E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAzerbaycan açıkladı: Ermenistan cephe hattı boyunca geniş çaplı saldırı düzenledi---

Azerbaycan açıkladı: Ermenistan cephe hattı boyunca geniş çaplı saldırı düzenledi

Azerbaycan açıkladı: Ermenistan cephe hattı boyunca geniş çaplı saldırı düzenledi
27 Eylül 2020 - 07:57 www.borsagundem.com

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan ordusu saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provokasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açtı.

Açıklamada, Terter'in Gapanlı, Ağdam'ın Çıraklı ve Orta Garvand, Fuzuli'nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl'ın Çocuk Mercanlı köylerine Ermenistan ordusunun yoğun bombardımanı sonucu sivillerden ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Bu bölgelerde sivil altyapının da ciddi şekilde hasar gördüğü aktarıldı.

Sivil ve askeri kayıpların netleştirildiği, Azerbaycan ordusunun da düşmanın provokasyonunu önlemek ve cepheye yakın bölgelerde yaşayan halkın güvenliğini sağlamak için misilleme tedbirlerinde bulunduğu bildirildi.

Öte yandan, bölgede görevli Anadolu Ajansı ekibi saldırıdan son anda kurtuldu.

Ermenistan'a ait 12 uçaksavar füze sistemi imha edildi
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan diğer açıklamada ise Azerbaycan ordusu komutanlığının sivil halkın güvenliğini sağlamak için tüm cephe boyunca bir karşı saldırı başlatmaya karar verdiği bildirildi.

"Kara birliklerinin, tank birimlerinin, füze ve topçu birliklerinin, insansız hava araçlarının desteğiyle cephede ve savunmanın derinliklerinde bulunan çok sayıda Ermeni askerini, tesis ve askeri araçlarını tespit ederek imha ettiği" aktarılan açıklamada, cephe hattının farklı yönlerinde Ermenistan'a ait 12 adet OSA uçaksavar füze sisteminin de imha edildiği belirtildi.

Açıklamada, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait bir savaş helikopterinin Ermenistan ordusu tarafından Terter yönünde düşürüldüğü, mürettebatın hayatta olduğu bilgisine de yer verildi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (21)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Ayhan Durak29 Eylül 2020 22:41

  Karabağ, Karadeniz'de bulduğumuz doğal gazdan çok daha fazla stratejik, o zaman bu zaman, sonuna kadar devam. 

 • Gerçekler27 Eylül 2020 18:08

  Rusya Lübnan ve suriyede türkiyeden bir şeyler koparma ve azerbeycandan avrupaya uzanan boru hattını engellemek amaçlı ermenileri kullanıyor

 • yalanlar28 Eylül 2020 08:35

  dostum putin diye moskovada şirinlik yapıp fotoğraf çektirenler, gücünden korktukları için rol yapıyormuş

 • Alp27 Eylül 2020 12:45

  Saldiriya ugrayan ben..tpragin.4 e 1 isgal ben.nasil oluyor bu.isin ilginc tarafida..saldiran..ekmege..muhtac.bizimkiler..guya.iyi.durumda.ama biraz korkak gibi.geliyor..olmuyor boyle.azerilerin isi ciddi olmasi lazim.. tamam kardes..kardeste..nereye..birazda kisinin kendinde olmasigerekmezmi.kibrista ayni..beslersinbesledigin adam.bize karsi cikar anlamdimgitti.genlerimizdemi var.bizmi bu isinilmiyoruz.hayret.

 • muck27 Eylül 2020 12:42

  Bu bir ENERJİ savaşıdır unutmayın... Doğalgaz satışı ve pazarlama savaşı... Rusya ekonomisi, enerjiye odaklı. Rusya satamaz ise, eonomisi bozulur. Bu durumu bilen ABD rusyaya karşı, bazı klit noktaları elde tutmak için oralarda bazı gayri resmi terör odakları ile bulunuyor.. Rusya- ABd enerjı savasşı, Azarbaycan-Ermenistan arasında gibi duruyor... Türkiye büyük tüketici. Avrupaya gazı ulaştıran devlet. Azerbaycan bu kumpas ile tabiki yanlız olamaycaktır. Diplomasi ve askeri destek gerektiğinde vermelidir. Türkiye en mükemmel Azerilerle anlaşmaktadır. Geçmişte bedava silah, yakıt, askeri destek vb tam destek almıştır. Böyle bir srtatejik KARDEŞ kaybedilmemelidir.

