E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemRus medyası: Türk mahkemesi rahibi akladı---

Rus medyası: Türk mahkemesi rahibi akladı

Rus medyası: Türk mahkemesi rahibi akladı
13 Ekim 2018 - 23:26 www.borsagundem.com

ABD'li rahip Andrew Brunson'un serbest bırakılmasını değerlendiren Kommersant gazetesi, 35 yıl hapis istenilen rahibe 3 küsur yıl ceza verilmesini ‘aklama’ olarak nitelendirdi

Rus Kommersant gazetesinde çıkan Dina Marganova, “Mahkemenin rahip Brunson’u akladığını söyleyebiliriz. Çünkü savcılığın talep ettiği 35 yıl yerine 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Üstelik mahkeme, Brunson’un cezaevinde geçirdiği süreyi de dikkate alarak onu serbest bıraktı ve yurt dışı çıkış yasağını kaldırdı. Böylelikle rahip, memleketi ABD’ye geri dönebildi” ifadelerini kullandı. 

Yazıda, Rusya Yüksek Ekonomi Okulu Asya ve Afrika Araştırmaları Merkezi’nden Aleksey Obraztsov’un yorumuna da yer verildi.

'RAHİP BİR BAHANEYDİ'

Brunson’un serbest bırakılmasının iki ülke arasındaki ilişkilerde değişikliklere neden olmayacağını belirten Obraztsov, “Rahip bir bahaneydi. Onu, uluslararası ilişkilerin geleceğini etkileyen bir simge haline getirdiler. Ancak aslında öyle biri olamaz” dedi.

Rus uzman, Türkiye’nin Brunson davası çerçevesi içinde tamamen bağımsız olduğunu ve kendi politikasına yürütebileceğini göstermeye çalıştığını söyledi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Bika14 Ekim 2018 12:01

  Çevrenin kirletilmesi suçu kadar ceza aldı, Türkiye'de kasten ya da taksirli imar kirliliği yapan vatandaş sayısı imar barışından anlaşılacağı gibi en aşağı 13 milyon.

 • Misafir14 Ekim 2018 08:48

  Aslanım berber yaptın yine traşı. Uçak niye erken geldi. Almanlar abd ye ne dedi. Sen bilmezsin. İşine gelmez

 • Berber bekri14 Ekim 2018 11:51

  Heee yazın senaryoları uçak Abd. Den feto yu aldı geldi diyecen nerdeyse " ver papazı al papazı " demişti biri tramp verdi mi papazı da konuşuyon....

 • Hoca14 Ekim 2018 02:50

  Ruslar bile anlamis

 • Berber bekri14 Ekim 2018 01:37

  Dünyanın nasıl gördüğü önemli bizim şak şarkıcıların dediği değil....

 • seekan14 Ekim 2018 00:54

  yani turkcesi usd ile terbiye olduk