E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıPetrol, sıkılaşma işaretleriyle yükseldi---

Petrol, sıkılaşma işaretleriyle yükseldi

Petrol, sıkılaşma işaretleriyle yükseldi
22 Şubat 2024 - 07:58 borsagundem.com

Petrol fiyatları, ABD ham petrol stoklarında büyük bir artış bildirmesine rağmen, zaman aralıkları piyasanın sıkılaştığına işaret etmesinin zayıf talep endişelerini ortadan kaldırmasıyla yükseldi.

Brent ham petrolü Çarşamba günü yüzde 0,8 yükselişle kapattıktan sonra varil başına 83 doların üzerinde işlem görürken, ABD ham petrolü 78 dolar civarındaydı. Endüstri tarafından finanse edilen Amerikan Petrol Enstitüsü, ABD ham petrol stoklarında büyük bir artış bildirmesine rağmen, zaman aralıkları piyasanın sıkılaştığına işaret ediyor. Resmi veriler Perşembe günü geç saatlerde açıklanacak.

Yatırımcıların, Orta Doğu'da artan jeopolitik riskler ve Kızıldeniz'deki aksamalar ile en büyük ithalatçı Çin'den gelen düşük talep görünümüyle denge kurmasıyla, ham petrol yılın üst bandı yakınında işlem görüyor. ABD'de Fed'in son toplantısına ilişkin tutanaklar, çoğu yetkilinin borçlanma maliyetlerini çok erken düşürme riskinden endişe duyduğunu gösteriyor.

İsrail Bakanı Benny Gantz düzenlediği basın toplantısında, Orta Doğu'da Hamas'ın Gazze'de tuttuğu rehinelerin serbest bırakılmasına yönelik yeni bir anlaşma imzalama çabalarının sürdüğünü söyledi. Rehine anlaşması başarılı bir şekilde müzakere edilemezse İsrail ordusunun Ramazan ayında Refah'a gireceğini yineledi.

Petrolde 'Kızıldeniz' ve 'faiz' fiyatlaması

 

Citi: Altın 3.000 doları, petrol 100 doları görebilir

 

Petrol 3 ayın zirvesinde

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)