E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 16/07/2020---

Günün önemli şirket haberleri 16/07/2020

Günün önemli şirket haberleri 16/07/2020
16 Temmuz 2020 - 09:10 www.borsagundem.com

Günün önemli şirket haberleri

Akbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Nedir? Direk Operatöre ...

AKBNK Akbank, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından, Kovid-19 Etkilerinin Sınırlandırılması Hakkındaki Kurum talimatına aykırı işlem tesis edilmesi gerekçesiyle 155,5 milyon TL idari para cezası uygulanmasına karar verildiğini ve söz konusu idari para cezasının bankanın yasal hakları saklı kalmak koşuluyla 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 17/6. maddesi gereğince %25 peşin ödeme indiriminden yararlanılarak ödeneceğini bildirdi.

THY - Türk Hava Yolları - THY Logo - Turkish Airlines Logo - Photo ...

THYAO Türk Hava Yolları’nın toplam yolcu sayısı yıllık bazda %84,7 azalış göstererek Haziran 2020’de 1,0 milyona geriledi. Yolcu sayısında iç hatlarda %70,7 (Sektör: %-73,3, IST: %- 71,4), dış hatlar yıllık bazda %95,4 azalış kaydetti (Sektör: %-97,0, IST: %-96,5). 2020 yılı Haziran ayında yıllık bazda yolcu doluluk oranı 13,3 puanlık azalış ile %67,2 olarak gerçekleşirken, iç hatlarda 11,6 puan, dış hatlarda 20,9 puan azalış oldu.

BRSAN Borusan Mannesmann, ABD Uluslararası Ticaret Mahkemesi'nin sadece bir ülke için vergilerin %25'ten %50'ye artırılmasının kanuna aykırı olduğuna hükmettiğini, ek alınan %25 oranındaki vergilerin iade edilmesine karar verildiğini ve davanın temyiz süreci açık olmakla birlikte kararın bu şekilde kesinleşmesi durumunda, şirketin ABD gümrük otoritesinden geri alacağı tutarın 14 milyon dolar seviyesinde olduğunu açıkladı.

Ford Otosan'a Institutional Investor’dan 3 Önemli Ödül Verildi!

FROTO Ford Otosan, yıllık izin dolayısıyla Yeniköy ve Eskişehir Fabrikalarında 30 Temmuz - 13 Ağustos tarihleri arasında, Gölcük Fabrikasında ise 30 Temmuz - 15 Ağustos tarihleri arasında üretime ata verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir.

Ayrıca, Şirket tarafından Dünya Bankası Grubu bünyesindeki IFC (Uluslararası Finans Kurumu) ile önümüzdeki 4 yıl içinde gerçekleştirilmesi öngörülen araç geliştirme ve üretim tesislerinde verimlilik, kapasite, modernizasyon vb. yatırım harcamalarının finansmanı amacıyla en fazla 150mn USD'ye tekabül edecek tutarda EUR cinsinden kredi kullanımı için sözleşme imzalanmıştır. Kredi 2 yıl geri ödemesiz 6 yıl vadeli olup, anapara ve faiz ödemeleri 6ayda bir yapılacaktır. 15 Eylül 2020 tarihine kadar kullanılması planlanan kredinin banka masrafları hariç endikatif faiz oranı yıllık %2,15 olarak belirlenmiş olup, nihai faiz oranı kullanım tarihinde netleşecektir.

KARSN Karsan, ABD Posta Servisi'nin Yeni Nesil Dağıtım Aracı Alım Süreci kapsamında üretim için fiyat teklif süresinin 14 Temmuz 2020 tarihine kadar uzatıldığını duyurmuştu. Söz konusu ihale kapsamında, Morgan Olson ile birlikte hazırlanan üretim için fiyat teklifi verilmiştir.

DMSAS Demisaş Döküm Yönetim Kurulu'nun almış olduğu karar çerçevesinde, yurt içi ve yurt dışı müşterilerinden gelen geri bildirim ve sipariş durumlarına istinaden Bilecik İli Vezirhan Beldesinde bulunan fabrikada ikmal ve talaşlı imalat tesisleri hariç olmak üzere 16.07.2020-20.07.2020 tarihleri arasında döküm faaliyetlerinde üretime ara verileceği duyurulmuştur.

INDES İndeks Bilgisayar, dünyanın en büyük bilişim elektroniği ürünleri üreticilerinden LG Electronics Inc ("LG Electronics") ile LG markalı akıllı cep telefonlarının Telekom (TELCO) Operatör distribütörlerine dağıtımı ile ilgili olarak master (ana) distribütörlük sözleşmesi imzalamıştır. Şirket, LG ürünlerinin satışından yıllık 5mn doların üzerinde satış tutarı elde etmeyi hedeflemektedir.

Reysaş GYO 2019 faaliyet raporu ve finansal tablo!

RYGYO Reysaş GYO, portföyünde bulunan Adana İli Seyhan İlçesi Sarıhamzalı Mahallesi üzerindeki 28.810,33 m2 arsa üzerinde bulunan 3.770 m2'lik deponun 360 m2'lik depolama alanı "Günaydın Hayvancılık Tavukçuluk Gıda Tarım Yemek Nakliye İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.'ye 1 seneliğine kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 1 senede 15.000 TL+KDV gelir elde edilecektir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)