E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBorç yapılandırmadan İsveç krizine... Kritik kabine toplantısı---

Borç yapılandırmadan İsveç krizine... Kritik kabine toplantısı

Borç yapılandırmadan İsveç krizine... Kritik kabine toplantısı
23 Ocak 2023 - 08:10 borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı Beştepe'de yapılıyor. 15.15'te başlayan toplantının gündeminde borç yapılandırmaları, İsveç krizi gibi önemli konular yer alıyor.

2023 yılının ikinci Kabine Toplantısı bugün gerçekleştiriliyor. Kabine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15.15'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı.

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketinin ayrıntıları, Kabine Toplantısı'nda belli olacak. Toplantıda borç yapılandırma paketi ele alınacak. 31 Aralık 2022 tarihine kadar devlete olan tüm borçlar yeniden yapılandırılacak. Pakette, vergi ve sigorta primi borçlarıyla adli ve idari cezalar yer alacak. Şirketlere matrah artırımı, kasa ve stok affı imkanı da verilecek.

Belediyelere olan borçlar ile öğrenim kredileri de yapılandırma kapsamında. Yapılandırmanın, Maliye'ye olan vergi borçları, motorlu taşıt vergileri ve Trafik cezalarını da kapsaması bekleniyor. Pakete ilişkin tüm ayrıntıları toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak. Başörtüsüne anayasal güvence getiren teklif de Kabine Toplantısı'nın gündeminde.

Anayasa değişiklik teklifi için Meclis çalışma takvimi değerlendirilecek. Anayasa Komisyonu'ndaki görüşmeler sonrasında izlenecek yol haritası konuşulacak.

İSVEÇ'TEKİ SKANDAL 

Dış politikada ise, Ankara-Stokholm hattında yaşanan gelişmeler var. Son günlerde Türkiye aleyhine düzenlenen skandal eylemlere izin veren İsveç hükümetinin tutumu değerlendirilecek. İsveç'in provokasyonlara göz yumması sonrasında iki ülke ilişkilerinde artan tansiyon ve İsveç'in NATO'ya üyelik süreci de Kabine Toplantısı'nda görüşülecek.

Kabine yarın toplanıyor: Gündemde borç yapılandırma var

 

Erdoğan'dan Kabine sonrası EYT ve memur zammı açıklaması

 

Erdoğan'dan Kabine sonrası kritik açıklamalar

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Helal hak kul24 Ocak 2023 21:43

  Bence mılletvekıll maas asgari ücret 2 katı olsun huzur hakları iptal olsun ve mılletvekıll emekli iptal olsun mılletvekıll sınav olsun sözlü halk yapar huzur haklar iptal olsun

 • AHMET ÖZBIR23 Ocak 2023 10:41

  Herşeyi oya devşirme olarak gören bir iktidar. Sonra herşeyde olduğu gibi geri vites. Halk artık bunları yemiyor. Sisi, rabia,Mursi, Filistin, Israil, Mavi Marmara, Esad, BAE, Kaşıkçı, Rahip Branson, Suudi Arabistan, Fransa, Hollanda, Rus uçağı dūşürme daha sayayım mı?

 • Nuri23 Ocak 2023 11:58

  Bu bizim davar Ahmet olamaz.o çünkü çobanına körü körüne biat eder.yoksa başka bir davar atlayıp huy mu değiştirdi acaba.

 • baran23 Ocak 2023 10:35

  Dürüst, ahlaklı ve vatan sever vatandaşlarının keriz yerine konulduğu bir ülke. iktidar sahipleri, muktedirler ve elit dinciler herkezi kendileri gibi yapmak istiyorlar. Para para para. Bunlar Napolyon'a rahmet okuturlar.

 • BİRİSİ23 Ocak 2023 09:43

  Borcunu ödeyenlerin enayi olduğu ülke, hangi ülkedir? Zenginlere servet transferine devam ediyorlar. 

 • HASAN HÜSEYIN KIZILIRMAK23 Ocak 2023 08:54

  Kuran'ı bunların seçim meydanlarında kaldırıp oy için salladıklarını unutmadık. Bunuda BAE, Kaşıkçı cinayeti, Sisi, Esad, Rahip Branson vb gibi iç siyasete alet ederler sonrası malum isveç NATO üyesi oluverir. Bu din bezirganları yeni bir şey bulurlar. Bunlarìn tek kutsalı para ve oturdukları koltuk.