SON DAKİKA

Sorun Yanıtlayalım

Hisselerle ilgili sorularınızı sorun, yanıtlayalım Hemen Soru Sor

Sorun Yanıtlayalım Yandaki formu doldurarak istediğiniz, merak ettiğiniz hisse hakkında soru sorabili/assets/bg/site/rs/iniz.

Ana SayfaYatırımcı MasasıŞİRKET KÜÇÜLÜYOR HİSSE YÜKSELİYOR-
SORU : EGLYO neden çıkıyor? Yoksa yine küçük yatırımcıyı çarpmak için yapılan bir oyun mu? Sizce bu hisseye yatırım yapılır mı? Gönderen : Misafir09.07.2014, 14:06

Egeli&CO Girişim, girişim sermayesi yatırım ortaklığı niteliğinde bir firma konumunda bulunuyor. Şirket temiz enerji ve altyapı sektörlerinde yatırım fırsatlarını değerlendirdiğini belirtmekte. Bu kapsamda Karesi Jeotermal isimli yüzde 50 ortağı olduğu firma üzerinden iki sahada sondaj çalışmasına başlanacağını belirtmekte. Ancak bu güne kadar somut bir girişimi söz konusu olmadı. Şirketin faaliyet raporuna bakıldığında ise yıllar itibarıyla gelirlerinin gerilediği gözlenmekte. Geçtiğimiz yıl zarar eden Firmaya ait hisseler ise şirketin faaliyet performansının aksine çıkış sergiliyor. 8 Temmuz 2014 günü hissenin kapanış fiyatı 4,58 TL’den gerçekleşirken tarihi zirve seviyesine yakın bulunmakta. Şirket geçtiğimiz Haziran ayında 100 bin TL sermaye ile Eurasia Enerji isimli yeni bir firma kurdu. Bu haberden önce hissede başlayan çıkış halen devam ediyor. Ancak yıllar itibarıyla büyümek yerine küçülen bir firmanın hisselerindeki bu çıkışı anlamlandırmak mümkün değil. Gereksiz yere risk almamanızı öneririz.

EGELİ&CO YATIRIM HOLDİNG EGCYH

Alış0,00

Satış0,44

Gün İçi En Düşük0,42

Gün İçi En Yüksek0,44

PD/DD31,22

FK45,96

Fiyat0,44

Değişim10,00%

Hisseyi İncele

ÇOK YORUMLANAN HİSSE SORULARI