E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemMuharrem İnce, Erdoğan'a yüklendi---

Muharrem İnce, Erdoğan'a yüklendi

Muharrem İnce, Erdoğan'a yüklendi
27 Mayıs 2018 - 19:21 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, düzenlediği mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Ödemiş'te konuştu. Türkiye’nin sonunun ya Güney Kore ya da Venezuela gibi olacağını ileri süren Muharrem İnce, "Yıl 1980; Türkiye’nin milli geliri 2 bin dolar, Güney Kore’nin de 2 bin dolar. Asya krizi oluyor, Kore iflas ediyor. Devlet 5 büyük şirketi çağırıyor. ’Rekabet etmeyeceksiniz, dünyayla rekabet edeceksiniz’ diyor. 5 şirketin şimdiki ihracatı 250 milyar dolar. Şimdi milli gelir 30 bin dolar. Türkiye’de ise 7 bin dolara düştü. Bir de Venezuela var. 300 milyar varil petrol üretiyor ama devlette tek adam var. Petrolün gelirini halka aktarayım, halk üretmesin; diyor. Halk üretmemiş ve sonunda üretmeyen ekonomi çöküyor. Şu anda en büyük petrol üreticisi Venezuela, tuvalet kağıdı alamıyor. Aklımızı başımıza alırsak Güney Kore oluruz ama bedava yaşamaya çalışırsak tuvalet kağıdı bulamayız. Karar sizin" diye konuştu.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Menderes’ten sonra Ödemiş’e gitmek üzere yola çıktı. Yol üzerinde, Bayındır’a girdiği sırada kadınlar, çiçeklerle İnce’nin yolunu kesti. Burada seraya giren İnce, üretici kadınlarla fotoğraf çektirdi. İnce, fotoğraf karesinde olmayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu "Aziz ağabey sen de gel" diyerek, çağırdı. Çiçekçi kadınlardan biri, söze girip, "Biz Aziz başkanımızdan çok razıyız. Bize çok yardım etti. Sizden de yardım istiyorum" dedi. Çiçekçi kadınlar, İnce’ye saksıda çiçek de hediye etti.

ÖDEMİŞ’TE KONUŞTU

Ödemiş’e geçen Muharrem İnce, buradaki konuşmasında, "AK Parti döneminde kaç tane stadyum yaptılar? 265 tane yaptılar. Gerekli mi? Gerekli; ama fabrika mı gerekli stadyum mu? Fabrika gerekli. 265 stadyumu niye yapt? Bir, Atatürk ismini silmek için yaptı. İki, yandaşa rant sağladı. Üç, çocuklarımız işsiz kaldı. Stadyum dediğin şey haftada 2 saat çalışıyor. 30 günde 8 saat. Fabrika 24 saat çalışıyor. Erdoğan ile İnce arasında fark bu. Erdoğan diyor ki ’Tüketim, Kanal İstanbul’. Kazdıracak, oradan avanta gelecek, rant gelecek, mama gelecek. İnce diyor ki ’Bacası tüten fabrika gelecek’. Erdoğan, ’İsrail’den tohum alalım’ diyor, ben de ’Yerli tohumlarımızı geliştireceğim’ diyorum. Bakın farklarımız bunlar" dedi.

’O FAKIBABA, MİLLET FAKİR BABA’

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya yönelik eleştirilerde bulunan İnce, "Tarım Bakanı’nın adı, Fakıbaba; milletin adı, fakir baba. O saman ithal edecek; ben yerli ırkları geliştireceğim, köylüyü destekleyeceğim. O, ’Domates satalım’ diyecek, ben diyeceğim ki ’Tarıma dayalı sanayi kurmamız lazım yani marka üretmemiz lazım’. Domates değil ya salça ya da ketçap satacağız. Bizim Mercedes’imiz yok, BMW’miz yok. Marka üreteceğim. Markası olmayan, arkada olur. Sizi iyi yetiştireceğiz; Fransız’dan, Alman’dan daha iyi yetiştireceğiz. Çağınızı bileceksiniz" diye konuştu.

İnce, öğrencilere 19 Mayıs ve 29 Ekim günlerinde burs sözünü tekrarlayarak, "Verimli topraklarla yoksulluk kaderimiz olamaz. Bu yoksulluğu yırtıp, atacağız. Bunu gençlerle birlikte yapacağız" dedi.

