E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriSabah ve atv'nin yeni sahibi kim oldu?---

Sabah ve atv'nin yeni sahibi kim oldu?

Sabah ve atv'nin yeni sahibi kim oldu?
22 Şubat 2014 - 09:53 www.borsagundem.com

Rekabet Kurumu, Sabah-Atv’nin Zirve Holding’e satışıyla ilgili merakla beklenen kararı açıkladı

Rekabet Kurumu, Sabah-Atv’nin Zirve Holding’e satışına onay verildiğini duyurdu. İznin çıkmasıyla birlikte Sabah ve atv’nin yüzde 75’ine sahip Turkuvaz şirketinin hisseleri Çalık Holding’ten Zirve Holding’e geçti.

Böylece Kalyon İnşaat’ın sahibi Ömer Faruk Kalyoncu’nun sahibi olduğu Zirve Holding, Sabah-atv’nin yeni patronu oldu. Ancak açıklamadan Katarlılar'ın şirketteki yüzde 25'lik payının devam ettiği anlaşılıyor.

ŞİRKETİN SERMAYESİ 

Kalyon İnşaat'ın bağlı olduğu Zirve Holding'in İstanbul Ticaret Odası’na kaydı 23 Ağustos 2013’te yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı konumunda ise Ömer Faruk Kalyoncu bulunuyor. Şirketin sermayesi ise 380 milyon TL olarak belirlendi.

Ciner Grubu tarafından Dinç Bilgin'den satın alınan Sabah Gazetesi ve ATV'ye TMSF 2007 yılında el koymuş, daha sonra da grup 22 Nisan 2008'de 1.1 milyar dolar karşılığında Çalık Grubu'na satılmıştı.

Çalık Grubu'nun Sabah ve ATV'yi satmak istediği uzun süredir kulislere yansıyordu. Hatta geçtiğimizyıl Rupert Murdoch’un sahibi olduğu News Corp talip olmuş, ancak bir süre sonra görüşmeler anlaşma olmadan sonlandırılmıştı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • mert23 Şubat 2014 22:01

    14 senedir elimizde sabah hisseleri var.biz ne olacağız.devlet zengine sahip çıkıyo.vatandaşın elindeki hisseleri ne olacak.inşallah bizede sahip çıkarlar.

  • veli22 Şubat 2014 14:20

    SABAH bundan sonra doğru haberler verir mi acaba Göreceğiz bakalım

  • borsa kartalı22 Şubat 2014 10:22

    tmsf parasını aldı benim elimdeki sabah hisseleri ne olacak bizim hisseleride alsınlar