E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıMısır fiyatları haftanın zirvesinden düştü---

Mısır fiyatları haftanın zirvesinden düştü

Mısır fiyatları haftanın zirvesinden düştü
10 Ağustos 2022 - 11:47 www.borsagundem.com

Mısır fiyatları, hava koşulları ve düşük hasat kalitesi nedeniyle bir haftanın zirvesini görmesinin ardından geriledi.


Mısırın Chicago borsasında işlem gören kontratları, fiyatların dünkü seansta sıcak ve kuru hava koşulları beklentileriyle bir haftanın zirvesini görmesinin ardından soluklanmasıyla büyük oranda yatay seyretti. Buğday fiyatları art arda üçüncü günde de yükseldi, ancak Ukrayna'dan tahıl ihracatının artacağı yönünde beklentiler kazanımları sınırladı.

Reuter'ın haberine göre,ABD Tarım Bakanlığı'nın (USDA) soya fasulyesi ve mısır hasadı değerlendirmelerini beklentilerin üzerinde düşürmesinin ardından ABD'nin ekim alanlarının bulunduğu Ortabatı bölgesindeki hava koşulları ve hasat kalitesi piyasanın izlediği temel unsurlar oldu.

Ukrayna'nın Karadeniz limanlarından ihracata yeniden başlayan gemilerle ilgili ilerleme sağlanması ve Rusya'nın üretiminin rekor seviyeye ulaşacağı yönünde beklentiler buğday fiyatlarında kazanımları sınırladı.

Chicago borsasında en yüksek işlem hacmine sahip olan mısır vadeli kontratları sınırlı artış kaydederek 6.14 dolar/bushel, yani 241.7 dolar/ton seviyesinden işlem gördü. Soya fasulyesi yüzde 0.1 değer kaybederek 14.27 dolar/bushel yani 524.3 dolar/ton seviyesine geriledi. Buğday yüzde 0.5 yükselerek 7.85 dolar/bushel yani 288.4 dolar/ton seviyesine yükseldi.

Avrupa'da doğalgaz fiyatı yeniden yükselişe geçti

 

AB, Rusya'dan kömür ithalatına son verdi

 

Dolar 17,90 liranın üzerinde işlem görmeye devam ediyor

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)