E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıCredit Agricole dolar/TL'de 5.90 hedefiyle "uzun" pozisyon tavsiye etti---

Credit Agricole dolar/TL'de 5.90 hedefiyle "uzun" pozisyon tavsiye etti

Credit Agricole dolar/TL'de 5.90 hedefiyle uzun pozisyon tavsiye etti
13 Eylül 2019 - 16:06 www.borsagundem.com

Credit Agricole, TL için olumlu haberlerin büyük kısmının fiyatlandığını ve ekonomik toparlanmanın TL'yi desteklemeye yetmeyebileceğini kaydetti

Credit Agricole, TL için olumlu haberlerin büyük kısmının fiyatlandığını ve ekonomik toparlanmanın TL'yi desteklemeye yetmeyebileceğini kaydetti.

Credit Agricole stratejisti Guillaume Tresca, kaleme aldığı raporda, "Türk Lirası için olumlu haberlerin büyük kısmı fiyatlandı ve ekonomik toparlanmaya ilişkin işaretler lirayı desteklemeye yeterli görünmüyor" dedi.

Tresca, raporunda, Türkiye'nin halen yüksek reel faize ihtiyaç duyduğunu, ancak "çok fazla" gevşeme riski olduğunu sözlerine ekledi ve "Dünkü Merkez Bankası kararı güvercin duruşu ve siyasi baskıyı teyit ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Cari işlemler dengesindeki iyileşmenin yavaşladığını ve hükümetin kredi desteğinin açığı artırabileceğini kaydeden Tresca, "ABD yaptırımları halen beklemede ve risk iştahını etkileyebilir" dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)