E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemİngiltere Parlamentosu'nda Gazze'de 'acil insani ateşkes' önergesi kabul edildi---

İngiltere Parlamentosu'nda Gazze'de 'acil insani ateşkes' önergesi kabul edildi

İngiltere Parlamentosu'nda Gazze'de 'acil insani ateşkes' önergesi kabul edildi
22 Şubat 2024 - 01:57 borsagundem.com

İngiltere Parlamentosu, Gazze'deki şiddetin durdurulması için "acil insani ateşkes" çağrısı yapan önergeyi kabul etti.

İngiltere Parlamentosu'nda, Gazze'deki şiddetin durdurulması ve insanî bir ateşkesin sağlanması için yapılan önerge kabul edildi. Görüşmeler sırasında binlerce kişi, parlamento binası önünde ateşkes çağrısı yaptı. İskoçya Ulusal Partisi'nin (SNP) sunduğu ikinci önergenin tartışılması sırasında, eylemciler ve eski milletvekilleri, İngiliz hükümetini Gazze'deki olaylara duyarsız kalmakla suçladı. Özellikle İngiliz silah üreticilerinin Gazze'deki şiddete ortak olduğu iddiaları dile getirildi.

Aktivistlerin ve eski milletvekillerinin yanı sıra, parlamento içinde de Gazze'deki durumun ele alınması için çağrılar yapıldı. İşçi Partisi'nin önerge üzerinde yaptığı değişikliklerle, "acil insani ateşkes" çağrısı kabul edildi. Bu karar, sadece Gazze'deki şiddetin sona erdirilmesi için değil, aynı zamanda uluslararası toplumun bu konuda daha etkin bir rol alması için bir adım olarak değerlendirildi.

Parlamentodaki bu karar, Gazze'deki insani krizin vurgulanmasında ve uluslararası toplumun bu konuda daha fazla çaba sarf etmesinde önemli bir rol oynayabilir. Ayrıca, İngiliz hükümetine, Gazze'deki olaylara daha duyarlı ve etkili bir şekilde müdahale etme çağrısında bulunarak, bu konuda daha fazla bilinç oluşturulması hedefleniyor.

ABD ile İngiltere, Yemen’i 11 kez vurdu

 

İsrail, Gazze'yi ikiye bölüyor

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)