SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıYILSONU KÂRI SEMBOLİK DÜZEYDE-
SORU : Burçelik nasıl oluyor da çıkmıyor anlayabilmiş değilim. Şirket kârı da bilançosu da fena değil. Yine de yaptığı prim bana göre düşük. Nedeni var mı? Gönderen : Misafir30.04.2015, 07:43

Burçelik’in fiyat seyri takip edildiğinde en yüksek seviyesini Nisan 2011’de test ettiğini görebiliyoruz. Hisse 25 Nisan 2011 günü düzeltilmiş verilere göre zirve seviyesi olan 21,92 TL’yi gördükten sonra düşüşe geçti. Uzunca bir düşüşün ardından son bir yıldır daha ziyade yatay kanalda hareket ediyor. Hisse bu süre zarfında aşağıda destek yukarıda ise direnç seviyelerine geldiğinde yönelimini değiştirerek hareketini sürdürüyor. Şimdilerde ise kısa vadeli yukarı yönlü çıkışını sürdürüyor. Firmanın mali performansına bakıldığında ise herhangi bir başarıdan bahsetmek mümkün değil. Son beş yıllık süre zarfında üç yıl zarar açıklarken son olarak 2014 yılında sembolik kârlılıktan bahsedebiliriz. Şirketin en büyük sıkıntısı esas faaliyetlerinden dolayı sürekli zarar etmesi. Esas faaliyetlerinden kâra geçememesi ileriye dönük beklentilerin de zayıf kalmasına neden olmakta. Bu anlamıyla sembolik düzeydeki 2014 faaliyet döneminde açıklanan kârı önemli görmek fazla iyimser bir yaklaşım olacaktır. Asıl önemli olan esas faaliyetlerinden dolayı kâr edip edemediğidir. Şirket henüz bu başarıyı gösterebilecek performanstan uzakta bulunuyor. Bu nedenle gerçekleşen kârı fazla abartmamalı.

BALATACILAR BALATACILIK BALAT

Alış0,00

Satış0,38

Gün İçi En Düşük0,37

Gün İçi En Yüksek0,38

PD/DD1,15

FK0,00

Fiyat0,38

Değişim0,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI