E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaŞirket HaberleriTurkcell enerji şirketi kuruyor----

Turkcell enerji şirketi kuruyor

Turkcell enerji şirketi kuruyor
17 Şubat 2017 - 15:38 www.borsagundem.com

Turkcell'in KAP'a yaptığı açıklamada EPDK'ya lisans başvurusu yapılacağını belirtti

GSM devi Turkcell, elektrik enerjisi ticareti, toptan satış, perakende satış faaliyetinde bulunacak yeni bir şirket kuruyor.Konuyla ilgili olarak KAP'a yapılan açıklamada ''23/11/2016 tarihinde aldığı yönetim kurulu kararı ile sermayesi 2.000.000 TL olmak üzere elektrik enerjisi ticareti, toptan satış, perakende satış faaliyetinde bulunacak şirket için EPDK'ya lisans başvurusu yapılacaktır''denildi.

Açıklamanın detayları şöyle: ''Sermayesine %100 iştirak edilen Turktell Bilişim Servisleri A.Ş. tarafından, elektrik enerjisi ticareti, toptan satış, perakende satış faaliyetinde bulunacak bir şirket kuruluşu hakkında şirketimizin sermayesinin tamamına sahip olduğu Turktell Bilişim Servisleri A.Ş. tarafından, 2.000.000.-TL (İkimilyon Türk Lirası)  sermayeli, işletme konusu elektrik enerjisi ticareti, toptan satış, perakende satış olan bir şirket kurulması amacıyla, Şirket kuruluşunun tescil ve ilanı için başvuruda bulunulacaktır.''

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)