İntıra Bey [email protected] İntıra Bey

Temettü verimi ve çeyrek dönem net satış büyümesi yüksek şirketler

11 Temmuz 2023, 12:51 - -

Temettü verimi yüksek çeyrek dönemde satışları artan 29 Borsa şirketi

Çeyrek dönemde satışları büyüyen ve temettü ödeyen şirketler, potansiyel olarak hissedarlara daha yüksek kazanç sağlayabilir. Borsadaki şirketler içerisinden çeyrek dönemde satışları büyüyen temettü verimi yüksek şirketleri incelemek bu açıdan önemli.

ÇEYREK DÖNEMDE SATIŞ BÜYÜMESİ NEDEN ÖNEMLİDİR?
Çeyrek dönemde satış büyümesi firmaya dair olumlu bir göstergedir. Yatırımcılar, büyüme potansiyeline sahip olan şirketlere yatırım yaparak uzun vadeli getiri elde etmeyi hedefleyebilirler.

TEMETTÜ ÖDEMESİ YATIRIMCI İÇİN NE ANLAM İFADE EDER?
Temettü, şirketin karından hissedarlara yapılan nakit ödemelerdir. Yüksek temettü verimi, yatırımcılara düzenli ve istikrarlı bir gelir sağlayabilir ve hisse senedi yatırımlarının temettü geliri açısından cazip olmasını sağlar.

Ancak, yatırım kararları her zaman risk içerir ve her şirketin performansı değişebilir. Yatırımcılar, çeyrek dönemde satışları büyüyen ve temettü ödeyen şirketleri seçerken temel analiz yapmalı, şirketin finansal durumunu, rekabet avantajlarını, yönetim kalitesini ve gelecek büyüme potansiyelini değerlendirmelidir.

Stockeys temel analiz platformunu kullanarak çeyrek dönemde satışları büyüyen temettü ödeyen borsa şirketlerini listeledik.


Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Yorum11 Temmuz 2023 20:34

    Stcokeys de Bi hata var başka Bi şirket daha var hem temettüyü hem karı bu şirketlerin çoğundan daha iyi

  • HASAN HÜSEYİN KARTAL11 Temmuz 2023 17:40

    Bana hiç inandırıcı gelmiyor geydirilmiş fiyatlar tüm hisselerin içerisende kat ve kat var olup, yakında millete yıkabilirler dikkatli olun derim.