Yatırımcının Analiz Seti [email protected] Yatırımcının Analiz Seti

Atak dinamik fonların performansı

22 Eylül 2020, 18:21 - -

Atak Dinamik Büyüme Değişken Fonları son altı ayda ortalama yüzde 17,96 değer kazandı. Atak Dinamik Büyüme Değişken Fonlarından en fazla kazandıran fonun getirisi yüzde 29,92 ile Ak Portföy AGI Değişken Fon oldu.

Atak Dinamik Büyüme Fonları kazandırıyor. Son altı ayda yüzde 17,96 getiri sağlayan Atak Dinamik Büyüme Değişken Fonları yatırımcıların takibinde. Borsa son 6 ayda yüzde 27,53 oranında yükselirken faizin getirisi yüzde 4 oldu. Ancak Atak Dinamik Büyüme Fonlarında getiriler yüzde 29’lara kadar çıktı.

ATAK DİNAMİK BÜYÜME DEĞİŞKEN FONLARININ STRATEJİSİ

Fon portföyünün yönetiminde yatırım yapılacak sermaye piyasası araçları temel olarak yurt içi ortaklık payları, kamu ve özel sektör borçlanma araçlarından oluşturulacaktır. Olumsuz piyasa şartları oluşması durumunda yatırımcıları olası değer kayıplarından korumak amacıyla fon, pay senedi endekslerine dayalı vadeli işlem sözleşmelerinde kısa pozisyon alabilir. Yabancı para ve sermaye piyasaları araçları fon büyüklüğüne dahil edilebilir. Fon yöneticisi, fon portföyünü oluştururken varlık sınırlarını risk-getiri açısından ele alır ve portföyün getirisini azami düzeye çıkarmaya çalışırken aynı zamanda portföyün alabileceği maksimum ve minimum risk seviyelerinin içinde kalmayı hedefler. Bu parametrelere göre fon portföyünün alabileceği risk değeri 4 ile 5 arasında değişiklik gösterebilir.

Atak Dinamik Büyüme Değişken Fon Kategorisinde toplamda 9 adet fon bulunmaktadır.


Fonbul.com sitesinde yer alan Fon Karşılaştır modülünden, Fon Getiriler sayfasından edindiğimiz analiz sonuçları aşağıdaki gibidir;

EN FAZLA KAZANDIRANLAR

Atak Dinamik Değişken Fonları içerisinde son altı ayda en fazla kazandıran ilk 2 fon şöyle sıralanmaktadır: İlk sırada %29.92 getiri ile Ak Portföy AGI Değ. Fon var iken, ikinci sırada %28.17 getiri ile İstanbul Portföy İki. Değ. Fon vardır.

EN FAZLA KAYBETTİRENLER

Atak Dinamik Değişken Fonları içerisinde son altı ayda kaybettiren fon olmadı.

ATAK DİNAMİK BÜYÜME FONLARINDA EN FAZLA KAZANDIRAN, PORTFÖY DEĞERİ VE YATIRIMCI SAYISI ARTAN FONLAR ŞÖYLE:Veriler 22.09.2020 itibari ile hesaplanmıştır.

PORTFÖY DEĞERİ ARTANLAR

Atak Dinamik Büyüme Değişken Fonları içerisinde son altı ayda en fazla portföy değeri artan fonlar şöyle: Ünlü Portföy Üç. Değ. Fon, QNB Finans Portföy Bir. Değ. Fon, İş Portföy Üç. Değ. Fon, Ak Portföy AGI Değ. Fon, İstanbul Portföy İki. Değ. Fon.

YATIRIMCI SAYISI ARTANLAR

Atak Dinamik Büyüme Değişken Fonları içerisinde son altı ayda yatırımcı sayısı en fazla artan fonlar şöyle: Ünlü Portföy Üç. Değ. Fon, Ak Portföy AGI Değ. Fon, QNB Finans Portföy Bir. Değ. Fon, Strateji Portföy Bir. Değ. Fon, İş Portföy Üç. Değ. Fon.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)