E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemGözler Kabine toplantısında! Gündemde deprem ve seçim var---

Gözler Kabine toplantısında! Gündemde deprem ve seçim var

Gözler Kabine toplantısında! Gündemde deprem ve seçim var
19 Mart 2023 - 15:27 borsagundem.com

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 20 Mart Pazartesi günü Beştepe'de toplanacak. Toplantının ana gündem başlıkları 11 ili sarsan deprem felaketi ve seçim olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yarın bir araya geliyor. Kabine'nin gündeminde 11 ili sarsan deprem felaketi ve 14 Mayıs seçimleri var. Konularla ilgili toplantıda eksiklerin masaya yatırılacağı bir görüşme gerçekleşecek

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı kabinesi 20 Mart Pazartesi günü Beştepe'de toplanacak. Toplantının ana gündem başlıkları 11 ili vuran depremler ve 14 Mayıs seçimleri olacak.

KABİNE GÜNDEMİNDE NELER VAR?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin ana gündem başlığı deprem felaketinin ardından bölgede yürütelen yeniden inşaa çalışmaları ve yardım faaliyetleri olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı'ndaki toplantıda, bölgede görevlendirilen bakanların son duruma ilişkin sunumlar yapması bekleniyor.

Bu çerçevede kabinede barınma sorununun çözümüne yönelik çalışmaları ele alınacak, su ve gıda temini gibi yardım faaliyetleri değerlendirilecek. Toplantıda, bölgede istihdamın arttırılmasına ilişkin projeler de masaya yatırılacak.

Bu çerçevede brüt asgari ücretin net olarak ödenmesi formülü ile, işverenin ödeyeceği sigorta priminin devlet tarafından karşılanması bu payın işçi maaşlarına ilave edilmesine dönük çalışma hakkında Çalışma bakanı Vedat Bilgin'in kabine üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.

Kabine toplantısında, 700 bin kamu işçisinin zam pazarlığına ilişkin son durumun da değerlendirilmesi bekleniyor.

14 MAYIS SEÇİMLERİ

Başta sandık güvenliği olmak üzere seçimler için alınacak tedbirler de kabinenin gündeminde olacak.

Ekonomi ve dış politikadaki gelişmeler ile Terörle mücadele de toplantıda değerlendirilecek.(NTV)

Kabine bugün AFAD merkez binasında toplanacak

 

Borç yapılandırmadan İsveç krizine... Kritik kabine toplantısı

 

Kabine yarın toplanıyor: Gündemde borç yapılandırma var

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)