E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTHY'den dış hat açıklaması---

THY'den dış hat açıklaması

THY'den dış hat açıklaması
03 Haziran 2020 - 22:37 www.borsagundem.com

THY GM Bilal Ekşi, "Rezervasyon sisteminde 10 Haziran'dan itibaren gözüken uçuşlar tüm havayolları uygulamasında olduğu gibi en az 6 ay önce konulan, konmak zorunda olan tarifedir" açıklamasında bulundu

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, ''Haklı olarak DIŞ HAT uçuşlarını soruyorsunuz. Önce teknik bir açıklama: Dünyada bütün havayolları rezervasyon sistemleri, 330 veya 350 gün ilerisine kadar rezervasyon yapmak zorundadırlar. Normal zamanda YAZ-KIŞ tarifesi belirlenir ve rezervasyon sistemine yüklenir. Şu anda dış hat uçuşları 10 Haziran'a kadar Covid salgını sebebi ile otoriteler tarafından durdurulmuştur'' ifadelerini kullandı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Ekşi, şu ifadeleri kullandı:

''Haklı olarak DIŞ HAT uçuşlarını soruyorsunuz. Önce teknik bir açıklama: Dünyada bütün havayolları rezervasyon sistemleri, 330 veya 350 gün ilerisine kadar rezervasyon yapmak zorundadırlar. Normal zamanda YAZ-KIŞ tarifesi belirlenir ve rezervasyon sistemine yüklenir. Şu anda dış hat uçuşları 10 Haziran'a kadar Covid salgını sebebi ile otoriteler tarafından durdurulmuştur. Rezervasyon sisteminde 10 Haziran'dan itibaren gözüken uçuşlar tüm havayolları uygulamasında olduğu gibi en az 6 ay önce konulan, konmak zorunda olan tarifedir. Dış hatların yakında kademeli olarak başlayacağı ümidini biz de taşıyoruz. Ulusal otoritelerimiz yanında sefer için karşı devletlerin de izni gerekmektedir. Bu İzinler günlük takip edilmektedir. Emin olun biz herkesten daha fazla dış hat uçuşlarının açılmasını arzu ediyoruz.

Dış Hat uçuşlar genel olarak açıldığında:

a- hangi ülkelere izin verildiği;

b-hangi ülkelerin bize izin verdiği;

c-tarihin ne olduğu; belli olacak ve ona göre tarifeye son hali verilecek ve bu duruma göre zorunlu tarife değişikliği yapılacaktır. 

Sevgili Yolcularımız, Tüm bu süreçlerin hepinizi, hepimizi çok yorduğunun farkındayız. Dünya havacılık tarihinde inanılmaz bir krizi beraber yaşıyoruz. Aşırı belirsizliklerin olduğu bir ortamı inşallah aşmak üzereyiz. Lütfen bir süre daha sabrınızı istirham ediyoruz."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 0,00
En Yüksek: 0,00
En Düşük: 0,00
Değişim 0,00 %
FK: 0,00
PD / DD: 0,00
İşlem Hacmi 0
Toplam Adet: 0
Ağırlıklı Ort.: 0,00
YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Harun04 Haziran 2020 21:52

  Acelem var ki alıyorum.. önemli olan acelesi olan insanların durumunu neden süistimal ediyorlar

 • Harun04 Haziran 2020 20:37

  Sayın ekşi madem mecburi olarak tarifeleri koyuyorsunuz peki neden bileti satıyorsunuz. Sizin yaptığınız tamamen haksızlık. İnsanlara uçuşun 10 Haziran'da açılacağını söylüyorsunuz sonra bizimle ilgili değil uçuşlar ertelendi diyorsunuz. İnsanlar sizin sözünüze güvenip bilet alıyor ve plan yapıyorlar. Zaten zor olan süreci sahada zorlaştırıyorsunuz. insanları ekonomik olarak da zor duruma sokuyorsunuz. İnsanların umutlarını ve güvenlerini suistimal etmeyin artık. Uçuş tarihi net olmadan bilet satmayın.

 • Ali04 Haziran 2020 21:11

  Paran yanmıyor acn ne alma seni kim zorluyor ortam kritik sende bekle bizde bekliyoruz sabırsız

 • Wers03 Haziran 2020 23:53

  Saçma bu tarz haberler ile thy bir yere gidemez trafik sonuçları gelinde görelim ama zararların devamı gelecektir ki 2ç de daha fazla zarar var Bankalar hisseyi bırakacak adam arıyor, yabancılar gitti mecburen yerli kç yatırımcı aranıyor

 • ALİ HAYDAR TANRIKULU03 Haziran 2020 23:08

  yarından itibaren tavan tavan.......

 • Broker03 Haziran 2020 23:55

  Alan olmayacağı için, sonrada taban taban :)