E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaHisse Öneri ListesiHSBC'den Arçelik önerisi----

HSBC'den Arçelik önerisi

HSBC'den Arçelik önerisi
09 Şubat 2017 - 12:55 www.borsagundem.com

HSBC tarafından yayınlanan Arçelik analiz raporunda, 'TUT' önerisi korunarak, şirket açısından 2017'nin 2016 son çeyreğinden daha iyi geçebileceği belirtildi

HSBC, Arçelik için 23 TL hedef fiyat ile 'TUT' önerisini korudu. HSBC'nin konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Arçelik 4Ç 2016 sonuçlarında beklentilerin altında operasyonel marjlar ve karlılık açıkladı. Güçlü dolar ve emtia fiyatlarındaki artış sonucu maliyetlerde meydana yükseliş zayıf operasyonel sonuçların temel nedenini oluşturdu 2017'de satış fiyatlarındaki ayarlamalar, Pakistan'daki faaliyetlerin tüm yıl katkısı ve yeni nesil POS yazar-kasa işkolundan artarak gelmesini beklediğimiz katkı ile satış gelirlerinin %20
artacağını ve operasyonel marjların destekleneceğini düşünüyoruz. Tut olan önerimizi ve 23 TL olan hedef fiyatımızı koruyoruz, 2017t FD/FAVÖK çarpanına göre global sektör ortalamasına kıyasla %26 primli ancak F/K oranına göre hafif bir iskonto ile işlem gören Arçelik'in yeni işkollarıyla (Pakistan, Asya) başlıca rakiplerinin üzerinde bir büyüme ve marj performansı sergileyebileceğine inanıyoruz"

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)