E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriNetaş'ın üst yönetiminde 3 önemli atama---

Netaş'ın üst yönetiminde 3 önemli atama

Netaş'ın üst yönetiminde 3 önemli atama
24 Eylül 2021 - 18:27 www.borsagundem.com

Netaş Telekomünikasyon üst yönetiminde, CEO, CFO ve CPO görevlerine atama yapıldı

BORSAGUNDEM.COM

Hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören Netaş Telekomünikasyon (#NETAS) üst yönetiminde 3 önemli atama yapıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, bugün (24 Eylül) gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında İcra Kurulu Başkanı (CEO) Ali Emir Eren'in istifasının kabulüne karar verilerek, Eren'den boşalan CEO'luk koltuğuna 26 Eylül 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, şirkette Kurumsal, Kamu ve Uluslararası Pazarlar Satış Genel Müdürlüğü görevini yürüten Sinan Dumlu'nun atanmasına karar verildi.

Açıklamada ayrıca, şirketin Finansal Planlama, Analiz ve Kontrol Direktörü Alper Acındı'nın 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Mali İşler İcra Kurulu üyesi (CFO) olarak atanmasına karar verildiği ve şirket bünyesinde vekaleten İnsan Kaynakları İcra Kurulu Üyeliği (CPO) görevini sürdüren Ahmet Alp Söker'in de, 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere söz konusu göreve aslen atandığı ifade edildi.

Sinan Dumlu kimdir?

Sinan Dumlu, yükseköğrenimini 1984-1988 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde tamamladı. 1988 yılından bu yana bilişim teknolojileri ve telekom alanında 33 yıllık bir tecrübeye sahip olan Dumlu, kariyeri boyunca yönetici, genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak çok çeşitli dijital dönüşüm projelerinde, üretici ve kanal yönetiminde, birleşme ve satın alma süreçlerinde liderlikler üstlendi.

2004-2019 yılları arasında AT&T kökenli şirketlerden Avaya'nın Türkiye Ofisi Genel Müdürlüğü ve 11 ülkeden oluşan Doğu Akdeniz Bölgesi Genel Müdürlüğü ile Dell Technologies Türkiye Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenen Dumlu, 2019 yılından bu yana Netaş'ın Satış Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı. 

Alper Acındı kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olan Alper Acındı, İstanbul Teknik Üniversitesi'nden İşletme Mühendisliği ve Marmara Üniversitesi'nden Muhasebe & Finans yüksek lisans derecelerine sahip olup, mali müşavirlik ruhsatına sahiptir.  Kariyerine 2007 yılında Deloitte'da başlayan Acındı, kariyeri boyunca finansal denetim, finansal planlama ve analiz, mali kontrol alanlarına yoğunlaştı. Acındı, 2016 yılından beri Netaş'da çalışmakta olup şirketin Finansal Planlama, Analiz ve Kontrol Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Alp Söker kimdir?

Ahmet Alp Söker, lise öğrenimini St. Georg Avusturya Lisesi, üniversite öğrenimini 1999 – 2003 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı. Üniversite öğrenimi esnasında yarı-zamanlı olarak başlayan İnsan Kaynakları alanındaki kariyeri 2004-2006 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, University of Hartford'ta yaptığı MBA öğreniminin ardından yine ABD, Connecticut' ta genel merkezi bulunan Stanley Works firmasında bordro uzmanlığı ile devam etti. 2007 yılında Türkiye'ye dönüşünü takiben sırası ile B/S/H, Kordsa, Enerjisa' da üstlendiği yerel ve global Ücret ve Yan Haklar alanındaki görevleri sonrasında BASF'de yaklaşık 2 yılı Türkiye, 3 yılı Dubai olmak üzere İnsan Kaynakları'na dair çeşitli dönüşüm projeleri, bölgesel rol ve sorumluluklar ile yöneticilik kariyerini sürdürdü. Söker, 2016 yılından bu yana Netaş İnsan Kaynakları'nda farklı rol ve sorumluluklar ile çeşitli projelerin liderliklerini üstlenerek İnsan Kaynakları kariyerine devam ediyor.

BİST bir hisse ve bir yatırımcıya tedbir uygulayacak

Borsa İstanbul haftayı kayıpla tamamladı

KARDEMİR'den satış duyurusu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 17,39
En Yüksek: 17,75
En Düşük: 17,19
Değişim 1,58 %
FK: 0,00
PD / DD: 1,93
İşlem Hacmi 33.831.002
Toplam Adet: 1.936.276
Ağırlıklı Ort.: 17,47
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)