E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSpor Manchester United satışa çıkıyor---

Manchester United satışa çıkıyor

 Manchester United satışa çıkıyor
23 Kasım 2022 - 10:14 www.borsagundem.com

İngiltere Premier Ligi devlerinden Manchester United'da bir dönem sona erebilir. Manchester United'ın sahibi olan Glazer ailesi, kulübün satılabileceğini duyurdu.

Manchester United'ın sahipleri, tarihi İngiliz futbol kulübünün tamamen satılmasına yol açabilecek stratejik seçenekleri araştırıyor.

Takım, salı günü yaptığı açıklamada, Glazer ailesinin, kulübün kısmi satışına veya stadyum ve altyapının yeniden geliştirilmesini içeren yatırımlara da yol açabilecek süreç üzerinde mali danışmanlarla birlikte çalıştığını doğruladı.

Kulüp, 17 yıl önce ABD’li Glazer ailesi tarafından satın alınmıştı.

Manchester United'ın yönetim eşbaşkanları ve direktörleri Avram Glazer ve Joel Glazer, konuyla ilgili yaptıkları açıklamada “Kulübün başarılı tarihinin inşasına devam etmeye çalışırken, yönetim kurulu stratejik alternatiflerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi için yetki verdi. Taraftarlarımız açısından en iyi seçenekleri değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Raine Group, Manchester United'a süreçte danışmanlık yaparken, Rothschild and Co. Glazer ailesine mali danışmanlık yapıyor.

Bloomberg News, ağustos ayında Glazers'ın Manchester United'daki azınlık hissesini satmayı düşüneceğini ve anlaşmanın kulübe yaklaşık 5 milyar euro (6 milyar dolar) değerinde olabileceğini yazmıştı.

Mayıs ayında Chelsea FC, Amerikalı milyarder Todd Boehly ve özel sermaye şirketi Clearlake Capital'e 4,25 milyar sterlinlik bir anlaşmayla satılmıştı.

Öte yandan Cristiano Ronaldo, Salı günü Manchester United ile yollarını ayırdı.

Manchester United, Cristiano Ronaldo’nun sözleşmesini feshetti

 

Manchester United taraftarlarından Glazer ailesine protesto

 

Manchester United satılıyor mu?

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • baran23 Kasım 2022 10:44

    Çok ilginç!  Bakalım altından ne çıkacak?  Aslında  belli gibi.!  Petol dolar zengini sersem bir Arap şeyhine mi satmak acaba niyetleri?   Bu sersemleri böyle boş işlerle oyalamak elindeki paralarını da kaptırdı mı artık bunlara ne istersen yaptırırsın!  Üstelik işin içinde Rotschill ailesi varsa  her şeye açık demektir,