SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıYATIRIMA ELVEVRİŞLİ DEĞİL-
SORU : Kstur’un tahtası kapalı mıdır? Neden çıkmıyor? Bu hissenin nasıl bir sorunu var? Gönderen : Misafir28.10.2015, 07:40

CEVAP-Geçen yıl temmuz ayında boraya gelen Kuştur Kuşadası Turizm, bir ara 135,50 TL’yi görse de sonrasında düştü. Şimdilerde de13 TL’nin üstünde tutunmaya çalışıyor. Hissenin fiyatı borsaya geldiği fiyatın altında ve düşüş ivmesini sürdürüyor. Hissenin mevcut durumu esasen içinde yer aldığı sektörden pek de farkı değil. Zira turizm sektörünün genel seyri takip edildiğinde yatırımcısına uzun vadede pek de kazandırdığı söylenemez. Sektörde genel bazda her ne kadar zaman zaman yukarı yönlü çıkışlar yaşansa da daha ziyade düşen bir eğilim söz konusu. Sektörün performansını gösteren BIST Turizm Endeksi dolar bazlı verilerle takip edildiğinde bu durum daha net gözlenebiliyor. Dolar bazlı verilere göre endeks ilk işlem gördüğü 1997’deki seviyenin hayli gerisinde. Turizm sektöründe yer alan Kuştur için de farklı bir durum söz konusu değil. Hissenin işlem sırası kapalı değil ve halihazırda Serbest İşlem Platformu’nda bulunuyor. Platformda olmanın da etkisiyle oldukça düşük bir hacimle işlem görüyor. Son altı aylık işlem hacmi 3.600 TL seviyesinde bulunuyor. Bu anlamıyla aktif bir piyasası bulunmuyor. Geçen yıl gerileyen kârına karşılık bu yılın ilk yarısında kârda artış söz konusu. Ancak kayda değer bir satış geliri olmayan firmanın bu dönem kârının diğer faaliyetler ile finansal gelirlerden kaynaklandığı gözleniyor. Faaliyetindeki bu yapı firmanın riskli yanını artırıyor. Firma bu haliyle yatırıma elverişli bulunmuyor.

KUŞTUR KUŞADASI KSTUR

Alış0,00

Satış23,98

Gün İçi En Düşük19,50

Gün İçi En Yüksek24,00

PD/DD2,08

FK6,31

Fiyat23,98

Değişim2,92%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI