E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD, Rusya’yı Karadeniz'i istikrarsızlaştırmakla suçladı---

ABD, Rusya’yı Karadeniz'i istikrarsızlaştırmakla suçladı

ABD, Rusya’yı Karadeniz'i istikrarsızlaştırmakla suçladı
20 Ekim 2021 - 14:10 www.borsagundem.com

ABD Dışişleri Bakanı Lloyd Austin, Rusya’yı, Karadeniz bölgesini istikrarsızlaştırmakla suçladı.

ABD Dışişleri Bakanı Lloyd Austin, Rusya’yı, Karadeniz bölgesini istikrarsızlaştırmakla suçladı. Austin, bu açıklamayı yaptığı sırada Rusya, ABD savaş uçaklarını Karadeniz’de ulusal sınırlarını ihlal etme girişiminde bulunduğu gerekçesiyle eleştirdi.

Romanya Savunma Bakanı Nicolae Ciuca ile Bükreş’te yaptığı görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Austin, “Karadeniz, Rus saldırganlığına karşı savunmasız bir konumda. Biz bunun kanıtlarını Ukrayna'nın doğusunda devam eden eylemlerde, Gürcistan'ın bazı bölgelerinin işgalinde, Karadeniz yapılan askeri yığınakta, havada ve denizde gerçekleşen eylemlerde gördük.” dedi.

Karadeniz’in güvenlik ve istikrarının ABD çıkarları ve NATO’nun doğu kanadının güvenliği içinde çok önemli olduğunu vurgulayan Austin, “Daha da ileri giderek, Rusya'nın Karadeniz'de ve çevresindeki istikrarsızlaştırıcı faaliyetlerinin, bölgede yeniden hakim bir konuma gelme ve özgür ve barış içinde bir Avrupa'nın gerçekleşmesini engelleme hırsını yansıttığını söyleyebilirim.” ifadesini kullandı.

Karadeniz’de ABD ve Rusya gerginliği

Bu arada, Rusya Savunma Bakanlığı, iki adet “Su-30” tipi avcı uçağının Karadeniz’de ABD’ye ait iki adet “B-1B” tipi stratejik bombardıman uçağının Rusya sınırlarını ihlal etmesini önlediği bildirildi.

Rus hava sahasını izleyen radarların ilk olarak Karadeniz’de Rusya sınırlarına yaklaşan hedefleri tespit ettiği kaydedilen açıklamada, bunun üzerine hedeflerin tanımlanması ve olası bir ihlalin önlenmesi için 2 adet “Su-30” uçağının havalandığı aktarıldı.

Rus uçakları, Karadeniz’de ABD'ye ait uçakları engelledi

 

ABD'li milletvekilleri: Kripto para konusunda Facebook'a güvenilemez

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)