Ana SayfaYatırımcı KöşesiIdealist Danışmanlık ve Koza Madencilik sorusu---

Idealist Danışmanlık ve Koza Madencilik sorusu

1 / 2
Idealist Danışmanlık ve Koza Madencilik sorusu
11 Aralık 2019 - 08:59 www.borsagundem.com

MALİ PERFORMANS YETERSİZ

SORU- Idealist Danışmanlık hep aşağıya doğru gidiyor. İsmi değişti şansı açılır diye bekliyordum. Ama değişen bir şey olmadı. Ne yapmalı?

Adnan Seçkin

CEVAP- Şirket, Aralık 2018’de MCT Danışmanlık olan unvanını İdealist Danışmanlık olarak değiştirmekle birlikte bu değişikliğin firmanın mali yapısına olumlu bir katkısı olmadı. Şirket rutin ticari faaliyetlerini sürdürmekle yetiniyor. Daha önce gözlenen düşük performansta bir değişim söz konusu değil. Son açıklamış olduğu 2019 altı aylık bilançosunda ise zararda. Önemli bir değişim olmaması halinde yıl sonunda da zarar etme ihtimali hiç de düşük değil. Firmanın performansını artırarak kâra geçmesi gündeme gelse dahi bu taktirde de kayda değer bir kâr açıklaması beklenmemeli. Sonuç olarak yetersiz ticari faaliyet uzun vadeli çıkışına mani olurken hisse üzerinde baskıya yol açıyor. Öte yandan unvan değişikliğinden kaynaklı olarak hissede bir dalgalanma yaşandığı da dikkatlerden kaçmıyor. Fiyat seyri takip edildiğinde ise son iki yılda yaşanan sert ve dalgalı seyrin spekülatif bir hareketliliğe yol açtığını söylemek yanlış olmayacaktır. Yaşanan dalgalanma sırasında hisse, düzeltilmiş verilerle bir ara 23,16 TL’ye kadar çıkarken şimdilerde 3,41 TL’den işlem görüyor. Mevcut fiyat, hissenin zirve seviyesi nazara alındığında düşük görünse de aşağı yönlü trendin bittiği söylenemez. Bu durum mali yapıda istenen düzelmenin olmaması halinde fiyattaki gerilemenin devam etmesine yol açacaktır.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • HÜLYA ÇİFTCİ11 Aralık 2019 17:44

    Tüm koza grubu hisselerde % 100-300 e kadar düzeltme belemekteyim.

  • Okie Dokie11 Aralık 2019 13:26

    Hisselere bak. Bu hisseleri alan var mı gerçekten ?

  • ilocuk11 Aralık 2019 17:23

    biz bildiğimizgüvendiğimiz hisseyi aldıkta ne oldu. her yıl üzerine katlayarak kar açıklıyor neredeyse 1 milyar kar açıklaması bekleniyor bu yıl sonu ama hisse 0.10 yukarı 0,50 aşağı gidiyor  1 yıldan beri