E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Yatırım için bizden yer istediler vermedik---

Erdoğan: Yatırım için bizden yer istediler vermedik

Erdoğan: Yatırım için bizden yer istediler vermedik
20 Ekim 2019 - 18:12 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Rize Tanıtım Günleri kapsamında düzenlenecek "Bırakalım Sigarayı, İçelim Rize Çayı" programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Açılışını yaptığımız eserlerin tekrar Rizemize hayırlı olmasını diliyorum. 31 Mart seçimlerinde çok güçlü destek veren tüm Rizeli kardeşlerimin her türlü teşekküre şükrana layıktır. Tekrar buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Kardeşlerim elbette 81 vilayetimizin her biri kıymetlidir, değerlidir. Her biri bir başka güzeldir. 40 yıllık siyasi hayatımızda asla bölgecilik yapmadık. Ne insanlarımız ne şehirlerimiz arasında hiç bir ayrımcılık yapmadık. Şehit kanlarıyla sulanmış mukaddes vatan toprağının her bir karşının gönlümüzde yer vardır.

82 milyonun her bir ferdine aynı sevda,aynı heyecanla hizmet ettik. Çünkü yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Türk, Kürt, Laz, Alevi, Sünni demeden Türkiye'nin renklerini kucakladık.

Sizlerden aldığımız cesaretle 82 milyon vatandaşımızın her bir ferdine hizmet götüreceğiz. Türkiye'nin, Türk milletinin başını daima dik tutacağız. Bu necip milleti dünya siyaset sahnesinde asla hayal kırıklığına uğratmayacağız. Ülkemizi, hedefleri hayalleriyle muhakkak kavuşturacağız.

"İZİN VERMEDİK, VERMEYECEĞİZ"

Elektronik sigara üretmek için bizden yer istediler. Vermedik, vermeyeceğiz. Elektronik sigarayı asla ülkemize sokmayacağız.Bunlar benim milletimi zehirleyerek zengin olmak istiyorlar.  Bunlara asla fırsat vermeyeceğiz, asla müsaade etmeyeceğiz. Türkiye'de yatırım yapacakmış, o yatırımı siz gidin başka bir yerde yapın. Sigarayla gerçek mücadeleyi biz başlattık. Artık her yerde bireylerin temiz hava soluma hakkından söz ediliyor.  Artık herkes sigaraya özenilmesi gereken alışkanlık olarak değil, çok ciddi sağlık problemlerine neden olarak bakıyor. Eğitim, sağlık ve spor tesislerinde sigara satışını men ettik. Şimdi tek tip paket uygulamasına geçiyoruz.

Tek tip paket uygulamasına geçiyoruz. Artık sigara paketlerinin üzerinde özendirici simgelerin olmasına müsaade etmeyeceğiz.

Dünya genelinde günde 20 bin kişi başta akciğer kanseri olmak üzere sigaraya bağlı hastalıklardan dolayı hayatını kaybediyor.

Devlet ne kadar kararlı olursa olsun, sivil toplumun destek vermediği bir mücadele başarısız olur. Sigarayla mücadelede sanatçı ve sporcularında bizlere destek olması çok önemli. Gelin insanımızı tütün illetinden beraberce kurtaralım.

Sadece 9 gün içinde bir kısmı üst düzey 765 teröristi etkisiz hale getirerek bin 500 kilometrekarelik alanı örgütün zulmünden kurtardık.

(120 saat) Buna uyulduğu takdirde ne ala, uyulmadığı takdirde 120 saat bittiği anda tekrar harekatı aynen bırakılan yerden devam ettiririz

Terör örgütüyle anlaşmadık, ABD ile anlaştık. Burada birileri saptırma yapıyor, öyle bir şey yok."

Güvenlik bölgesini koruma altına alacağız. Dersimizi çalıştık, planlarımız, projelerimiz tamam. Adımlarımızı buna göre atıyoruz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Yatırımcı Bilgi Merkezi – YaBimer22 Ekim 2019 08:41

  Sigara yatırımlarına ayrılan kaynak çok daha faydalı yerlerde değerlendirilebilir. Sigara için dışarıya ödediğimiz bedel çok yüksek. Yatırım demek istihdam demek. İstihdam ise ancak yeni yatırımlarla desteklenirse kalıcı olur. Memleketi Cazibe merkezi yapacak projelerle yatırımlara destek olmalı üretimi artırmalıyız. Türkiye gibi güzel bir memlekete yatırım yapmak istihdama katkı sağlamak istiyorsanız aşağıdaki linki inceleyin derim. Tüm kurumlardan belediyeden, bankadan, hazineden ve sahibinden satılık daire, işyeri ve arsaları, yani en ucuz yatırım fırsatlarını göreceksiniz çok fazla para ödemeden yatırımlarınıza başlangıç yapabilirsiniz. Yabancı yatırımcılar için haritadan bulma özelliği ayrıca geliştirilmiş. https://www.kralilan.com/haritada-ara/

 • Gökhan Çetinoğlu21 Ekim 2019 15:04

  Nükleer Santral, Kömür madenleri nin millet sağlığına zararı yok ama dimi!? Sigara / Alkol kendi tercihi, Siz fosil yakıt endüstrisini desteklerken soruyor musunuz halka tercihini?                                                                                      

 • ıspartalı20 Ekim 2019 21:59

  ıspartada geçen sene coca cola fabrikasının kurdelesini kesiyordu:)

 • vatandaş21 Ekim 2019 13:44

  akp yi hiç sevmem ama yatırıma hangi ülkeden olursa olsun evet demek lazım. o konuda doğruyu yaptılar

 • Ispartalı21 Ekim 2019 09:27

  Ispartalılar yatırımdan gayet memnun. Hayırdır sana niye battı ki? 

 • Başkan20 Ekim 2019 21:32

  Başkan bu cavurların zengin olmasına izin verme, hep biz kazanalım onları yolalım. Yolun açık olsun.

 • mıysız20 Ekim 2019 20:54

  elektronik sigara gelirse  zaten çok pahallı olan öbür sigara satılmayacak

 • Uyumsuz21 Ekim 2019 13:46

  Aynen ki 2020 bütçesinde en yüksek 2. ötv geliri olarak tütün ürünleri göze çarpmakta elektronik sigaranın sağlığa zararlarından çok bütçeye zararlarını düşünüyorlar.

 • Taha GENÇOSMANOĞLU 20 Ekim 2019 20:53

  Helal be başkanım

 • fafa20 Ekim 2019 18:36

  Sayın Cumhubakanım madem öyle şeker üreticilerine neden kota konuyor.Nişasta bazlı şeker üreten Amerikan firmaları ne olacak?Hiçbir şeyi endişe etmeden yiyemiyoruz.