E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemBilim insanlarının yeni silahı nikotin bandı---

Bilim insanlarının yeni silahı nikotin bandı

Bilim insanlarının yeni silahı nikotin bandı
23 Nisan 2020 - 17:32 www.borsagundem.com

Fransa’da araştırmacılar korona virüse karşı etkili olup olmadığını belirlemek için yeni bir araştırmaya start veriyor. Bu kapsamda sağlık çalışanlarına nikotin bandı dağıtılacak.

Korona virüs salgınına çözüm bulabilmek adına dünyanın dört bir yanında pek çok bilimsel araştırma yapılıyor. Bilim insanları bir yandan salgına karşı aşı geliştirmek için yoğun mesai harcarken bir yandan da hali hazırda sahip olduğumuz yöntemlerin virüse karşı etkili olup olmadığını test ediyor.

Fransa’da bir grup araştırmacı nikotin bantlarının korona virüse karşı etkili olup olmadığını saptamak adına salgına karşı mücadele veren sağlık çalışanlarına nikotin bandı dağıtmaya hazırlanıyor.

Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, ülkede korona virüs nedeniyle hastanede tedavi görmek zorunda kalan nikotin bağımlılarının oranı yüzde 4.4 olarak belirlenirken ülkedeki nikotin bağımlılığının oranı ise yüzde 25 seviyesinde.

ABD'de son verilere göre bin 710 kişi hayatını kaybetti

Aynı habere göre, uzmanlar bu rakamlardan yola çıkarak nikotinin korona virüse karşı bir etkisinin olup olmadığını ilk olarak test etme imkanına sahip olacak.

Zira uzmanlar nikotinin teorik olarak virüsün hücrelerdeki yayılma hızını yavaşlattığı ihtimali üzerinde duruyor. Ancak bu durum hala bir teori boyutunda. Bilim insanları nikotinin böyle bir etkisinin olup olmadığının anlaşılabilmesi adına pek çok deney yapılması gerektiğinin altını çiziyor. (ntv)

DSÖ: 6 aşının insan testleri başladı

Virüs sonbaharda tekrar gelecek iddiası

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)