SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : Safkr Geçmiş yorumlarınızda Safkar'ın fiyatının yüksek olduğunu belirtmiştiniz. Şu an için fiyat yorumlarınıza göre %50 düştü. Şu anki yorumlarınızı rica ederim. Gönderen : Burak Polat10.10.2019, 20:04

Safkar, bir yılı geçkin süredir geldiği taban seviyede dalgalı şekilde hareket ediyor. Teknik olarak hissenin 1,35 TL bölgesinde desteği bulunurken 1,95 TL seviyesi de direnci bölgesi olarak öne çıkıyor. Yükselişlerde direnç bölgesine geldiğinde satıcılar harekete geçerken düşüşlerde de destek bölgesinde alıcıların daha aktif bir pozisyon aldıkları gözleniyor. Son olarak geçtiğimiz eylül ayının son haftasında 1,87 TL’ye kadar çıkan hisse, piyasadaki genel satışların da etkisiyle direnç bölgesine gelemeden yönünü aşağıya çevirdi. Kısa vadeli fiyat hareketlerinde şirketin mali yapısından ziyade genel ekonomiye ve piyasaya yönelik gelişmeler öne çıkabilmekte. Şimdilerde yaşanan da bundan ibaret. Öte yandan firmanın mali yapısına bakıldığındaysa geçtiğimiz yıldan başlayarak kârını kayda değer oranda artırdığını gözlemleyebilmekteyiz. Geçtiğimiz yıl esas faaliyetlerinden dolayı rutin bir kârlılık gerçekleşirken yatırım faaliyetlerinden elde edilen kârla yıl sonu kârını artırmayı başardı. Ancak bu şekilde yüksek gelen yıl sonu kârındaki artışın devam etme olasılığı hayli zayıf. Açıklanan 2019 altı aylık bilançosunda firmanın kârında artış gözlense de bu rakamın yıl sonunda da sürmesi için yılın ikinci yarısında ilave bir gelire ihtiyaç duyulacağı anlaşılıyor. Söz konusu durum gerçekleşmediği taktirde yıl sonundaki kâr rakamı bir önceki yılın gerisinde kalacaktır. Bu da hisseye yönelik yatırımcının mesafeli duruşunu sürdürmesine yol açmakta.

SAFKAR EGE SOGUTMACILIK SAFKR

Alış0,00

Satış1,58

Gün İçi En Düşük1,58

Gün İçi En Yüksek1,60

PD/DD0,99

FK4,22

Fiyat1,58

Değişim-0,63%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI