E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 08/09/2021---

Günün önemli şirket haberleri 08/09/2021

Günün önemli şirket haberleri 08/09/2021
08 Eylül 2021 - 08:07 www.borsagundem.com

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...

#AKYHO AKDENİZ YATIRIM HOLDİNG - VBTS kapsamında şirket paylarına 22 Eylül’e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda BİST - 50 payları dışındaki paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

#AKFGY AKFEN GMYO - Şirket tarafından 2021 yılında 16 milyon euro ciro, 12 milyon euro FAVÖK hedeflediğini açıkladı.

#DERHL DERLÜKS YATIRIM HOLDİNG  - Şirket iştiraki Toprak Yenilebilir Enerji’nin gelişmesi ve büyümesi kapsamında, şirket iştirakine bağlı yeni ortaklıklar kurulmasına karar verildiği ve sermayesi 500.000 TL olan Azur 1 Yenilebilir Enerji ve Azur 11 Yenilebilir Enerji şirketlerinin kurulduğu açıklandı.
o Şirketin %51 oranında bağlı ortaklığı Havana Motorlu Araçlar’ın sermayesinin 20 milyon TL’den 100.000 TL'ye indirilmesine, şirket iştiraki Toprak Yenilenebilir Enerji’nin sermayesinin 10 milyon TL’den 32,5 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

#DOAS & FROTO DOĞUŞ OTOMOTİV & FORD OTOSAN - Rekabet Kurulu’nun binek otomobil ve hafif ticari araç üreticisi ve dağıtıcısı firmalar hakkında yürütülen fiyatlama ve mal arzı kısıtlamalarına ilişkin soruşturmada idari para cezası verilmesine yer olmadığına karar verdiği açıklandı.

#DOHOL DOĞAN HOLDİNG - Şirketin %100 bağlı ortaklığı M Investment 1 LLC.'nin sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere 750.000 dolar artırılarak 17,7 milyon dolara yükseltilmesinde yeni pay alma haklarının tamamının kullanılmasına karar verildiği açıklandı.

#DGGYO DOĞUŞ GMYO - Doğuş Center Etiler’deki 47 adet bağımsız bölümün tamamının satılması kapsamında Getir ile görüşmelere başlandığı açıklandı.

#HALKB HALKBANK - Bankanın Yılın En İyi İşvereni Ödülünü aldığı medyada yer aldı.

#LOGO LOGO YAZILIM - Şirketin %100'üne sahip olduğu Logo Elektronik’i tüm aktif ve pasifleriyle bir kül halinde devralmasına ve devir suretiyle LOGO çatısı altında birleşmelerine yönelik işlemlere başlanılmasın karar verildiği açıklandı.

#NIBAS NİĞBAŞ NİĞDE BETON - Şirket ortağı Işıklar İnşaat tarafından NIBAS’ta sahip olduğu paylarından, 5.101.000 adetinin ikincil piyasada ve bu piyasada oluşacak fiyattan satılması için hazırlanan Pay Satış Bilgi Formu’nun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

Şirket ortağı Özışık İnşaat tarafından NIBAS’ta sahip olduğu paylarından, 5.000.000 adetinin ikincil piyasada ve bu piyasada oluşacak fiyattan satılması için hazırlanan Pay Satış Bilgi Formu’nun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

Şirket ortağı Işıklar Holding tarafından NIBAS’ta sahip olduğu paylarından, 5.400.000 adetinin ikincil piyasada ve bu piyasada oluşacak fiyattan satılması için hazırlanan Pay Satış Bilgi Formu’nun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

#OZRDN ÖZERDEN PLASTİK - Eski Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Nadi Özerden tarafından 2020 yılı Genel Kurulu Toplantısı’nın iptali istemiyle dava açıldığı belirtildi.

#QNBFL QNB FİNANS LEASING - 119 gün vadeli 80,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#TACTR TAC TARIM ÜRÜNLERİ-  Şirket kayıtlı sermaye tavanının 15 milyon TL’den 35 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

Şirketin ana faaliyet konusunun değiştirilmesi ve önemli nitelikteki işlem sayılması nedeniyle oluşan ayrılma hakkı kullanım fiyatının 24,68 olarak belirlendiği açıklandı.

#TAVHL TAV HAVALİMANLARI - 2021 yılı Ağustos ayında şirketin işlettiği 5 havalimanın yolcu sayısı iç hatlarda %64 artarak 2,4 milyona, dış hatlarda %152 artarak 4,6 milyona, toplamda ise %112 artarak 7,1 milyona yükseldi.

Ocak - Ağustos döneminde hizmet verilen yolcu sayısı 2020'nin %74 üstünde gerçekleşti.

#TRILC TÜRK İLAÇ - Çin’de yerleşik Beijing Instıtute Of Biological firması ile BAE’de yerleşik G42 Pharmaceutical Manufacturing LLC firması tarafından yürütülmekte olan Inaktive Covid - 19 aşısının üretim , satış ve dağıtımı için yürütülmekte olan çalışmalarda, belirlenmiş bölgeler için fill & finish tesis kurulumu anahtar teslim projeleri için başlatılacak olan görüşmeler için Yönetim Kurulu Üyesi’nin yetkilendirildiği açıklandı.

#TEZOL EUROPAP TEZOL- Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün, yarın ve Cuma günü toplanacak.

#SERVE SERVE FİLM PRODÜKSİYON - Şirketin iştiraki Kuvva Gıda ile birleşme işlemlerinin iptal edildiği, SPK’ya ileri bir tarihte tekrar birleşme başvurusu yapılmasına kadar verildiği açıklandı.

#ULUUN ULUSOY UN - Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından açılan 62,5 milyon TL bedelli Yemlik Arpa ithalat işi ihalesine verilen teklif kapsamında şirket uhdesinde kalan miktarın 15 Eylül - 8 Ekim tarihleri arasında teslim edileceği açıklandı. #

PAY ALIM SATIM HABERLERİ

#AKYHO AKDENİZ YATIRIM HOLDİNG - Akdeniz Girişim holding tarafından 2,97 TL fiyattan 3.994.550 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %20,56’ya geriledi.

#ARCLK ARÇELİK - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 1.400.000 adet pay 31,92 - 32,22 TL fiyat aralığından geri alındı.

#COSMO COSMOS YATIRIM HOLDİNG - Hakan Ertaç tarafından 115,50 TL fiyattan 47.013 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %14,22’ye geriledi.

#INFO İNFO YATIRIM  - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 100.000 adet pay 3,94 - 4,03 TL fiyat aralığından geri alındı.

#TGSAS TGT DIŞ TİCARET - Burak Sözübir tarafından 18,98 - 19,58 TL fiyat aralığından 353.803 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %11,39’a yükseldi.

#ULUUN ULUSOY UN - Şirket paylarının geri alınması kapsamında 30.000 adet pay 5,22 TL fiyattan geri alındı.

Bugün Genel Kurulu Olan Şirket: PENTA

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)