. korkaklar ödlekler ne zaman iktidar olabilmiş ki? ha diyelim istemediğimiz bir netice çıktı ülkeyi bırakıp kaçma niyeti mi taşıyorsun? belli ki öyle sen şimdiden sığın sığınacağın yere zalimlerle savaş yeni başlıyor.

 • Artur gsli 12 Temmuz 2020 23:46

  Babacan, sen git kumda oyna. Orası cami idi zaten. Şimdi mi kprku sardı içini. Korkaklar asla savaşamaz.

 • Adem12 Temmuz 2020 23:12

  Adam haklı dış güçler intikam alır dıyor surıyede 33 sehıt gibi tabi unutuldu gitti nolucak ki

 • KASIM YANTIR12 Temmuz 2020 23:03

  Senin kadar RTE ve BAHÇELİ nin kafası çalışmıyor.bunun yaptığı bir hükümete bir tehdit olarak görmekteyim, kafirler bunu söylemiyorlar sen nasıl oluyorda söylüyorsun. sen kimsin lütfen açıklarmısın.

 • Volkan12 Temmuz 2020 23:02

  Yakışmadı sayın Babacan, yabancılardan hareket gelmeden şöyle yapacaklar böyle yapacaklar demek siyasetçiye yakışmıyor. 80 milyon kişinin liderinde biraz cesaret ve öz güven olmalı. Cem Uzan bile daha iddialı söylemlerde bulunuyor.

 • AHMET ÖZBİR12 Temmuz 2020 22:54

  ŞANLI Osmanlı Padişahı SULTAN FATİH'in Torunu Recep Tayyip Erdoğan, emaneti gerçek sahibine teslim etti. AYASOFYA İSLÂM'dır, Hz. Fatih'in malıdır, başka gayeyle asla kullanılamaz. En önemlisi ise ibadethane dışında kullanılması halinde ettiği BEDDÜÂ'dır. Ey mini Babacan BEDDÜÂ'NIN DEVAMINDAN YANA OLDUĞUN BESBELLİ. Hamdolsun REİS'İM GEREĞİNİ YAPTI, 24 TEMMUZ'DA AYASOFYA'DA NAMAZDAYIZ BİZ MÜ'MİNLER İNŞALLAH.

 • Abdulhamit kesrr13 Temmuz 2020 09:32

  AHMET OZBIR denen trolun NEDEN yorumunu göremiyorum diyecektimki birde bakayım trolun uzunca BIR YORUMU çok süslemiş TABIKI ona gorede maaşını yüklü alır ALLAH size akıl fikir versin AYASOFYA açıldı DOLAR asagimi GELDİ işsizlik mi bitti gıda fiyatları asagimi GELDİ ekonomimiz mi uçtu ilahi akıllı olun tamamen ic siyasete oyun oynamak AHMET OZBIR denen troller süslüyor olayı garibanlarda yiyor AYASOFYA ZATEN açıkdi ZATEN ibadet yapılıyordu nokta

 • HASAN HÜSEYİN ÇEMİRBEKLİ12 Temmuz 2020 22:28

  sanki kurulmuş robot gibi hristiyanların bayraını taşımaktadır.

 • Fakir Urfalı12 Temmuz 2020 21:05

  Sn. Babacan siyaseti Mehmet Salih Saraç gibi kişilerden kurtaracak inşallah.

 • Hgrssfyui13 Temmuz 2020 09:34

  Zeliha karakasli TROL de get hadi ordan ATATÜRK ile mukayese edemezsin sen kimseyi hadi kızım hadi

 • ZELİHA KARAKAŞLI12 Temmuz 2020 22:55

  Zz sen nereden biliyorsun benem ilkokul mezunu olduğıumu.Her halde kendin ile beni karıştırdın.Öyle liderlik üniversiteler bitirmekle olmuyor.öyle olsa dünya nın  bir çok ünlü üniviversitesini bitirenler ülkelerin başına geçerler idi.ama nerede senin gibi cahiller bunu onlayacak beyin kapasitesi.Liderlik bir ALLAH vergisidir bu okumakla falan elde edilemez.Bunları vitrine çıkartan kim.sonra halk olarak biz bunlara oy vermedik ki.biz RTE verdik oyumuzu. Eğer sen bu kişileri çözemiyor isen senin bu ülke ile alakan yoktur.Bence ATATÜRK ten sonra gelen en büyük lider RTE dır.

 • Zz12 Temmuz 2020 22:16

  Zeliha senin gibi ilkokul mezunu falan değil. Adamın bitirdiği okullara seni bekçi olarak almazlar

 • ZELİHA KARAKAŞLI12 Temmuz 2020 21:30

  geç sen onları geç .bana bir özelliğini söylemisin.bunda liderlik vasfı varmı. tam abd nin istediği bir siyasetci tipinde birisi.

 • Cingöz12 Temmuz 2020 20:59

  Tarihte bugün 2. Abdülhamid Kıbrıs'ı kurşun atmadan ingilizlere verdiği gün.

 • Cingöz13 Temmuz 2020 08:07

  Tarihte bugün İstanbul'a kadar geri çekilme zilletini yaşatan Abdulhamid Kıbrıs'ı kurşun atmadan ingilizlere teslim etti

 • Arif gsli 12 Temmuz 2020 23:49

  Gördünmü? Kanıtla

 • köfteci12 Temmuz 2020 22:04

  kıbrısı kiralık vermeseydi istanbul gidecekti elden ruslar 1877 de  yeşil köydeydi  93 harbi

 • HÜLYA KOBALT12 Temmuz 2020 20:57

  sanki adam vatikan ın sözcüsü gibi .onlar bizi böyle tehdit etmez iken içimizdeki bunlar tehtid savuruyorlar.

 • ZELİHA KARAKAŞLI12 Temmuz 2020 20:09

  senin gibi pısırık ve basiretsiz hiç bir özelliği olmayan korkaklar bu ülkeyi bu hale getirdiler.korktukda ne oldu her yıl on binlerce insanımız şehit oldu ve ülke geriye gitti.teröröri gidip bataklığında karsılamaz isen olacağı bu idi. bu insana oy verenlere yazık derim.ülkenin önündeki takozlardan birisi.

 • Fatihin aslanları 13 Temmuz 2020 15:19

  Zeliha karakasli DENEN zat TROL maaşını yukseltmisler GALIBA müthiş bir şekilde aklını kiraya vermissin DEMEKKI maddi OLARAK zordaydin sende haklısın gerçi bu yazdigin yorumlara BILIYORUM SENDE inanmiyorsin AMA DEMEKKI mecbursun

 • rerere12 Temmuz 2020 22:55

  çok zavallısın. cahil konuşma. 

 • ALİ HAYDAR TANRIKULU12 Temmuz 2020 20:05

  bu kim arkadaş.ali babacan, mehmet şimsek, ahmet davutoğlu, abdullah gül vs.vs. bunların hepsini RTE vitrine çıkarttı kendisi kel kolta iken.şimde davalarına ihanet ediyorlar ise demek ki başka davaların adamı olmuşlar.aynen abd nin ülkemizdeki özel büyük elçileri gibi hareket ediyorlar.ilk seçimde bunları sandığı gömeceğiz.iki tane kelam edemezler.ancak ülkenin önünde takoz korlar.

 • DOĞRU13 Temmuz 2020 09:02

  senin bu saydığın adamlar sayesinde akp başarılı oldu ülke iyi günlerini yaşadı ne zaman rantçılar akp yi sardı hem ülke bitti hem parti bitti...

 • Hakkı12 Temmuz 2020 19:14

  Babacanın Türkiyenin hiçbir davasına sahip çıkma cesaretinin olmadığı anlaşılıyor,Pısırık bir duruşla hiçbir hakkımızı alamayız,

 • Vb12 Temmuz 2020 18:41

  Bugün burda dik durmayan yarın hiç dik duramaz....

 • Tufan12 Temmuz 2020 18:16

  Dünyaya hükmeden ceddimiz bunların korkaklığını görse bunları yedi kat yere gömerdi. Ulan ne yapacaklarsa yapsınlar. Bağımsız devlet miyiz değil miyiz? Azıcık cesur olun. Zamanında ceddimizden kaçacak delik arayanlar sizin gibiler yüzünden 90 senedir bize ders veriyor. Ya Türk gibi davranın ya da susun.

 • M.C.12 Temmuz 2020 22:01

  Kardeş cebinde paran yoksa hiçbişeysin. Şu an adamların 1$ı için satmayacağın hiçbişeyin yok. Senin gibilerin bu tür görüşleri bu durumumuzu dahada derinleştiriyor maalesef

 • Numan ünalmış12 Temmuz 2020 18:06

  Ulan şakirt seni yıllarca bi b.bilipte bi yerlere getirenler artık gözlerini açmışlardır umarım sizden bu ülkeye bu millete ne hayır gelir hep piyon oldunuz piyon kalacaksınız tavşan gözünü açtı hadi naşşşş.

 • reis12 Temmuz 2020 17:51

  hesabı TUİK yapasaydı belki ama belliki tarzan zorda ormanda işler iyi değil.daha kaç gün oldu çamlıca ile kıyas yapılırken sultan ahmeti öne sürerken aya sofya yı açtılar.çok manidar..

 • vatandaş12 Temmuz 2020 16:05

  Akıllı zeki iyi eğitimli adam; seninle aynı görüşte olmasamda akp hükümetlerinde kaliteli işler yaptığını kimse görmezden gelemez. Sen konuştukça ak troller panikliyor.

 • Hamsi12 Temmuz 2020 15:52

  Şu tipler ülkede parti kurup siyaset yapabilirse Büyük milletimiz bunlara seçimde gereken nasihatı verir inşallah.

 • emekci12 Temmuz 2020 15:06

  reis tüm basını satın almış, topumnu oynatmam diyor. hürriyete, milliyete harcadığı paraya yazık

 • Alp12 Temmuz 2020 15:03

  Seninki  CHP ..ve yandaslarina  dolgu malzemesi olmak..hanimin emriyle kurulan  Patti. Davutogoglusen..aynisiniz..yazik..ALLAH AKIL FIKIR  VERDIN..SONUN BELLI..PARTICOPLUGU..

 • Eskici12 Temmuz 2020 14:56

  Pkk hdp  ağzı ile konuşuyor yazıklar olsun bugünkü ekonomi uygladigin baskıcı döviz politikası yüzünde bu seviyede yazıklar olsun  ayrıca ülkenin battığı falan yok sallama avrupanın turkiyede başka şansı yok eli mahkum en bedeva tatil yaptığı teniz ülke türkiye senin dünyan ihanet ile dolu ne yüz ile kalkmış ekonomi dersi veriyorsun reis de başkası yalan 

 • Mehmet 12 Temmuz 2020 14:36

  Rte nin siyaset zekasinda bunlarin gerçekten esamesi okunamaz. Ettiği laflar ile direkt aşağı düşüş. Ekonomik olarak milleti memnun etse memur işçi emekli sn cumhurbaşkanından iyisi yok

 • vvf12 Temmuz 2020 23:00

  yüzdem 4 zamlamı. develasyon oldu resmen. resmenler 90 lara tekrar döndürdü kutuolasma bunlar zamanında arttı daha söyleyimmi cahil.

 • Nedim12 Temmuz 2020 14:16

  Billderbergli  Cin Ali gördüğün gibi senin daha esamen okunmazken bile cesaret edemediğin işler bunlar  hala muhasebeci kafası ile siyaset ve liderlik olmuyormuş demek ki!   Şimdi Ayasofya nın ibadete açılışı Bosna Hersek te Irak ta Mısır da Yemen de Suriye de Arakan da yapılan katliam ve alçaklıklara misillemedir. Yoksa en ufak insani bir geri dönüş olsa buna gerek duyulmazdı.   Üstelik bu katliamın müsessibi  Myanmar ın dişi köpeği Maocu  Suu çii ye Nobel barış ödülü verildi!  Bu alçakların  ne kadar aymaz ve ifiravun  ruhlu olduklarını anlamanız için daha ne yapmaları gerekir?  

 • eko12 Temmuz 2020 14:07

  ekonomik yönden iyi olmayacak.saat 5-6 borsada olanları daha iyi anladım şimdi.

 • sıfat12 Temmuz 2020 14:04

  Şecaat ederken sırkatin söyler.

 • mehmet12 Temmuz 2020 13:43

  avrupa ve abd  önce anını koronadan kurtarsın..

 • Taskafa12 Temmuz 2020 13:35

  Sizin de ne mal olduğunuzu da hesap etmişlerdir ve ne kadar hain olduğunu

 • Mahir12 Temmuz 2020 17:11

  Aynen ilk ihanet edip milli görüş gömleğini çıkarıp, peçete gibi köşeye atan Erdoğan idi

 • ıtri12 Temmuz 2020 15:08

  erbakana sadece babacan ihanet etmedi, erdoğan da etti. niye sadece babacan'ı suçluyorsun?

 • Osman12 Temmuz 2020 13:27

  Sonunu hesap eden kahraman olamaz.

 • CAN12 Temmuz 2020 13:21

  EVELEME GEVELMEDEN BAŞKA İŞİN YOK BİRDE SİYASETE SOYUNDUN REİS SANA NASIL KATLANMIŞ ANLAMIŞ DEGİLİM.

 • Nedim12 Temmuz 2020 15:10

  Çaycı Ramazan sen sus!

 • Ramazan12 Temmuz 2020 14:08

  Hadi ordan hacı bu ADAMLAR nasıl katlanmış lar

 • pazarci12 Temmuz 2020 13:19

  git bakkalmi isletecen ne yapican ,Ulke yonetmek kim sen kimsin,Ulke yonetmek Yurek ister,beceri ister liderlik sifati ister ileri gorus ister,senin gibi korkaklar ve is bilmeyenler yuzunden 100 senelerdir bir arpa boyu gidilmedi....son 20 senedir yapilan hizmet cumhurriyet tarihinde yapilmadi.Sayin baskan sayesinde biryerlere geldin ne oldum delisi oldunuz.g,kalkti.

 • BİR DOST12 Temmuz 2020 12:54

  CHP SPOR-Bu arkadaş aynı zihniyet ver kurtul.

 • mantık12 Temmuz 2020 15:26

  Sersem Abdül pkk-ypg bitme noktasına geldikçe k. oğlu zıp zıp zıplıyor!  Neymiş falancayı tv ye çıkarmış!  Sen mal mısın koçum? Bu hükümet pkk nın 7 sülalesini halletti chp li canan pkk propagandası yapıyor hala mal mal konuşma!

 • Abdülhamit 12 Temmuz 2020 14:11

  Bir dost RUMUZLU beyinsiz zat CHP anladığım kadarıyla sana anlarsın ya demedi deme çok acı hissetmiş olmalı yazık kafanıza CHP KADAR KAYA düşsün inşallah UNUTMA ıktidarda OLAN MEGRI MEGRI diyen 'ler iktidarda olanlar bebek katilinin kardeşini seçim öncesi TV ekranlarına çıkaranlar nasıl ama tosuncuk

 • AhmetK12 Temmuz 2020 12:53

  Hayatınız tırsma ve ezıklık. Her işleri batı ne der algısıyla yapılacak. Anlayacagınız tam bir kukla ve siyasi sünepe..

 • AhmetK13 Temmuz 2020 08:04

  Demekki sultanahmet dolmus ;) Kelıme oyunları yapma, sonuca bak. Yok blof yapıyor, yok acamaz diyen siz degılmıydınız. 24 temmuzda gel, dısardan bakarsın acılmıs mı acılmamıs mı. Bu arada tanımadıgın adamın aklını sorgulama. aklımın zekatı seni o dipsiz kör cehaletınden cıkarmaya bile yeter, dusun..😉

 • yunus12 Temmuz 2020 16:21

  AhmetK geçen yıl öyle demiyordunuz. Önce Sultan Ahmet camisini  doldurun diyordunuz. Ne değişti az  akıllı AhmetK.

 • Vatanım canım12 Temmuz 2020 12:50

  Sonuçları ne olabilir yürekli cesaretli ol hiç bir şey ögrenememişsın başkandan daha çok ögrenecek şeylerin var korkalar hiç bir zaman başarılı olmamışlardır

 • Ayasofya 12 Temmuz 2020 12:30

  1000 yıllık Türk tarihinin mihenktaşıdır.Ayasofya müzeye çeviren İngiliz aklının mağlup olduğu gündür.Ey şanlı sultanım rahat uyu.Artık Ayasofya cami hayırlı olsun.

 • Oylum12 Temmuz 2020 16:10

  18 sene nerede olacak oya ihtiyacı yoktu artık papuç pahalı başladı yeni durumlar e bir yerden oy gelmeli.

 • Kil Cvp.12 Temmuz 2020 13:58

  Demek ki ibadete açmak için şu an uygun ortam oluştu kardeş... Azıcık siyâset okuyun, o zaman bu soruyu sormazsın ;))

 • Kil12 Temmuz 2020 13:08

  18 sene nerdeydin dindar kardeş ?

 • vatandaş12 Temmuz 2020 12:28

  herşey iyi güzel beraber yola çıktık dedin el ele tutuştun ne oldu şimdi iktadar daha önce neyse o ...ne yapiyosa onu yapiyo..şimdimi kötü oldular..milletin akliyla dalga gecmeyin be kardeşim..iktidarin büyükşehir belediye başkani belediye seçiminde diyoki sehir ucacak kacacak söle olacak böle olacak eyvallahta gene yöneten sendin senin iktidarinda..ekrem geldi ne oldu ne değişti sokaklar altindanmi oldu...bu ülkeye cebini düşünmeyen birileri lazim..gercek milliyetçi halkçı biri ..hepiniz ayni bankanin fon hesaplarisiniz biriniz altin biriniz gümüş..

 • veri12 Temmuz 2020 12:41

  işiniz gücünüz algı ,suçladığınız şeyleri kendiniz yapıyorsunuz başkalarına b?k atıyorsunuz...

 • Velican12 Temmuz 2020 12:21

  El âlem ne der, ne yapar zihniyeti esir zihniyettir. Kim ne derse, ederse etsin yapılması gerekeni yapmalı egemen/özgür ülke.

 • pazarci12 Temmuz 2020 12:20

  sendende baska birsey beklenmez abd nin igilizin yalamasi kafanizdaki yularla/tasmayla hayatinizi devam edin......

 • BORSACI12 Temmuz 2020 12:06

   SEN EN İYİSİ BİR YERLERE SAKLANDA KİMSE GÖRMESİN.ÜLKENİN TOPRAKLARINDAKİ ESERLERE SAHİP ÇIKAMAYACAKSAN SENİN NE İŞİN VAR SİYASETTE EN İYİSİ SAKLAN KİMSE SANA BİR ŞEY YAPAMAZ.

 • soner12 Temmuz 2020 16:17

  BORSACI geçen yıl neden öyle demiyorlardı. Siz önce Sultan Ahmet i doldurun diyorlardı. Sizin tezgahlarınıza gelmeyeceğiz diyorlardı. Şimdi ne  oldu da  az aklın değişti. Aklını kullan aklını .Aklını başkasına kuldrttırma az  akıllı  borsacı.

 • ibrahim 12 Temmuz 2020 11:27

  korkak CaHPe ler

 • yunus12 Temmuz 2020 16:13

  KILIÇ fetodan kimler talimat alıyor belli. Darbenin siyasi ayağını çıkartmak için verilen önergeleri neden redetiyorlar hiç küçük aklınla düşündün mü  yeğenim.

 • O......12 Temmuz 2020 12:12

  O...  Ok.......

 • KILIÇ12 Temmuz 2020 12:10

  ÇOK SİNSİ ÇOK TEHLİKELİ FETÖDEN TALİMAT ALIYOR GİBİ.

 • Koftiler12 Temmuz 2020 12:06

  Cesaretin anket sonuçlarını görüncemi geldi ? 20 senedir neredeydin ? Sultan Ahmet yeni mi doldu? Gerçekleri konuşun boş yapmayın alayınız koftisiniz.

 • Kaçan Grup12 Temmuz 2020 10:46

  hesapları oy hesabı, iktidar giderse küplerini dolduramazlar, tek korkuları budur. Babacan aynı görüşte olmasam bile düzgün bir insan o görüş için iyi bir seçenek, diğer partiler saçmalamaya devam ederse ben de oy verebilirim.

 • AhmetK12 Temmuz 2020 12:51

  Senın yalanını... Dun kufur ettıgınız adamlar, RTE te havlamaya başlayınca iyi adam oldular dimi. Sizin gibş vizyonsuz, ezik ve hainler de bir butun oldunuz. Alın yanınıza bu tırstıgı ve davutoğluny bakalım ne olacak

 • Ahmet 012 Temmuz 2020 10:45

  Sana oy vermeyeceğim ancak bastakiler giderse toplumsal huzur artacak eminim. Bir gelişim varsa 10 borç 100 gerilim, stres var. Bunlar olmasa ülke daha cok kalkınır.

 • Levent ÜREK12 Temmuz 2020 10:44

  İyi ne güzel yabancılar ekonomiyi şöyle yapacak böyle yapacak diye bayrağımız dan vayanımızdan hatta bu düşünceye sahip kişilerin söylemeye getirdiği namusumuzdanda vazgeçelim.Arkadaş bunlar birde parti kurup utanmadan ÜLKEMİZİ yönetmeye kalkacak....Allahım sen sonumuzu hayr et.Bu gibi düşüncelerden koru yarabbim....

 • doğru12 Temmuz 2020 12:39

  bu ülke zaten yabancıların kontrolünde  öyle olmasaydı rahmetli erbakanı altı ayda indirdiler sizleri niye 20 senedir tutuyorlar hiçmi aklın basmıyor...

 • Reis12 Temmuz 2020 10:41

  Sende bunu derken sonucunu hesaplamisindir

 • :)12 Temmuz 2020 12:18

  Sen hazırlık yap sonuca mesainiz bitecek az kaldı bol bol yazın :)))