E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiAlmanya'da sanayi üretimi 10 yılın en sert düşüşünü yaptı---

Almanya'da sanayi üretimi 10 yılın en sert düşüşünü yaptı

Almanya'da sanayi üretimi 10 yılın en sert düşüşünü yaptı
07 Ağustos 2019 - 11:22 www.borsagundem.com

Almanya'da sanyi üretimi Haziran ayında 2009 yılından bu yana görülen en sert yıllık düşüşünü kaydetti

Almanya'da sanayi üretimi yaklaşık on yılın en sert yıllık düşüşünü kaydederek, Avrupa'nın en büyük ekonomisinde ticaret kaynaklı gerilemenin ciddiyetini gösterdi.

Almanya'da sanayi üretimi Haziran'da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5.2 ile 2009 sonundan bu yana görülen en sert düşüşünü gerçekleştirdi. Beklenti yüzde 3.7 düşüş olacağı yönündeydi.

İmalat rakamları istihdam piyasasını da etkilemeye başlayan ve giderek kötüleşen görünümü işaret eden veriler serisine bir yenisi ekledi.

Aylık rakamlara göre sanayi üretimi Mayıs'a göre yüzde 1.5 azaldı. Beklenti yüzde 0.5'lik düşüş idi. Mayıs verisi de yüzde 0.3'ten yüzde 0.1'e aşağı revize edildi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Kaan07 Ağustos 2019 12:11

    ABD ve Çin ticaret savaşları nedeniyle, dünya ülkelerinde kriz ekonomiler açısından daha da derinleşebilir. Çünkü iki taraf da geri adım atmıyor ve sonucunda Avrupa bu konuda en fazla etkilenecek ülkelerin başında geliyor gibi görünüyor. Gelişmekte olan ülkeler ise düşük faiz düşük dolar ile fazla etkilenmez diye düşünüyorum