 • Gazi27 Eylül 2020 12:21

  Iyi ama az azeri kardeslere bir sey soylesek kufuru basiyorsunuz..bizimkileri imkani.. ermeniden kat kat ustun.saldiriya ugrayan biz..bu nasil oluyor..yani.azeriler..biraz gevsek.gibi.olmuyor.boyle.hep destek hep destek..biraz kendin karsi tarafa Hasar ver.elestiriyi sevmeyenbir milletiz.

 • ...27 Eylül 2020 12:37

  Saldırı kime ? azerbaycandan sınırsız ucuz gaz, savaş halinde türkiyeye hibe bedava sınırsız gaz verecek bir güç var... O bakımdan, türkiyenin enerjısını kısmak için azerbaycan saldırısı oluyor olabilir. Burada Türkiyenin enerji ayağı var. Azerbaycana ve türkiyeye yapılan bir saldırıdır bu. Enerjı hatlarına, türkiyenin enerjısı kesilirse zora düşeriz. Azeriler geçmiş savaşlarda yetim yurtlara, kimsesiz çocukların barınaklarına, trenlerle, vagonlarla gaz yapı petrol urunlerı vb iletmiştir. Gelecektete sınırsız biçimde gaz vanalarını açmayı sınırsızca vermeyi tahhut etmişlerdir. ödeme Türkye nasıl isterse olacaktır maddesi vardır, maliterine hemde... Saldırı bunadır.

 • :)27 Eylül 2020 11:53

  Birlikdə qazanacağıq. Biz erməniləri qovacağıq.

 • [email protected]27 Eylül 2020 11:09

  Azerbaycanı Baküyü insanlarını seviyorum.Allah yardımcıları olsun.

 • BORSACI27 Eylül 2020 10:07

  TÜRKİYE DERHAL AZERBEYCANA SALDIRILARA ACIMASIZCA KARŞILIK VERMELİ .

 • AHMET ÖZBİR27 Eylül 2020 09:49

  KARDAŞLARIMIZLA birlikte olma vaktidir. SİHA'larımızla, YİĞİTLERİMİZLE kana susamış alçaklara haddini bildirmek ve KARABAĞ'I ALMA ZAMANIDIR. Haydi ileri Türk'ün askeri. İKİ DEVLET TEK MİLLET, KORKSUN İSLÂM DÜŞMANI İLLET.

 • OOooOo27 Eylül 2020 11:56

  Efendimiz, Suriyedediniz en son... Mücadeleniz bitti, sonra aRap baharından hemen sonra, Libya cephesine geçtiniz. Şimdide Alel acele, Azerbaycan cephesine gittiniz. Sizin gibi mücahitler olmasa ne yapardık biz. Aynı büyük büyük büyük dedeniz gibi 5 cephede göğüs göğüse, sanal ortamda savaşıyorsunuz. Allah razı olsun :D

 • Mehmet27 Eylül 2020 09:26

  Azeri ordusunun caydırıcı olmasi gerekir. .. Sıkıntı orada.. böyle olursa Ermeniler 50 kez düşünür saldırmadan evvel...

 • Keklik27 Eylül 2020 09:01

  Putin izin vermese yapamadılar. Putin Azerbaycan a kızmış

 • Cego27 Eylül 2020 08:28

  Sizde yapın

 • Metin27 Eylül 2020 08:14

  Azerbaycana büyük geçmiş olsun küçümsersik eemenistanı ama resmen ezmiş azeri askerini bence aliyevin ve ailesin iktidarı bitmeli

 • Nedim27 Eylül 2020 12:00

  Kainat fahişesinin yapacağı yorum bu kadar olur.

 • Deli deli27 Eylül 2020 10:13

  Senin beynini. Belli tipik chp ve fetö bozmasının.

 • Hakan27 Eylül 2020 08:13

  Demekki neymiş kuru sıkı atmakla olmıyor bu işler bir gece ansızın ermenistan azarbaycanın içinden geçer ruhunuz bile duymaz

 • baran28 Eylül 2020 00:50

  Kainat fahişesinin g.m. çocukları  hemen ve derhal belli ediyor.  Kendilerini!  Bu kanı bozuklar  fto okulları kapatılıp buradan tekmeyi yeyince  böyle löpekleşiyorlar.

 • Gerçek27 Eylül 2020 09:46

  Hadi lan çakkal senin inönü kalıntısı oldugun belli halen azerilere nefret kusuyorsyn ama artık azerilerin yanında türkler var senin gibi çakllar hariç