E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürk ve Suudi gazeteciler, Ankara'da bir araya geldi---

Türk ve Suudi gazeteciler, Ankara'da bir araya geldi

Türk ve Suudi gazeteciler, Ankara'da bir araya geldi
23 Haziran 2022 - 16:04 www.borsagundem.com

Suudi Prens Selman'a Ankara ziyaretinde eşlik eden Suudi gazeteciler, Türk gazeteciler ile bir araya geldi. Toplantıda iki ülkenin basın alanındaki işbirliği ele alındı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye'ye yaptığı ziyaret kapsamında Türk ve Suudi Arabistanlı gazeteciler, iki ülke arasında basın alanında iş birliği yollarını değerlendirmek amacıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nisan ayındaki Suudi Arabistan ziyaretinin ardından yapılan iade-i ziyarette, siyasi ilişkilerden ekonomik işbirliğine kadar pek çok başlık ele alındı ve ortak bir açıklama yapıldı.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın Türkiye'ye yaptığı ziyaret kapsamında Türk ve Suudi Arabistanlı gazeteciler de iki ülke arasında basın alanında işbirliği yollarını değerlendirmek için buluştu.

Ankara'da bir otelde yapılan toplantıya Suudi Arabistan tarafından Resmi Haber Ajansı SPA Başkanı Fehad Hasan El Agran, Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Osman Es-sani, Görsel ve İşitsel Kurum Müdürü Esra Asiri gibi isimlerin yanısıra pek çok Suudi köşe yazarı katıldı.

Türk tarafının katılımcıları arasında Anadolu Ajansı (AA) Uluslararası Haberler Yayın Yönetmeni Faruk Tokat, TRT Genel Müdür Yardımcısı Hasan Öymez de vardı. Ayrıca çok sayıda özel televizyon ve gazetecilerin yöneticileri, Ankara temsilcileri ve editörleri de toplantıya katıldı.

Toplantıda, Türkiye ile Suudi Arabistan arasında medya alanında yapılabilecek iş birlikleri ele alındı. Dijital medya, dizi üretimi ve geliştirilmesinin yanısıra, basın mensuplarının karşılıklı ziyaret imkanları ele alındı.

Sürecin devamı için her iki taraf da koordinatörler belirleyecek ve görüşmeler devam edecek.

Prens Selman'dan Türkiye ziyaretine ilişkin açıklama

 

Erdoğan-Selman görüşmesinin ardından ortak bildiri yayımlandı

 

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Ankara'da

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Hayrullah23 Haziran 2022 16:38

    Lan adamlar bizim ülkemizde muhalif gazeteciyi bidonun içinde erittiler, cani heriflerle ne işbirliğinden bahsediyorlar