SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıYATIRIMCI MANTIĞIYLA HAREKET EDİN-
SORU : Doğuş Otomotiv’den 13,30 maliyetli yüklü hissesi aldım. Hisse geçtiğimiz haftalarda 14.40’ları görse de bu aralar düşüş eğiliminde. Önümüzdeki aylarda bu hisse hakkında ne düşünüyorsunuz? Gönderen : Misafir17.03.2015, 07:12

Borsada gerçekleştireceğiniz işlemlerde bakış açısının kısa vadeli değil uzun vadeli olmasına dikkat etmekte fayda vardır. Zira güçlü hisseler de olsa, kısa vadede her hissenin dalgalı seyir izleyebileceğini, bu çerçevede inişli çıkışlı bir hareketin yaşanmasının olağan bir durum olduğunu göz ardı etmemeli. Hisselerin kısa süre zarfındaki hareketlerine bakarak işlem yapmaya çalışmak yatırım mantığından ziyade günübirlik işlemlerle kazanmaya çalışmak anlamına gelecektir ki bu tarzın bizim anlayışımızın dışında bir anlam ifade ettiğini hatırlatmak isteriz. Yukarıdaki bilgiler çerçevesinde bakıldığında; Doğuş Otomotiv hissesinde işlem yaparken uzun vadeli yatırım anlayışı ile yaklaşılmasının daha isabetli bir karar olacağını unutmamalı. Tüm bunların yanı sıra Doğuş Otomotiv açıklamış olduğu 2014 yıl sonu bilançosunda kârını yüzde 12 artırdı. Kârdaki artış hissenin fiyatına da olumlu yönde yansıdı ve geçtiğimiz yıl fiyatı sürekli olarak yükseldi. Hisse, 27 Ocak 2015 günü en yüksek 14,55 TL’yi gördükten sonra düzeltme hareketine yöneldi. Gerileme yaşadığı geçtiğimiz şubat ayı içinde yabancı hesaplarında 3,4 milyon dolar tutarında satış gerçekleşti. Yaşanan satışa rağmen halka açık kısım içindeki yabancı payı yüzde 58,34 seviyesinde bulunuyor. Bir süre daha gerileme yaşansa da hissenin halihazırda çıkış trendini koruduğu gözleniyor.

BU HİSSE İLE İLGİLİ DİĞER SORULAR (5)

DOĞUŞ OTOMOTİV DOAS

Alış0,00

Satış6,67

Gün İçi En Düşük6,57

Gün İçi En Yüksek6,94

PD/DD1,18

FK19,36

Fiyat6,67

Değişim-0,30%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI