E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaABD borsası ne olacak? New York'ta tüm iş yerleri kapanacak---

ABD borsası ne olacak? New York'ta tüm iş yerleri kapanacak

ABD borsası ne olacak? New York'ta tüm iş yerleri kapanacak
21 Mart 2020 - 00:27 www.borsagundem.com

ABD'deki korona virüs vakalarının yarısının bulunduğu New York'ta zorunlu olmayan tüm iş yerleri kapatılacak. Pazartesi gününden itibaren New York borsasında da seans salonları kapalı olacak

New York Valisi Andrew Cuomo, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında eczane ve marketler gibi zorunlu olanların dışındaki bütün iş yerlerinin kapanması emrini verdi.

New York Valisi Andrew Cuomo, düzenlediği basın toplantısında, ABD'de en fazla vaka sayısının görüldüğü New York'ta açık kalması zorunlu olmayan iş yerlerinin kapanması için emir verdi, halktan zorunlu kalmadıkları sürece evlerinden ayrılmamalarını istedi ve tüm toplantıların yasaklandığını duyurdu.

Suni solunum cihazlarına, savaş dönemlerindeki füze ihtiyacı kadar ihtiyaç var
2'nci Dünya Savaşı sırasında füzeler ne anlama geliyorsa, şu an suni solunum cihazlarına da o kadar ihtiyaç duyulduğuna dikkati çeken Vali Cuomo, hastanelerde kritik olmayan ameliyatların ise askıya alınacağını söyledi.

Emekli sağlık çalışanlarına da ihtiyaç duyulduğunu belirten Cuomo, ev sahiplerinin ise 90 gün boyunca kirasını ödeyemeyenleri evlerinden çıkarmaması için talimat verdi.

Andrew Cuomo ayrıca, yatırım bankası Goldman Sachs'in New York halkına 100 bin maske bağışladığını söyledi.

ABD'deki yeni tip koronavirüs vakalarının yaklaşık yüzde 50'si New York'ta bulunuyor ve eyaletteki vaka sayısı da 7 bini geçti.

ABD genelinde ise vaka sayısı 14 bin 250'ye ulaşırken, virüs nedeniyle şu ana kadar 205 kişi hayatını kaybetti.

NEW YORK BORSASINDA E-İŞLEM DÖNEMİ

Dünyanın en büyük borsalarından New York borsasında çarşamba günü bir borsa çalışanının Covid-19 test sonucu pozitif çıkmıştı. Bunun üzerine New York borsasınının pazartesi gününden itibaren seans salonları üzerinden işlem yapılmayacağı açıklanmıştı. Wall Street'te hafta başından itibaren işlemler elektronik (e-işlem) olarak yapılacak. 

ABD'de işlem salonları kapanıyor, e-işleme geçiyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)