E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaHisse Öneri ListesiArçelik için yeni tavsiye---

Arçelik için yeni tavsiye

Arçelik için yeni tavsiye
25 Temmuz 2014 - 15:35 www.borsagundem.com

Halk Yatırım tarafından yapılan hisse değerlemesinde hedef fiyat ve tavsiye açıklandı

Halk Yatırım, Arçelik için 14,80 TL fiyat ile 'Ekle' tavsiyesi verdi.   Halk Yatırım konu ile ilgili raporunda, şu değerlendirme yapıldı:
   
"Kurun değer kazancı eğiliminin kalıcı olması durumunda ihracat üzerindeki sınırlayıcı etkisini gözönüne aldığımızda, özellikle satışlarının büyük bir bölümü Avrupa bölgesinde yoğunlaşan şirket için baskı oluşturabileceğini görüyoruz. Ayrıca, Avrupa pazarında büyümenin yavaş kalması ve sıkı rekabet ile olumlu ihracat performansının sürdürülememesini şirket için risk olarak görüyoruz. 
   
Diğer taraftan, iç finansal istikrarın kalıcı olması ve faizlerdeki düşüşün iç talep üzerinde yaratabileceği olumlu etkinin dengeleyici bir rol üstlenmesi mümkün görünüyor. 
   
Ayrıca, şirketin yeni nesil yazar kasa cihazlarda daha fazla satış ve pazar payına ulaşması yüksek marjlı ürünler olduğundan karlılık üzerinde pozitif etki yaratacaktır. 
   
Ek olarak, cirodaki artış ve istikrarlı TL ile işletme sermayesi ihtiyacının azalacak olması sebebiyle, Arçelik için yılın ikinci yarısında da pozitif seyrin devam etmesini öngörüyoruz. Şirketin açıklamış olduğu 2.çeyrek finansal sonuçları sonrasında, hisse için hedef fiyatı 14,80 TL hedef fiyat ile “EKLE” tavsiyesi veriyoruz."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 43,52
En Yüksek: 44,60
En Düşük: 43,32
Değişim -1,00 %
FK: 8,55
PD / DD: 1,99
İşlem Hacmi 269.798.744
Toplam Adet: 6.158.515
Ağırlıklı Ort.: 43,81
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)