E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriGünün önemli şirket haberleri 04/10/2021---

Günün önemli şirket haberleri 04/10/2021

Günün önemli şirket haberleri 04/10/2021
04 Ekim 2021 - 08:30 www.borsagundem.com

Güne başlarken, şirketlerin sermaye artırımları, iş anlaşmaları, ortaklık yapılarındaki değişimler, öne çıkan projeleri neler? Piyasalar açılmadan okunması gereken şirket haberleri...

#ALCTL ALCATEL
- Şirket ile TTKOM arasında 2016 yılında imzalanan Sistem, Donanım,  Yazılım, Bakım ve Destek Hizmetleri Çerçeve Sözleşmesi kapsamında toplamda 46 milyon dolar tutarında, IP/MPLS ürünlerine ilişkin satış, bakım ve destek hizmetlerini içeren yeni iş emri imzalandığı açıklandı.
- Şirket ile TTKOM arasında 2016 yılında imzalanan Sistem, Donanım,  Yazılım, Bakım ve Destek Hizmetleri Çerçeve Sözleşmesi kapsamında toplamda 13 milyon dolar tutarında, optik ürünlerine ilişkin satış, bakım ve destek hizmetlerini içeren yeni iş emri imzalandığı açıklandı.

#AVHOL AVRUPA YATIRIM HOLDİNG – Meet Turizm’e 8 milyon TL yatırım yapılarak %66,67 oranında iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

#BMSCH BMS ÇELİK HASIR– Şirket tarafından İzmir Aliağa’ya yapılması planlanan  Çelik Hasır ve Nervürlü Çubuk Üretim Tesisi  yatırımının gerçekleştirilmesi amacıyla hazırlanan ÇED Raporunun onaylandığı açıklandı.

#DERHL DERLÜKS YATIRIM HOLDİNG
- 10.000 adet fidan bağışında bulunulmasına ve şirket adına bir hatıra ormanı oluşturulmasına karar verildiği açıklandı.
- Adıyaman'da kurulu toplam kapasitesi 3.690MWp olan Denk,Maya,Yaka,Kelam GES’lerin 4,1 milyon dolar bedelle satın alınmasına karar verildiği, devir işlemlerinin 2 ay içerisinde tamamlanmasının beklendiği açıklandı.

#EKGYO EMLAK KONUT – Şirket projelerinden İstanbul Kartal Esentepe 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nin ihalesinin 1. Oturumunun 12 Ekim’de  yapılacağı açıklandı.

#GLYHO GLOBAL YATIRIM HOLDİNG – 154 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#ISBIR İŞBİR HOLDİNG – Daha önce ertelenen şirketin bağlı ortaklığı İşbir Sentetik’in halka arzı için SPK ve Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

#KRDMA - #KRDMB - #KRDMD KARDEMİR – Şirket tarafından Çağ Çelik’e ve Kardökmak aleyhine açılan davada pay takas işlemine dayanak teşkil eden 2011 tarihli Kardökmak Yönetim Kurulu kararının batıl olduğunun tespiti ve yapılan 2017 tarihli pay takası işlemlerinin eski haline iadesi davasının reddine karar verildiği, şirketim istinaf yoluna başvuracağı açıklandı.

#KERVN KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG – Şirketin kamu kurum ve kuruluşlarına olan vadesi geçmiş vergi borçlarının, SGK borçlarının, Emlak Müdürlükleri Ecri Misil Borçlarının ve Bedediye Borçlarının yeniden yapılandırılması kapsamında başvuruların yapıldığı açıklandı.

#METUR METEMTUR – Sermaye artırımından elde edilen fonun 3 milyon TL’lik kısmının BCC Yatırım’a olan nakit borcun ödenmesinde, 2,7 milyon TL’lik kısmının işletme sermayesinde, 30 milyon TL’lik kısmının ise Muğla Bodrum’da satın alınan arsa üzerinde gerçekleştirilecek olan konut projesi için kullanılacağı açıklandı.

#OSMEN OSMANLI MENKUL – 96 gün vadeli 25 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#OZBAL ÖZBAL ÇELİK BORU – Şirket ortaklarından İsmail Tamer Altılar'ın  sahip olduğu ve Şirket sermayesinin %8,9'una karşılık gelen toplam 3.910.000 adet payın IIP-İstanbul Portföy Aries Serbest Fon ve IIS- İstanbul Portföy İkinci Serbest Fon'una satışının toptan alış satış işlemleri kapsamında pay başına 13,65 TL fiyatla gerçekleştirildiği açıklandı.

#OZGYO ÖZDERİCİ GYO – Şirket paylarının geri alınmasına ve 10.000.000 adet pay için 15 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildi.

#QNBFB QNB FİNANSBANK – 70 gün vadeli 513 milyon TL ve 189 gün vadeli 44,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#SASA SASA POLYESTER – 22 Haziran’da ihraç ve satışı tamamlanan Şirketin Paya Dönüştürülebilir Tahvillerin Frankfurt Borsası Serbest Pazarında işlem görmeye başladığı açıklandı.

#SEKFK ŞEKER FİNANSAL KİRALAMA – 119 gün vadeli 60,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#SILVR SİLVERLİNE – Silverline ve Esty markalarının kullandırılması sonucu grup şirketi Silverline Ev Gereçleri’nden Temmuz – Eylül dönemi için 2,0 milyon TL tahsil edileceği açıklandı.

#SKBNK ŞEKERBANK – Banka ile MEF arasında Incofin Investment Management aracılığı ile 3 yıl vadeli, 5 milyon dolar tutarında Kredi Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#TRILC TURK İLAÇ VE SERUM – Sputnik Light aşısının Acil Kullanım Onayı için yapılan başvuru sonrasında Yüksek Öncelik Onay Değerleme Birimine başvurusunun yapıldığı açıklandı.

#TTKOM TÜRK TELEKOM - Rekabet Kurulu tarafından şirkete ceza verilmemesine karar verildiği medyada yer aldı.

#TSGYO TSKB GMYO
- Şirketin ISCTR’den  kullandığı 36,8 milyon TL’lik kredinin kapatıldığı açıklandı.
- Şirketin TSKB’den kullandığı 111,2 milyon TL’lik kredinin kapatıldığı açıklandı.

#VAKBN VAKIFBANK – 56 gün vadeli 296,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#VESTL VESTEL – Şirketin yurtdışı iştiraklerinin yapılandırması kapsamında, şirketin %100 bağlı ortaklığı Vestel Ticaret’in İngiltere'deki %100 bağlı ortaklığı Vestel UK Limited'in yine Vestel Ticaret'in %100 bağlı ortaklığı olan Hollanda'daki Vestel Holland B.V.'nin İngiltere'de kurulu şubesi Vestel Holland B.V. UK Branch Office'e devredilmesine karar verildiği açıklandı.

#YKBNK YAPI KREDİ BANKASI – 84 gün vadeli 322 milyon TL ve 161 gün vadeli 124 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

PAY ALIM/SATIM - SERMAYE/ORTAKLIK YAPISI DEĞİŞİM 

#BIOEN BİOTREND ENERJİ – Şirket sermayesinin 150 milyon TL’den %233,33 oranında bedelsiz olarak 350 milyon TL artışla 500 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

#INFO İNFO YATIRIM – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 148.822 adet pay 3,94 – 4,04 TL fiyat aralığından geri alındı.

#QUAGR QUA GRANITE – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 174.230 adet pay 12,75 ortalama fiyattan geri alındı.

#YUNSA YÜNSA – Burak Sözübir tarafından 15,45 – 15,85 TL fiyat aralığından 121.891 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %9,06’ya yükseldi.
 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)