Ana SayfaYazarlarAdnan SalihPiyasaların gündemi

Piyasalarda temkinli fiyatlamalar

08 Haziran 2021, 09:30 - -

Piyasalarda temkinli bir fiyatlama var. BIST 100 Endeksi iki haftadır yükseliyor. Ancak işlem hacmi zayıf ve bu yükselişe eşlik etmiyor.

Dolar ve altın ise hareketli. Küresel risklerin yanında yerel risklerinde yüksek olması döviz ve altına yönelimi güçlü kılıyor. Bir süre daha bunun etkisi görülebilir.

BIST 100 Endeksi 1.447 seviyesinde

Endeks marjları düşük olsa da güçlenme çabasında. 1.445 seviyesinin üzerindeki kalıcı hareketlerin devamı 1.589 seviyesine doğru yükselişin sürmesini sağlayabilir.

Dipler yükseliyor. Bu yukarı hareket yönünde olumlu bir gelişme.

Dolar/TL’de haftalık ivme yukarı doğru

Dolar/TL kurunda ivme yukarı doğru. Haftalık bazda yükseliş eğilimi güçlü. 8,48 seviyesinin altına kaymadıkça 9,40 hedefi ile yükselişini sürdürebilir. 8,48’in altında güç kaybı başlayabilir.

Teknoloji hisseleri gözde
Yatırımcılar teknoloji hisselerini izliyor. Yılbaşından bu yana bakıldığında üç hisse yüzde 30’un üzerinde değer kazandı. İndeks Bilgisayar, Karel Elektronik ve Kron Telekomünikasyon.

Fiyat/Kazanç Oranına göre teknoloji şirketleri
Fiyat/Kazanç oranına göre en ucuz hisse Aselsan.  F/K oranına göre teknoloji hisselerinin listesi şöyle:Kurumların Hisse önerileri

Gedik Yatırım Haftalık Hisse Önerileri (7-11 Haziran 2021)
 

İntegral Yatırım Haftalık Hisse Önerileri (7-11 Haziran 2021)


 

Meksa Yatırım Haftalık Hisse Önerileri (7-11 Haziran 2021)

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)