’SARAYPEREST CUMHURBAŞKANI’

Kadınların iş gücüne katılımını yüzde 32’den yüzde 50’ye çıkacaklarını dile getiren İnce, "Mutfakta et mi kaynar, dert mi kaynar? Siz bilirsiniz. Ocakta aş mı pişer, taş mı pişer? Siz bilirsiniz. Kadınların iş gücü katılımı yüzde 32. Bunu yüzde 50 yapacağız. Yani 100 çalışandan 32’si kadın, bunu 50 yapacağız. Bunu nasıl yapacağız? Her mahalleye bir kreş açacağız. Ev kadınlarını çalışan statüsüne sokacağız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuk konusundaki açıklamalarını da eleştiren İnce, şunları kaydetti:

"İçime dert olan bir konu. ’3 çocuk yapın’ dedi, sonra dedi ki ’5 çocuk yapın’. Orada bitirmemiş, ’Sezaryen mezaryen yok’ diyor. Ona da karışıyor. Peki bir Muharrem İnce ne diyor? İster 3, ister 5 çocuk yap. Adamın parası var, her şeyi yerinde, 5 çocuk yapar; ama açsa nasıl yapacak? Aramızdaki fark şu. O diyor ki ’3 çocuk yap, 5 çocuk yap’. Ben de diyorum ki benim görevim çocuk sayısını belirlemek değil, bu çocuk bezindeki KDV yüzde 18. Çocuğun donundan yüzde 18 vergi alan devletten adam olmaz. Çocuğun bezinden yüzde 18 vergi al sonra çocuk sayısına karış. Türkiye’yi nasıl kalkındıracaksın? ’3 B’ ile. Barışacağız, büyüyeceğiz, adili bölüşeceğiz. Bu nasıl olacak? Bir, artık vatandaş tasarruf yapmayacak, devlet tasarruf yapacak. Mesela 40 milyar doları Suriyelilere harcamayacağız, haberiniz olsun. Mesela 2 milyar dolara saray yaptırmayacağım. Cumhurbaşkanının Ankara’da bir sarayı var, damatlar yan tarafta lojman var; ama hepsi orada yaşıyor. İstanbul’da da 5 saray var. 500 milyon dolar da onlara harcadı. Bir tane de 300 odalı yazlık saray yaptırıyor Marmaris’e. AK Parti’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Senin vicdanına sesleniyorum. Ankara’da saray, İstanbul’da 5 saray, yetmedi Marmaris’te Turgut Özal zamanında 4 oda 1 salon vardı. O zaman yetmedi, 300 odalı saray yaptırıyor yani sarayperest bir cumhurbaşkanı."

’AKLIMIZI BAŞIMIZA ALIRSAK GÜNEY KORE OLURUZ’

Türkiye’nin sonunun ya Güney Kore ya da Venezuela gibi olacağını ileri süren Muharrem İnce, "Yıl 1980; Türkiye’nin milli geliri 2 bin dolar, Güney Kore’nin de 2 bin dolar. Asya krizi oluyor, Kore iflas ediyor. Devlet 5 büyük şirketi çağırıyor. ’Rekabet etmeyeceksiniz, dünyayla rekabet edeceksiniz’ diyor. 5 şirketin şimdiki ihracatı 250 milyar dolar. Şimdi milli gelir 30 bin dolar. Türkiye’de ise 7 bin dolara düştü. Bir de Venezuela var. 300 milyar varil petrol üretiyor ama devlette tek adam var. Petrolün gelirini halka aktarayım, halk üretmesin; diyor. Halk üretmemiş ve sonunda üretmeyen ekonomi çöküyor. Şu anda en büyük petrol üreticisi Venezuela, tuvalet kağıdı alamıyor. Aklımızı başımıza alırsak Güney Kore oluruz ama bedava yaşamaya çalışırsak tuvalet kağıdı bulamayız. Karar sizin" diye konuştu.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (18)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • mehmet yılmaz28 Mayıs 2018 03:14

  kemalın marabası GEL BAKALIM MUHARREM yerli olan herşeyi durduracakmış sen git tavuk yerli olmayan ithal et almanlar bide yanına bira hediye ederler sana.

 • Çakir27 Mayıs 2018 23:06

  CHP yönettiği ilçelerde belediye olarak nasıl hizmet veriliyor ?

 • Usu28 Mayıs 2018 00:00

  Doğaya , kültür mirasına sizden çok kıymet verdiği.kesin

 • Metin27 Mayıs 2018 22:49

  At murem at atis serbes

 • Hedef 202327 Mayıs 2018 22:32

  Lafa gelince üretim de üretim. Peki yerli otoya neden karşısın, oto yollara, tünellere, yüksek hızlı trene, ihalara,sihalara, HES lere, nükleere, alt yapıya üst yapıya her yapılana neden karşısınız. Bir türkü tutturmuşlar;karşıyım karşı herşeye karşı. Türkiye gemi,frkateyn yat vs üretiyor mu, helikopterin kralını üretmiyor mu, sihanın kralını üretmiyor mu,lokomotif üretmiyor mu savunma sanayi de daha neler neler var. Demir çelik te petrokimyada üretim yok mu? Ayrıca her şektörde yerli alternatifler var. Oyuncağından elektroniğine kadar yerli ürünler piyasada. Gözü kapatın anca sallayın.

 • Robotik ezbere28 Mayıs 2018 00:01

  Herşeyi açıklıyor kuş beynin biraz zor anlar

 • #TAMAM 27 Mayıs 2018 22:19

  AKIL VE MANTIKLI ÇÖZÜMLER ÜRETİYOR. ÖRNEKLER VERİYOR. KALKINMA, ADALET, DEMOKRASİ EŞİTLIK İÇİN İNCE...

 • doğru27 Mayıs 2018 21:55

  saman ithal ediyoruz hiç sordunmu niye ben sana diyeyim güney doğuda kimse arpa buğday merçimek ekmiyor alıştılar kolay paraya pamuk ekiyorlar çünkü dehşet destekleme alıyorlar tarla sahipleri 300 500 bin tl lik arabaya biniyorlar geçin bu ayakları doğru dürüst hayvan bile beslemiyorlar cünkü avrupa zamanında size ekme dedi dünya bankası ekme dedi ben size para vereyim yok yatayım para cebime girsin kim ekin le uğraşacak

 • xyz28 Mayıs 2018 00:59

  Tam nokta tesbiti.

 • KILIÇ27 Mayıs 2018 20:51

  GEÇMİŞTE CHP ZAMANINDA ÇOK ACILAR YAŞADIK SEN GELİRSEN BU ACILAR KATLANACAK GİBİ.

 • Kuyruk acısı28 Mayıs 2018 00:02

  Kaç yaşındasın ki hilekar, chp sen yaşarken ne ara iktidardı

 • ASKER27 Mayıs 2018 20:46

  .gezi olayından bahset biraz kim destekledi

 • By Kemal 27 Mayıs 2018 20:43

  Adam haklı beyler .16 yılda yaptım ettik yerine yapacağız edeceğiz demen bile çaresizliğini ve bunca zamandır ne yaptığını gösteriyor ..ben Akp iktidara geldiğinden ilk bir dönem inanılmaz sempati içindeydim beğeniyordum fakat 2008 den sonra sürekli yanlış politika siyaset .yorumlarım eleştirilerim muhalefet olarak algılanmasın ben 16 yılda yapılana bakarım sonra söylenen verilen vaadleri eleştiririm .başarılı insanlara muhalefet bile olunmaz takdir edilir varsa bi başarı onuda takdir ederiz eleştirdiğimiz gibi

 • Odemisli27 Mayıs 2018 20:32

  odemisli olarak sana oy moy yok.hadi isine

 • Seni çok sevdik Muharrem İnce27 Mayıs 2018 20:23

  Her gün artan bir ilgi ve sevgi ile hedefine emin adımlar ile yürüyen Demokrasi ve Cumhuriyet aşığı, halk ile tek vücut olmasını çok iyi bilen bir lider.

 • vatansever27 Mayıs 2018 20:22

  olmayan seyi nasil basini alacan yav,yillardir muhalefet olarak ne yaptiniz yapilanlari kotulemekten ote ve kendi partin icin ne yaptin ?0 =0 ,onun icindir ki yalanlarinizla Milleti kandiramassiniz,

 • Mehmet Cizreli27 Mayıs 2018 19:29

  İnce iyi konusuyor koalisyonun bir parçası olarak destekliyoruz eğer koalisyondan biri başkan olursa ulu önder selahattin demirtaşın adını sokaklara parklara caddelere vereceğiz inşallah

 • Tc atilla27 Mayıs 2018 21:30

  Koalisyon gelince neler olacak şimdiden görebiliyorum allah koalisyondan korusun ülkemi