E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTarihi surların üzerine millet bahçesi yapılacak---

Tarihi surların üzerine millet bahçesi yapılacak

Tarihi surların üzerine millet bahçesi yapılacak
21 Şubat 2020 - 12:54 www.borsagundem.com

Kentsel Dönüşüm Toplantısı'nda konuşan Bakan Kurum, birçok ilde kentsel dönüşüm sürecini başlattıklarını ifade etti. Kurum, "Tarihi surların üzerine millet bahçesi yapılacak." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul'da ağır hasarlı binaların yıkım sürecinin başlayacağını söyledi. Bakan Kurum, "Kentsel Dönüşüm Zirvesi" sonrasında açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, 12 ilçeden strateji belgeleri geldiğini söyledi. Kalan ilçelerden de gelen belgelerle birlikte kentsel dönüşüm adımlarının ve hamlelerinin atılacağını söyledi.

Bakan Kurum'un açıklamaları şöyle:

İlçelerimizdeki acil öncelikli dönüştürülmesi gereken alanların iletilmesini istemiştik. Strateji belgelerinin tamamlanması devam ediyor. 12 ilçeden belgeler geldi. Diğer ilçelerden de gerekli belgeler tamamlanarak kentsel dönüşüm adımları ve hamlelerini atmış olacağız.

Ağır hasarlı binaların yıkım sürecini başlatıyoruz.

Fatih'te tarihi surların üzerine millet bahçesi yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Kentsel dönüşüm sürecini tamamlayacağız" diye ifade etmişti. 1 milyon 350 bin konutun dönüşümünü sağladık. 1 milyon sosyal konutun yapımını yaptık. Projeler başlattık. Başakşehir'de, Üsküdar'da, Bağcılar'da bir çok ilçemizde projelerimizi başlattık. Beyoğlu'nda Sütlüce'de Hacıhüsrev Mahallesi'nde dönüşüm projelerini başlattık ve üzerine gideceğiz.

Esenler'de 2021 yılına kadar 15 bin konutun yapımını sağlıyoruz. Esenler'de 60 bin konutluk örnek bir proje başlattık.

Eğer ben bu işleri yapabiliyorsam Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na devam edeyim, ama biz bu işleri yapamıyorsak eğer bu görevlerde olmayalım istiyoruz. 

Enkaz altında hayat aramak yerine yapacağımız kentsel dönüşüm ile birlikte sosyal altyapısı olan konutlarda arayalım diyorum.

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Banibol21 Şubat 2020 22:02

  Şu ülkede hırsızın, yolsuzun, sahtekarın, torpillinin dışında herkes gelecek kaygısı taşıyor. Huzur yok, stres, pahalılık üst safhada. Ahlaklı olmaya çalışan vatandaş yıldı artık. Gençler kaçmaya çalışıyor ülkeden.

 • İşiniz gücünüz kentsel kırışım21 Şubat 2020 19:52

  Millet açlıktan istifrağ ediyor.

 • Abdulselam 21 Şubat 2020 15:26

  Millet zorda millet aç millet fatura ödeyemiyor millet intihar ediyor siz millet bahçesinden bahsediyorsunuz milletin derdi bu değil

 • !!!21 Şubat 2020 15:25

  Bahçeyle depremin önüne mi geçeceksin?? istifa et artık!!!!

 • Günaydın 21 Şubat 2020 14:58

  Yap anam yap baska işiniz yok mu

 • Bika21 Şubat 2020 13:06

  16/9 Zeytinburnu kuleleri kentsel dönüşümün bir parçası olarak mı yapıldı! Mahkeme 23 kata indirme kararı verdi, uygulama yok.