SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

SORU : IZMDC’nin bu kadar düştüğü yetmez mi? Daha nereye kadar düşmesi gerekiyor? Gönderen : Levent Kazan22.08.2019, 21:04

İzmir Demir Çelik, Ağustos 2017’de 4,30 TL’yi test ettikten sonra geçen iki yıllık süre zarfında sürekli olarak geriledi. Son üç ayda ise taban seviyelerde dalgalı bir seyir gözleniyor ve 1,54 TL’nin altına inmeme üzerine ciddi bir çaba içerisinde olduğu söylenebilir. Hisse şimdilerde ise 1,53 TL’den işlem görüyor. Ancak şirketin mali yapısı, fiyatın destek bölgesinin üzerinde kalabilmesi için gerekli olan zemini oluşturma noktasından zayıf kalmakta. Zira son beş yılın dördünde zarar açıkladı. Geçtiğimiz yıl zarar devam ederken son açıklanan 2019 altı aylık bilançosuna ise bir önceki yılın aynı dönemine göre zararın arttığı gözleniyor. Gelirdeki artışa rağmen maliyet ve gider kaleminde daha fazla artış yaşanması dönem sonunda zararın katlanmasında etkili oldu. Son bilançosuna göre birikmiş geçmiş yıl zarar toplamı ise 751,7 milyon TL seviyesinde bulunuyor. Firmanın zarar üretmeye devam etmesi ister istemez hissede düzenli bir çıkışın da önündeki en büyük engel olmakta. Bu durum arada çıkışlar gözlense de bunun istikrarlı bir ivmeye dönmesine mani oluyor. Gelir ve kârlılığı düzenli büyüyen firmaların takip edilmesinde yarar var.

İZMİR DEMİR ÇELİK IZMDC

Alış0,00

Satış2,45

Gün İçi En Düşük2,02

Gün İçi En Yüksek2,45

PD/DD1,89

FK0,00

Fiyat2,45

Değişim19,51%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI