E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemArınç'ın damadının beraat etmesine ilişkin gerekçeli karar açıklandı---

Arınç'ın damadının beraat etmesine ilişkin gerekçeli karar açıklandı

Arınç'ın damadının beraat etmesine ilişkin gerekçeli karar açıklandı
08 Kasım 2019 - 23:52 www.borsagundem.com

Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in 'FETÖ' üyeliğinden yargılandığı davada beraat kararı almasının ardından gerekçeli karar açıklandı

Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in 'FETÖ' üyeliğinden yargılandığı davada beraat kararı veren mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. Gerekçeli kararda, Yeter'in bir dönem 'FETÖ'ye "sempati duyduğunun" toplanan delillerle sabit olduğu ancak "örgütsel faaliyetlere" katıldığına ilişkin delil elde edilemediği belirtildi.

Kararda "örgütün tepe yönetimi ile olan telefon irtibatının içerikleri ve akabinde yapılan örgütsel faaliyetin tespit edilememesi karşısında sanık bakımından şüpheli bir durum oluştuğu ve bu durumun sanık lehine değerlendirilmesi gerektiği" ifadesine yer verildi.

"Bank Asya hesapları, cemaat derneklerinde yöneticilik..."

Mahkeme Yeter'in Bank Asya'daki hesaplarının, cemaat derneklerinde yöneticilik yapmasının, "örgütün düzenlemiş olduğu dini sohbetlere katılmasının", evinde Fethullah Gülen'e ait kitap ve CD'lerin bulunmasının "sempati ve iltisak boyutunu aşan, örgüt üyesi olduğunu ispat etmeye yeterli örgütsel faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyeceği"ne hükmetti.

Gerekçeli kararda "FETÖ/PDY terör örgütünün başlangıçta bir ahlak ve eğitim hareketi olarak ortaya çıkması ve toplumun her katmanının büyük bir kesimince de böyle algılanması" ifadelerine yer verilmesi dikkat çekti.

Arınç, damadıyla ilgili ne demişti?

Geçtiğimiz hafta Kemal Öztürk'ün sorularını yanıtlayan Arınç, damadı Ekrem Yeter'in dava sürecine ilişkin "Eylül ayındaki KHK ile meslekten ihraç edildi. (Üniversite ve doktorluktan) Özelde iş aradı, özeldekilerde KHK ile ihraç edilmiş biz devletle karşı karşıya gelmek istemeyiz dediler. Neyse biz soframıza 5 tane daha tabak koyarak 7 kişilik masada yemek yemeye başladık. Arkadan 1 sene geçti hiçbir soruşturma yok. 2017 haziran ayında evinde bir arama yapıldı sonra emniyete götürüldü ve tutuklandı. Hepimiz şaşırdık ve üzüldük. Özellikle küçük torunlarımın ne kadar üzüldüğünü, babalarından mahrum kalmalarının ne kadar üzüntü verdiğini gözleriyle görmüş bir insanım. Avukat arkadaşlar iddialar gerçekçi değil tahliye için müracaat ettiler, 5. günde tahliye edildi. Mahkeme sürece 2 yıl sürdü ve 17 Ekim'de ağır ceza mahkemesi beraat kararı verdi. Suç sabit olmadığı gerekçesiyle beraat verdi" ifadelerini kullanmıştı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (11)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ...09 Kasım 2019 14:11

  hamili kart yakınımdır... başkada bir açıklaması yok.... çaycı bakkal mabav olsa.. daha yatarı  var derdim...

 • Islak odun09 Kasım 2019 12:44

  Değilmi ne istedin de vermedik diyenler,adına düzenlenen olimpiyatları, fetö adına bastırılan paraları muhalefet partileri yaptı, değilmi, makamsever savcılar

 • vatandaş09 Kasım 2019 08:41

  allahım verdikçe veriyor 

 • temiz09 Kasım 2019 08:28

  Temiz aile babaları ama şimdilik.

 • Burhan09 Kasım 2019 08:26

  Mahkeme Yeter'in Bank Asya'daki hesaplarının, cemaat derneklerinde yöneticilik yapmasının, "örgütün düzenlemiş olduğu dini sohbetlere katılmasının", evinde Fethullah Gülen'e ait kitap ve CD'lerin bulunmasının "sempati ve iltisak boyutunu aşan, örgüt üyesi olduğunu ispat etmeye yeterli örgütsel faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyeceği"ne hükmetti.Kaç kişi bu yüzden içeride.

 • hesap soran yok09 Kasım 2019 07:57

  ee kendilerine oy veren vatandaş hesap sormuyor, adamlar neden hassas davransın ki ? gelişine yapıştırıyorlar

 • mustafa09 Kasım 2019 03:04

  yazıklar olsun

 • akp adaleti09 Kasım 2019 01:42

  bilmem kaçıncı sıvama evresi vol.85. saldık ama bir sorun neden saldık

 • Yani 09 Kasım 2019 00:54

  Fetöcüler ikiye ayrılır: 1- arkası sağlam olanlar siyasilerin yakınları tertemiz saf kandırılan iyi fetöcüler; 2- Diğerleri kurnaz kasıtlı hainlik eden kötü fetöcüler!

 • Afyonlu09 Kasım 2019 00:50

  Gerekçeli karar kısaca; siyasiler ve yakınlarını fetö kandırdı çok saflarmış pişman olunca beraat ettiler! Siyasi yakını arkası olmayanlar hain fetöcü oldular!

 • yavuz eralp09 Kasım 2019 00:44

  Ee damadın fetocularla iş tutarken farkına varacaktı bülent arınç efendi senin damadının hicbjr farkı yok diger fetoslardan ceremesinide çekecek sen ne kadar ağlayıp zırlasanda fetoculara hamilik yapmak onlari sahiplenmek sana hic düsmez 15 Temmuzda şehit olanları yunan askeri vurmadı acımak yok bu itlere evladımız yakın akrabamızda olsa