Borsada hacmi artan güçlü hisseler

02 Kasım 2020, 13:46 - -

Borsa son bir haftada yüzde 6,6 oranında değer kaybetti. En yüksek değer kaybı ulaştırma hisselerinde yaşandı. Sektör hisseleri yüzde 12,61 oranında geriledi. Pandemide ikinci dalga endişeleri güçlenirken bundan en fazla etkilenmesi beklenen sektörlerin hisselerinde satışlar yaşanıyor.

İşte bu ortamda işlem hacminde artış olan hisselere dikkat edilmeli. Bu hisseler içerisinden de işlem adedi ve fiyatı aynı zamanda artan hisseler daha fazla incelenmeli.

Hisse senetlerindeki hacim önemli bir göstergedir. Hisseye olan ilgiyi ölçen bu veri yükselmeye başladığında hisse senetleri daha fazla insanın ilgi alanına giriyor demektir.

Borsanın son bir haftadaki performansıBorsada kısa vadede 1.100 ve 1.000 seviyeleri önemli destekler.Borsa son bir ayın dip seviyelerine yakın hareket ediyor. Son 3 ayda en düşük test edile seviye 977 ve pandemi ile birlikte test edilen en düşük seviye ise 819.

İşlem hacmi yüzde 50 artan BIST 100 ŞirketleriFiyatı ve işlem hacmi artan 5 hisse

Son bir haftada yüzde 40 değer kazanan borsa şirketleri

Son bir haftada yüzde 20 değer kaybeden borsa şirketleri

DİKKAT ÇEKEN ÜÇ ŞİRKET

ARÇELİK'İN NAKİT AKIŞI GÜÇLÜArçelik’in güçlü bir nakit akışı var. Hisselerdeki geri çekilmeler alım forsatı olarak değerlendirilecektir.

PANDEMİDEN OLUMLU ETKİLENDİBim korona virüs salgınından tüketicilerin evde tüketimin artışına paralel sepet büyüklüklerini hızla arttırdığından olumlu etkilendi. Kısa vadede satışlar gelse de hızlı toparlanabilecek hisseler arasında yer alıyor.

DESTEĞİNDE TUTUNABİLİRCoca Cola İçecek, güçlü direnç bölgesinden gelen satışlarla geriledi. Destek seviyesinde tutunmayı deneyebilir.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)