E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSuudi Arabistan anlaşmayı imzaladı: İspanya'dan 5 savaş gemisi alacak---

Suudi Arabistan anlaşmayı imzaladı: İspanya'dan 5 savaş gemisi alacak

Suudi Arabistan anlaşmayı imzaladı: İspanya'dan 5 savaş gemisi alacak
30 Kasım 2022 - 21:57 www.borsagundem.com

Suudi Arabistan, İspanyol devlet şirketi Navantia'dan 5 savaş gemisi alımı için anlaşma imzaladı

Suudi Arabistan, İspanya'dan 5 savaş gemisi alacak. İspanya Endüstri, Ticaret ve Turizm Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Riyad'da yapılan imza törenine burada resmi ziyarette bulunan Endüstri, Ticaret ve Turizm Bakanı Reyes Maroto, Suudi Arabistan Savunma Bakan Yardımcısı Halid bin Hüseyin El Bayari, Navantia Başkanı Ricardo Dominguez'in katıldığı bildirildi.

Basına verilen bilgide, Suudi Arabistan'ın Navantia'dan 5 savaş gemisi almasına ilişkin imzalanan anlaşmanın 2023'te nihai şeklini alacağı kaydedildi.

İspanyol Bakan Maroto, anlaşmaya ilişkin "Her iki ülke hükümetleri arasındaki yoğun çalışmaların sonucu olan bu anlaşmayla başta San Fernando (Cadiz kentinde) olmak üzere Navantia'nın İspanya'daki tersanelerindeki iş yükünün önümüzdeki birkaç yıl boyunca garanti altına alınması için çok önemli bir adım atılmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Navantia'nın yüksek teknolojili askeri ve sivil gemilerin tasarımı ve inşasında bir dünya lideri olduğunu vurgulayan Maroto, Suudi Arabistan ile yapılan bu anlaşmayla İspanya'nın bu sektördeki teknolojik ve endüstriyel taahhüdünü sürdürdüğünü kaydetti.

İspanya, Patriot desteğini sürdürecek

 

Suudi Arabistan'da iki yeni doğal gaz sahası keşfedildi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )30 Kasım 2022 22:13

    kardeşimiz dostumuz bizden değil ispanyadan gemi alıyor neden acaba :D  15 temmuz öncesi fetocu olan bu sudiler.. 1 5 temmuzda tövbe edip saf dğeiştirmiştir :D Daha neler görecek bu millet, nasıl yönetim modeli isek avuk subuk işler izliyoruz