E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar---

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar
10 Şubat 2019 - 13:25 www.borsagundem.com

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Buradan 82 milyon vatandaşıma sesleniyorum; Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince Ankara Spor Salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına, "Güzel günler göreceğiz. Ayrışmadan, bölünmeden birlikte mücadele edeceğiz." diyerek başladı. 

Türkiye'yi 21. yüzyılın parlayan yıldızı yapmak için çalışacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, mücadelelerinin "birlikte, kardeşçe yaşama mücadelesi" olduğunu bildirdi.

Toplantının halk oyunları gösteriyle başladığını belirten Kılıçdaroğlu, "7 bölgenin ayrı havası var. Bu kadar zengin bir kültürü olan cennet gibi bir ülkede, ayrımsız, birlikte, kardeşçe yaşamak istiyoruz. Ama ayırıyorlar, bölüyorlar, kutuplaştırıyorlar. Sakın ha bu tuzağa hiç kimse düşmesin. Onlar bize ne derse desin, biz onlara selam vereceğiz. Bu ülkenin birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Bu ülkede herkesin karnının doymaya ihtiyacı var. O nedenle biz bu güzel coğrafyayı cennete dönüştürmek için mücadele edeceğiz. Belediye başkanlarımızın temel görevlerinden biri bu olacaktır." diye konuştu.

"Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur"

Kılıçdaroğlu, "Buradan 82 milyon vatandaşıma sesleniyorum; Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Eğer herhangi bir soruna çözüm bulmak istiyorlarsa gelecekler CHP'nin kadrolarına başvuracaklar. Hangi sorun nasıl çözülür onları anlatacağız." dedi.

Sorunlara çözüm üretmek için sağlıklı tespitler yapılması gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Önce soruna doğru teşhis koymak gerekiyor. Biz yurt sathına dağıldığımızda ilçenin, beldenin sorunlarını anlatacağız. Bir konuyu dikkatinize sunmak isterim. Türkiye iyi yönetilmiyor. Bırakın yönetilmeyi, Türkiye savruluyor. Eğer bir siyasal iktidar, sorunları çözme kapasitesini kaybetmişse, sorunlara teslim olmuşsa, o siyasal iktidar çözüm üretemez. Bir süre sonra şikayet makamı haline dönüşür. Bugün Türkiye'de geldiğimiz nokta budur. Mevcut siyasi iktidar çözüm üretemiyor, şikayet ediyor. Vatandaşa şikayet ediyor. Şikayet ediyorsan o koltuktan ayrılacaksın, sorunu çözen insanlar o koltuğa oturacak. Bunların şikayet etmeye hakkı var mı? 17 yıldır iktidar olanların şikayet etmeye hakkı yoktur. 17 yılda istedikleri kanunu, kararnameyi çıkardılar, istedikleri bakanları getirdiler, istediklerini götürdüler. Devlet memuriyetinin en altından en üstüne kadar bütün atamaları yaptılar. Herkesi değiştirdiler, 17 yıldır tek başına Türkiye'yi yönetiyorlar, bugün Türkiye'yi sorunlar yumağı ile karşı karşıya bıraktılar."

"Bir avuç tefeciye teslim edildi"

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Osmanlı'dan sonra ilk kez Londra'daki bir avuç tefeciye teslim edilmiştir. Bu gerçeği herkese anlatın." diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Nasıl teslim ettiler, borçlanarak. Şimdi borç vermiyorlar, emir veriyorlar. 'Bizim taleplerimiz var, bunları yerine getirirseniz ancak size borç veririz' diyorlar. Borç alan emir alır. Emir alma noktasındalar şimdi. Londra'daki bir avuç tefeciye AK Parti iktidarları döneminde 163 milyar dolar faiz ödendi. Bu faizi kim ödedi? Sarayda oturan zat mı, bakanları mı, dolarla ihale alanlar mı ödedi, Man Adası'nda şirket kuran yandaşlar mı ödedi? Hayır. 163 milyar doları, memuru, işsizi, ev kadını, yeni doğan bebeği ödedi. 163 milyar doları ödemek için hep birlikte çalıştı. Türkiye'yi bu noktaya sarayda oturan zat ve onun arkadaşları getirdi. Tarihten bir gerçeği önünüze koymak isterim; Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye'yi kurduğunda ilk yaptığı iş Osmanlı'nın borcunu son kuruşuna kadar ödemek olmuştur."

Atatürk'ün ayrıca "Savaş meydanlarında kazanılan zaferler, ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa ülke bağımsızlığını koruyamaz" dediğini de aktaran Kılıçdaroğlu, "Bugün geldiğimiz noktada siyasal bağımsızlığımız olmakla birlikte Türkiye, ekonomik bağımsızlığını kaybetmiştir." dedi. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (13)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • EMEKLİ ASKER10 Şubat 2019 23:52

  sen partiyi yönetemiyon.ülkeyi hiç yönetemezsin

 • mehmet yılmaz10 Şubat 2019 23:06

  pkkya,fetöye,brüksele,soroza,kraliçeye,hdpye,pydye,dhkpcye destek olana TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN düşmanı demeyen BELİRSİZLİK  ve SAÇMALAMAK SERBEST liğine sebebiyet içinde olanlar DANGALAK yada HAİNDİR.

 • Tam Destek 11 Şubat 2019 00:22

  Mehmet Yılmaz bey, bu ülkeyi sevenler, canını hiç çekinmeden feda etmeye hazır ve nazırlar olduğu gibi maalesef ama ülkemizden nefret edenler de var ve olacak. Bu yabancıları el birliği ile ülkelerine geri göndereceğiz. Onlara bu vatanın her karışını dar edeceğiz. Allah her daim haklının yanında , zalimin de karşısındadır. Yaptıkları yanlarına kar kalmayacak ...

 • ali10 Şubat 2019 20:49

  ALLAHINI SEVERSEN SOMUT BİR PROJE SÖYLEDE ...TAMA DİYELİM BE..ADAM HİÇMİ DANIŞMANIN  YOK..HEP CAK..CUK...HE..HII...EDECEĞİZ..YAPACAĞIZ..SONRADA BANA OY VERMİYORSUNUZ...NEYİNE VERELİM..ANCA FANATİKLERİN SANA OY VERİR..

 • SERAP10 Şubat 2019 20:40

  BİR ÜLKÜCÜNÜN SİZİN  CEPHEYE OY VERECEĞİNİ DÜŞÜNEMİYORUM ..İNANMAM  ŞAYET  VERİRSE ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR ZATEN

 • belirsizlik10 Şubat 2019 21:56

  Atatürk en büyük ülkücüdür bana göre, ülkücüler gönül rahatlığı ile oy verebilirler.

 • ALP10 Şubat 2019 20:38

  SANA İNANANA VE GÜVENENE ŞAŞARIM...SAYGI DUYARDIM AMA ŞİMDİ ASLA ÇÜNKÜ ARTIK AÇIK AÇIK PKK SİYASİ KOLUYLA ORTAK OLDUN ARTIK  TAMAMIYLA BİTTİN  . POLİTİK HAYATIMDA SİLİNMEK ÜZERE...

 • mehmet yılmaz10 Şubat 2019 20:13

  sorozun elemanı kandilin hamisi TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN tesçilli düşmanı asalanın  12 havarisinden biri kemal yine konuşmuş.

 • Saçmalamak serbest10 Şubat 2019 22:13

  Kafiye yapacaksın diye, bu kadar da zırvalammaz ki....

 • belirsizlik10 Şubat 2019 21:51

  ne alaka saçmalamanın da bir sınırı var. 

 • Deçmen10 Şubat 2019 20:12

  Gelinen bu noktada ülkemizde hiç olmayacak kadar insanlar arasında kin ve nefret had safhaya ulsşmıştır, güvensizlik ve karamsarlık tavan yapmış durumda, yargının siyasallaştığı, demokrasinin yara aldığı ve her geçen gün ülkeyi yönetenlerin ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı söylemleri toplumda gerilim yaratmış 0 toleranslı bir toplum yaratmıştır.., toplum bu antidemokratik ve tek adamlık rejimine karşı sosyal demokrasiyi şiar edinen, yargıya ve hukuka saygılı bir muhalefete şiddetle ihtiyaç duymaktadır. Bu ülke erdoğana ve onun partisine muhtaç değildir...

 • Bağcılar/istanbul10 Şubat 2019 16:09

  Büyüksün sayın GENEL Başkan seni SEVİYORUZ

 • Afyonlu10 Şubat 2019 15:39

  Böyle haberleri gördünüz "eyt ankara mitingini" görmediniz yazık