E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinSahte hâkim, savcı kocasını da inandırdı---

Sahte hâkim, savcı kocasını da inandırdı

Sahte hâkim, savcı kocasını da inandırdı
19 Temmuz 2021 - 09:43 www.borsagundem.com

Antalya'da meydana gelen bir olayda, Zeliha Özdemir isimli genç kadın film senaryolarını aratmayacak bir planla, hâkim olduğuna inandırdığı Antalya Cumhuriyet Savcısı Alper Tunçer ile evlendi.

Antalya'da meydana gelen bir olay yargı dünyasını derinden sarstı. Zeliha Özdemir isimli genç kadın film senaryolarını aratmayacak bir planla, herkesi kendinin hâkim olduğuna inandırdı.

Sabah'ta yer alan habere göre Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunu Özdemir, ailesine ve çevresindekilere Hukuk Fakültesi'nde okuduğunu söylüyordu.

2017'de internette gezindiği sırada adının ve soyadının aynı olduğunu fark ettiği bir hâkimin Hâkimler Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayınlanan atama listesindeki bir şehirde görevlendirildiğini fark etti. Gördükleri sonrasında şeytani bir plan yapan Özdemir, sahte hâkimsavcı kimlik kartı bastırdı.

Kimliğe, aynı isimdeki hâkimin sicil numarasını ekleyip kendi fotoğrafını yapıştırdı. Sahte kimlikle spor salonuna üyelik yaptırdı, sahibi olduğu aracı için kasko indiriminden faydalandı.

Antalya Adliyesi'ne giderek önce müstakbel kocasına, ardından sözde meslektaşlarına kendisini Çeşme hâkimi olarak tanıtan kadın, geçici olarak Antalya'da HSK müfettişi olarak görevlendirildiğini ancak çocuğunun hastalığı nedeniyle göreve başlayamadığını söylüyordu.

Özdemir, yalanlarıyla hâkim olduğuna inandırdığı Antalya Cumhuriyet Savcısı Alper Tunçer ile evlendi.

Gerçek hâkim- Zeliha Özdemir ise Ceza Mahkemesi hâkimiydi. Evlenip Tunçer soyismini de alan Özdemir, eşiyle yargı mevzuuatını tartışıp bir çok konuda istişarelerde dahi bulunuyordu.

YALANINA KENDİ DE İNANDI

Geçtiğimiz 5 Nisan günü Antalya Havaalanı'ndan gelirken hazırladığı sahte kimliği çantasında bulamayan Özdemir, sahte kimliğin verdiği gerçekçiliğe o kadar kendini kaptırmıştıki, havaalanı polis merkezi amirliğine başvurarak kimliğini kaybettiğine dair başvuruda bulundu. Ancak bir saat sonra kimliğinin sahte olduğunu hatırlayıp başvurusunu geri çekti.

16 TEMMUZ'DA TUTUKLANDI

Uzun süre göreve başlamadığı için maaş alamadığı yalanını sürdüren Zeliha Özdemir'in oyunu HSK'nın atama listesiyle son buldu. Savcı Alper Tunçer, HSK'yı arayarak eşinin adının atama listesinde yer almadığını, bir yanlışlık olup olmadığını sordu. HSK'dan kendisine herhangi bir yanlışlık olmadığını, Zeliha Özdemir'in artık kayıtlarda farklı bir soy isimle yer aldığı cevabıyla karşılaştı.

Sahte hâkim olan eşinin sicilini kullandığı gerçek hakim Zeliha Özdemir evlenmiş ve soyismi değişmişti. Savcı Tunçer'in ihbarı sonrası sahte hâkim Özdemir Antalya'da gözaltına alındı. Özdemir, 16 Temmuz'da sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliği'nce tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tunçer ise sahte kimlikli eşine bir de boşanma davası açtı. Özdemir hakkında, "Resmi belgede sahtecilik ve kamu görevini usulsüz üstlenme" gibi suçlardan başlatılan soruşturma sürüyor.

Gövde gösterisi! Savaş gemileri peş peşe...

Yine Çin yine virüs

Meclis, 1 Ekim’e kadar tatile girdi

 


 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Ali19 Temmuz 2021 18:47

  Savcı Bey birde nafaka öder kolaymı öyle boşanmak 5 yıl sürer ortalama çekişmeli boşanma davası.

 • ZEYREK ZEMHERİ19 Temmuz 2021 15:55

  benim anlamadığım savcı bey hiç mi merak edipte daha önceden söyle bir küçük bir araştırma yapmamış.ben olsan yapar idim.savcı dediğin zaman hep araştırıcı ve süpheci olmalıdır.

 • Bir yorum19 Temmuz 2021 12:05

  Neden yalan  dolu bir hayatı kabullenip  yalanın er geç ortaya çıkmasından endişe  duymuyor?  Bunun psikolojisini en iyi Yalandar  bilir.  Öyle ya hayatında hiç bir doğru işi olmadığı  halde yapılanları da ısrarla kötülemekte devam ediyor.   Israrla da her şeyin en iyisini yapacağını iddia ediyor.  Aslında hiç böyle bir niyeti gayreti hazırlığı planı kısacası hiç bir  şeyi yok.  Bu malum zevat proje  olarak chp nin başına  geçtiğini  anlamamak için ahmak olmak lazım.    Bir siyasetçi düşünün ki kendi ülkesini alabildiğine  kötüleyip  teröristlere çiçek böcek muhabbeti yapsın!  Bunun tek bir açıklaması varır o da bellidir.

 • RAMO CANCAN19 Temmuz 2021 12:00

  peki şimdi ne olacak .??????????????????