E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıToparlanmaya ilişkin güç kazanan beklentiler risk iştahını destekliyor ---

Toparlanmaya ilişkin güç kazanan beklentiler risk iştahını destekliyor

Toparlanmaya ilişkin güç kazanan beklentiler risk iştahını destekliyor
04 Haziran 2020 - 09:15 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi'nin güne yataya yakın bir açılışla başlaması bekleniyor.

Piyasa Gündemi

Beklentilerden iyi gelen ekonomik veriler ve toparlanmaya ilişkin artan iyimser beklentiler risk iştahını desteklemeye devam ediyor. ABD'deki protesto gösterileri devam ederken, ABD - Çin ilişkilerinin seyri önemini koruyor. Salgın ve siyasi gelişmelere dair haber akışları izlenmeye devam edilecek. Bugün ECB'nin toplantısı ön plana çıkarken, piyasadaki beklentiler parasal teşviğin artırılması yönünde şekilleniyor.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler

o 14:45 Euro Bölgesi - ECB Faiz Kararı Önem: Yüksek
o 15:30 ABD - Haftalık İşsizlik Başvuruları Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Normalleşme adımları ve toparlanmaya ilişkin güç kazanan beklentiler hisse piyasalarını destekleyen temel gelişmeler olarak karşımıza çıkıyor. Salgın ve ABD - Çin ilişkilerinin seyri piyasalar açısından önemini koruyor. Yurt dışı piyasalardaki pozitif seyrin katkısıyla BIST-100 Endeksi dün günü %0,94'lük bir yükselişle 109.111 puandan tamamladı. ABD borsaları günü güçlü yükselişlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri yataya yakın hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak hafif alıcılı hâkim. Avrupa borsalarının ise güne yataya yakın açılışlarla başlamaları bekleniyor.
Endeks kapanışında 6,72 - 6,73 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 6,75'li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi'nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Küreseldeki olumlu hanın etkisi ile endeks bir süredir bahsettiğimiz kritik direnç bölgesinin hemen üzerinde kapattı. Böylece endeks salgın sürecinde yaşanan düşüşün düzeltmesinde %61,8 seviyesini aşarken, düşüş sürecinde oluşan ve bugüne kadar doldurulmayan son boşluğu da doldurmuş oldu. Bahsettiğimiz bu bölge olan 108.250 - 108.750 ilk destek bölgemiz konumuna geçti. Endeksin 108.250 altına sarkması görünümü yeniden bozabilir. Bu nedenle yeni referans noktası olarak burayı takip edeceğiz. Yukarıda 110.750 ilk direnç konumunda iken 108.250'nin altına sarkılırsa 106.300 - 105.700 aralığı ilk güçlü destek bölgesi konumunda.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)