E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 08/07/2020---

Günün önemli şirket haberleri 08/07/2020

Günün önemli şirket haberleri 08/07/2020
08 Temmuz 2020 - 09:15 www.borsagundem.com

Günün önemli şirket haberleri

VKFYO Vakıf Yatırım Ortaklığı, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, VKFYO hissesinde gerçekleşen işlemler nedeniyle VKFYO payında 08/07/2020 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağı"na ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" ve "Brüt Takas" önleyici tedbirleri uygulanacak.

MRGYO Martı GYO, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, MRGYO hissesinde gerçekleşen işlemler nedeniyle MRGYO payında 08/07/2020 tarihinden itibaren 3 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağı"na ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" ve "Brüt Takas" önleyici tedbirleri uygulanacak.

Tekfen Holding’in 2016 yılı mali sonuçları açıklandı

TKFEN Tekfen Holding bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.'nin %40 oranında iştiraki olan Azfen JV, Haydar Aliyev Rafinerisi'nin Modernizasyon ve Yenileme Projesi B Paketi kapsamında Tecnicas Reunidas şirketinin alt yüklenicisi olarak, inşaat ve montaj işlerini toplam yaklaşık 237 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile üstlendi.

Enka İnşaat sermayesini 5 milyar 600 milyon TL'ye çıkarmak için SPK'ya başvurdu!

ENKAI Enka İnşaat, JSC Tatenergo ile Tataristan'da inşa edilecek 858MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santralinin anahtar teslimi olarak yapımı için bir sözleşme imzaladı. Sözleşme bedeli 25,6 milyar Ruble olup santralin 2023 Aralik ayında faaliyete geçmesi beklenmektedir.

Emlak Konut

EKGYO Emlak Konut GYO projelerinden İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Merkez Mahallesi, "İstanbul Küçükçekmece Emlak Konut Bizim Mahalle" kapsamında, 853 Ada 10 Parselde yer alan 329 adet Konut ve 13 adet Ticari Üniteden oluşan toplam 342 adet Bağımsız Bölüme ait Yapı Ruhsatları 03.07.2020 tarihinde alındı. Ayrıca, şirket projelerinden İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi, Kazlıçeşme Mahallesi, "İstanbul Zeytinburnu Kazlıçeşme Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" (Büyükyalı İstanbul) kapsamında, 774 Ada 83 Parselde yer alan T2 Blokta revizyona gidilmiş, 28 olan ticari ünite sayısı 46 adet olacak şekilde Tadilat Yapı Ruhsatları 03.07.2020 tarihinde alındı. Proje kapsamında 1.655 olan toplam bağımsız bölüm sayısı 1.673 adet oldu.

GUBRF Gübre Fabrikaları, Koza Altın İşletmeleri A.Ş ile Söğüt maden sahasına ilişkin her türlü veri/data, analiz ve raporlar ile üçüncü kişilerle yapılan ve devri mümkün sözleşmeler dahil olmak üzere bütün bilgi ve belgelerin tüm hakları ile birlikte, KDV dahil 33.040.000 TL bedelle satın alınmasına yönelik görüşmeler tamamlanarak, sözleşme imzalandı.

KOZAL Koza Altın Gübre Fabrikaları (GUBRF) ile Bilecik ili Söğüt ilçesinde bulunan maden sahası ile ilgili olarak tüm know how bilgilerinin satışı konusunda Gübre Fabrikaları T.A.Ş. yetkilileriyle görüşmeler yapıldığı ve tüm know how haklarının KDV dahil 33.040.000 TL bedelle satılmasına yönelik bir satış sözleşmesi imzalanması hususunda mutabık kalınmış olunduğu 06.06.2020 tarihinde KAP'ta duyurulmuştu. Gelinen noktada Gübre Fabrikaları T.A.Ş ile Şirketarasında tüm know how haklarının KDV dahil 33.040.000 TL bedelle satılmasına ilişkin olarak ilgili satış sözleşmesi 07.07.2020 itibariyle imzalanmıştır.

TAVHL TAV Havalimanları'nın hizmet verilen yolcu sayısı, Kovid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler sonucu neredeyse tüm uçuşların yasaklanması ardından Haziran ayında uçuşların kademeli olarak başlaması ile Mayıs ayındaki 38,5binden Haziran ayında 710,9bine yükselmiştir. Bir önceki yılın aynı döneminde hizmet verilen yolcu sayısı ise 10 milyon idi. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarındaki çok düşük yolcu sayıları ile birlikte ilk altı ayda TAV'ın hizmet verdiği yolcu sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre %70 oranında azalarak 11,4 milyona gerilemiştir.  2020 yılının ikinci çeyreğinde toplam hizmet verilen yolcu sayısı ise sadece 783bin olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yılın aynı döneminde 24,8milyon yolcuya hizmet verilmişti.

Vestel, büyük mücadeleyi 100. yıl filmiyle andı

VESTL, VESBE Vestel Elektronik, Vestel Beyaz, Vestel Manisa'daki üretim fabrikalarında 603 yeni istihdam sağlayacağını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Temmuz sonunda tamamlanması planlanan yeni alımlarla şirketin istihdam kapasitesinde %4'e yakın büyüme sağlanacak. Açıklamaya göre, Vestel mevcut durumda yaklaşık 17,000 istihdam sağlıyor.

GEREL Gersan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kardeş'in Weiser Asset Management Limited aracı kurumunda olan 6,5mn adet hissesi rehin gösterilerek, Şirket ile Silo Equity Partners SPC arasında 18 ay ödemesiz 84 Ay vadeli ve %8 Türk Lirasına sabit basit faizli 23,2mn TL anapara tutarında kredi kullanımı için kredi sözleşmesi imzalanmıştır. Bu itibarla, 18 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere 84 ay vadeli kredinin, üçer aylık dönemlerde faiz ödemeleri olacaktır.

RATLB RTA Laboratuvarları'nın iştiraki, A1 Yaşam Bilimleri A.Ş. tarafından, GENZ Biyo Teknoloji A.Ş.'ne, tahsisli sermaye artırımı ile  %10 oranında ortak olunmasına Şirketin 1mn USD ile değerlenmesi nedeni ile 100bin USD dolar tutarında yatırım yapılmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda Şirket ve mevcut ortaklar ile, Genz Biyo Teknoloji Anonim Şirketi Katılım Taahhütnamesi ve sermayeye dönüştürülebilir borç protokolü akdedilerek, Şirkete 685bin TL ödeme yapılmıştır.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)