SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıSORUN ZARAR ETMESİNDE-
SORU : İttifak’ın ne gibi bir sorunu var ki hep düşmekte? Detaylı bilgi almak istiyorum. Gönderen : Hasan Yüzüak01.04.2020, 11:38

Bir hissenin istikrarlı çıkış sergileyebilmesi için gerekli olan temel unsur kâr edebilmesidir. Eğer firma gelir ve kârını düzenli şekilde artırabiliyorsa çıkış için gerekli zemin de yakalanmış olacaktır. Aksi taktirde yatırımcının güçlü şekilde talepte bulunması için neden olmayacaktır. İttifak Holding’in son dört yılda önce kârı azaldı sonrasında ise zarara döndü. Son iki yılda zarar açıklarken 2019 faaliyet döneminde zararda artış söz konusu. Zararın hisse üzerinde ciddi bir baskıya neden olmakta. Hisse, Ekim 2019’da en yüksek 5,72 TL’yi görürken sonrasında hızla geriledi ve 23 Mart 2020 günü en düşük 1,43 TL’ye kadar indi. Şimdilerde ise 2,12 TL seviyelerinde işlem görüyor. Bir firma için en büyük sorun zarar etmesidir. Bu nedenle şirketin istikrarlı bir kârlılığa kavuşabilmesi önemli. Mali yapısı yakından incelendiğinde 2019 faaliyet döneminde gelirde ciddi bir düşüş yaşandığı görülüyor. Zararın artmasında bu gelir düşüşü etkili oldu. Firmanın öncelikle gelirini artırıcı tedbirler alabilmesi şart. 27 Mart 2020 günü yapılan açıklamadaysa Vakıfbank’tan alınan 128,5 milyon TL tutarlı işletme kredisinin faiz oranının yıllık yüzde 11,5 olarak güncellendiği belirtildi. Önümüzdeki haziran ayına kadar ödemesiz olmak üzere 48 ay vadeli olarak belirlendiği belirtildi. Vadenin ötelenmesi şirkete belli bir rahatlık sağlasa da asıl önemli olan şirketin düzenli şekilde gelir ve kârını büyüteceğini görebilmek.

İTTİFAK HOLDİNG ITTFH

Alış0,00

Satış2,79

Gün İçi En Düşük2,78

Gün İçi En Yüksek2,85

PD/DD1,13

FK0,00

Fiyat2,79

Değişim-0,36%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI